OpenDNS

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
OpenDNS
Тип бізнес
DNS serverd і інтернет-сервісd
Форма власності компанія з обмеженою відповідальністю[d]
Галузь Інтернет
Засновано 2006
Засновник(и) Девід Улевич[en]
Штаб-квартира Сан-Франциско, США
Продукція DNS-сервіс
Власник(и) Cisco Systems
Співробітники 20
Холдингова компанія Cisco Systems
www.opendns.com

OpenDNS — інтернет-служба, що надає загальнодоступні DNS-сервери. Має платний і безкоштовний режим, може виправляти помилки в адресах, що набираються, фільтрувати фішингові сайти, у разі набору неправильних запитів може пропонувати сторінку з пошуком і рекламою. Відключення сторінки з пошуком і рекламою — виключно платне[1].

Історія[ред. | ред. код]

В липні 2006 OpenDNS була запущена вченим і підприємцем Девідом Улевичем. Проект отримав фінансування венчурним капіталом від фірми Minor Ventures.

10 липня 2006 року про службу написали інтернет-видання Digg, Slashdot і Wired News, що призвело до збільшення кількості DNS-запитів з мільйона (9 липня) до 30 мільйонів (11 липня).

2 жовтня 2006 року OpenDNS запустив PhishTank, онлайн анти-фішингову базу даних.

До 2007 року OpenDNS використовував DNS Update API від DynDNS для обробки оновлень від користувачів з динамічними IP.

11 липня 2007 року OpenDNS відкрила розширення, що дозволяє за бажанням блокувати «дорослий» вміст своїм користувачам.

У серпні 2008 року OpenDNS надав географічно розподілені сервера в Сіетлі, Пало Альто, Нью-Йорку, Вашингтоні, Лондоні і Чикаго.

5 листопада 2008 року Нанд Мулчандани, начальник підрозділу по розробці засобів безпеки компанії VMware, покинув VMware і приєднався до OpenDNS як новий генеральний директор, замінивши засновника Девіда Улевича, який буде залишатися в компанії головним технічним директором.

30 червня 2015 року компанія Cisco Systems оголосила про придбання OpenDNS.

Сервери[ред. | ред. код]

OpenDNS надає наступні адреси серверів для громадського використання, для альтернативної маршрутизації[2]:

  • 208.67.222.222 (resolver1.opendns.com)
  • 208.67.220.220 (resolver2.opendns.com)
  • 208.67.222.220 (resolver3.opendns.com)
  • 208.67.220.222 (resolver4.opendns.com)

Також є IPv6-сервери:

  • 2620:0:ccc::2
  • 2620:0:ccd::2

Послуги[ред. | ред. код]

OpenDNS пропонує DNS-рішення для користувачів і підприємств, як альтернативу використання DNS-сервера, пропонованого їх провайдером. Розміщення серверів компанії в стратегічно важливих районах та використання великого кешу доменних імен призводить до того, що OpenDNS, як правило, виконує запити набагато швидше, тим самим збільшуючи швидкість відкривання сторінок. Результати DNS-запитів деякий час зберігаються в операційній системі та/або в додатках, тож ця швидкість може бути помітна не при кожному запиті, а лише при запитах, яких немає у кеші.

Інші можливості включають в себе антифішинговий фільтр, блокування доменів і орфографічні виправлення (наприклад, wikipedia.og виправляється на wikipedia.org). Збираючи список шкідливих сайтів, OpenDNS забороняє доступ до цих сайтів, коли користувач намагається отримати доступ до них через цю службу. OpenDNS в жовтні 2006 запустила службу Phishtank, за допомогою якої користувачі всього світу можуть подивитися список фішингових сайтів та додати нові.

OpenDNS не є проектом з відкритим вихідним кодом (як може здатися з назви).

OpenDNS отримує частину своїх доходів, дозволяючи доменне ім'я на OpenDNS сервері, коли це ім'я не визначено в DNS. Це відбувається, коли користувач вводить неіснуючу URL-адресу в браузер і бачить сторінку пошуку OpenDNS. Рекламодавці платять OpenDNS за право розміщувати свою рекламу на цій сторінці.

22 квітня 2007 року з'явилася служба «Ярлики», яка дозволяє користувачам робити користувальницькі DNS-відображення, наприклад, відображення «пошта» — на «mail.yahoo.com».

13 травня 2007 року OpenDNS запустила нову послугу блокування доменів, яка надає можливість блокувати або фільтрувати веб-сайти, ґрунтуючись на категоріях. Послуга надається для корпоративного, освітнього і батьківського контролю над типами сайтів, які вважають доцільними власники мереж. 9 серпня 2007 року додана можливість перевизначати фільтр, використовуючи індивідуальне управління «чорними» і «білими» списками. 20 лютого 2008 року, прагнучи зробити їх список заблокованих доменів сучасним, з доданням нових сайтів, OpenDNS змінила тип списку заблокованих доменів з закритого на список, що керується спільнотою, де кожен користувач може запропонувати сайт для блокування домену. Поріг голосів, необхідний для внесення сайту в список, не розголошується. Більше 50 категорій зараз існують для категоризації веб-сайтів, таким чином надається відмінний контроль над веб-браузером.

3 грудня 2007 року OpenDNS почала пропонувати DNS-O-Matic — безкоштовну послугу, що дозволяє забезпечити відправку оновлень динамічних DNS.

Критика[ред. | ред. код]

Питання безпеки і приховані редиректи[ред. | ред. код]

OpenDNS має безкоштовний варіант служби. Якщо домен не знайдено, служба перенаправляє користувача на сторінку пошуку з рекламою і результатами пошуку, що надаються Yahoo. DNS-користувач може відключити це з контрольної панелі DNS. Така «поведінка» схоже на дії багатьох великих провайдерів, які переадресують неправильні адреси на сервери з рекламою; різниця в тому, що в OpenDNS це можна відключити, за наявності статичної реальної IP-адреси.

Користувачі, у яких налаштований пошук в Google, через адресний рядок браузера, іноді приховано пересилаються на сервер, що належить OpenDNS[3].

Подібні служби[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]