ISSN

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ISSN
Issn barcode.png
Тема Друковані та електронні періодничні видання
Повна назва International Standard Serial Number
Кількість публікацій > 1 800 000
Організація управління Міжнародний центр ISSN
Кількість цифр 8
Контрольне число 8
Приклад ISSN 1534-0481

ISSN (англ. International Standard Serial Number) — унікальний номер, що використовується для ідентифікації друкованого або електронного періодичного видання. Складається з 8 цифр. 8 цифра — контрольне число, розраховується за попередніми 7 і модулю 11. Для транслітерування кириличних літер у латинські використовується міжнародний стандарт ISO 9 1995 р.

Система ISSN була прийнята як міжнародний стандарт ISO 3297 у 1975 р. та оновлена у 2007 р. ISSN може отримати будь-яке періодичне видання (публікація, випущена в послідовних частинах, що має числові або хронологічні позначення без зазначеного кінця виходу). Це може бути газета, тижневик, журнал, щорічник, а також електронна публікація (компакт-диск, веб-сайт). Для різних носіїв[en] версій публікацій (друковане видання, компакт-диск, веб-сайт) необхідно отримати окремий номер ISSN, навіть якщо однаковий заголовок.

Номер ISSN безкоштовно надається Міжнародним центром ISSN або Національним центром ISSN (якщо він є)[1].

У липні 2019 року в Україні створено Національний центр ISSN. Функції центру виконуватиме Державна наукова установа «Книжкова палата України імені Івана Федорова»[2]. Ця подія стала можливою завдяки рішенню Уряду України про приєднання до Статуту Міжнародного центру реєстрації періодичних видань — структури, що функціонує при ЮНЕСКО з 1976 року.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]