Nintendo Color TV Game

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Color TV Game
Color TV Game Block Kuzushi, випущена в 1979 році
ВиробникNintendo
ТипГральна приставка
ПоколінняПерше покоління
Дата виходу1977-1980[1]
Дата завершення виробництва1980
Продано одиниць3 415 045
НаступникNintendo Entertainment System

Color TV Game (яп. カラー テレビゲーム6, кара: тэрэби гэ:му) — це серія домашніх спеціалізованих консолей, розроблених і вироблюваних компанією Nintendo. Всього було п'ять різних консолей, що продавалися тільки в Японії.

Історія

[ред. | ред. код]

Ця серія почалася в 1977 з випуском Color TV Game 6 (яп. カラー テレビゲーム6, кара: тэрэби гэ:му року)[2]. В ній було 6 різновидів «Світлового тенісу» (копія Pong). Гравці керували ракетками за допомогою дисків, жорстко прикріплених до корпусу апарата. Додатково, як альтернатива стандартній версії, була представлена Color TV Game 6 білого кольору з живленням від батарей типу C. Це була обмежена серія чисельністю в кілька сотень консолей, які в даний час високо цінуються колекціонерами.

Color TV Game 15, випущена в 1978 році

У 1978 р. Nintendo представила Color TV Game 15 (яп. カラーテレビゲーム15, кара: тэрэби гэ:му дзю: го) з двома контролерами, приєднаними до консолі за допомогою кабелів, що зробило процес гри простішим. Консоль включала в себе 15 різних версій «світлового тенісу». Було продано близько мільйона примірників Color TV Game 15. Всього існувало 2 види Color TV Game 15, які трохи розрізнялися зображуваними квітами. Колекціонерам значно важче знайти світло-оранжеву версію, тоді як темно-помаранчева версія поширена більше. У цьому ж році Nintendo представила Color TV Racing 112 (яп. カラーテレビレーシング112, кара: тэрэби гэ:му хаяки дзю: ни), в якій була всього одна гра — гонка з виглядом зверху. Разом із грою постачалися кермо і коробка передач. У грі також був режим мультиплеєра для двох осіб, у якому замість керма і коробки передач використовувалися два маленькі контролери.

"Color TV Game Block Breaker" (яп. カラーテレビゲームブロック崩し, кара: тэрэби гэ:му бурокку кудзуси) була представлена в 1979 році. Це була консоль для однієї людини, яка запускала гру Block Breaker (ブロック崩し Burokku Kuzushi), портовану з ігрового автомата виробництва Nintendo. Block Breaker був заснований на грі Breakout[ru], розробленій Atari. Тут, як і на Color TV Game 6, ракетка керувалася за допомогою диска, закріпленого на корпусі консолі. Зовнішній дизайн консолі розробляв Сігеру Міямото, який почав працювати в Nintendo у 1977 році.

Останньою консоллю в серії була Computer TV Game (яп. コンピューターテレビゲーム, компю:та: тэрэби гэ:му), представлена в 1980 році. Вона, як і всі інші консолі серії Color TV Game, продавалася тільки в Японії. Однією з ігор на цій консолі був порт першої аркадної гри Nintendo — Computer Othello[en].

Color TV-Game 6 (модель CTG-6V)
Color TV-Game 15 (модель CTG-15S)
Color TV-Game 15 (модель CTG-15V)
Color TV Block Kuzushi
Color TV Racing 112
Computer TV game

Ремейки ігор для Color TV Game

[ред. | ред. код]

Через два десятки років після завершення виробництва серії Nintendo вирішила включити старі ігри Color TV Game у нові ігри серії WarioWare. WarioWare, Inc.: Mega Microgame$!, випущена для портативної консолі Game Boy Advance у 2003 році, включала ремейк[ru] Color TV Racing 112 як частину 9-Volt — колекції старих ігор Nintendo. Color TV Game 6 також отримала ремейк. Вона була в складі збірок 9-Volt і 18-Volt, включених у гру WarioWare: Smooth Moves, випущену для домашньої консолі Wii в 2006 році. Nintendo включила Color TV Game у гру WarioWare, Inc.: Mega Microgame$!, випущену для Game Boy Advance 2003. Color TV Racing 112 — це частина колекції старих ігор Nintendo 9-Volt. Color TV Game 6, а також частина колекції 9-Volt і 18-Volt включені в гру WarioWare: Smooth Moves, випущену для Wii в 2006 році.

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. DeMaria, Rusel; Wilson, Johnny L. (2003), High Score!: The Illustrated History of Electronic Games (вид. 2), McGraw-Hill, с. 363, 378, ISBN 978-0-07-223172-4
  2. Fleming, Dan (1996), Powerplay, Manchester University Press ND, с. 180, ISBN 978-0-7190-4717-6