Pteropus leucopterus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Pteropus leucopterus
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Рукокрилі (Chiroptera)
Підряд: Крилановиді (Pteropodimorpha)
Родина: Криланові (Pteropodidae)
Рід: Крилан (Pteropus)
Вид: Pteropus leucopterus
Temminck, 1853
Ареал виду
Ареал виду
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Pteropus leucopterus
ITIS logo.svg ITIS: 631634
IUCN logo.svg МСОП: 18731

Pteropus leucopterus — вид рукокрилих, родини Криланових.

Опис[ред.ред. код]

Загальна довжина від 205 до 240 мм, довжина передпліччя від 135 до 141 мм, довжина вух між 26 і 28 мм, вага до 340 гр. Шерсть довга і пухнаста. Загальний колір тіла світло-коричневий. Мордочка довга і тонка, очі великі та злегка опуклі. Вуха відносно короткі, кремові біля основи, поступово переходячи до кінчика до коричнево-сірого кольору. Крилові мембрани світло-коричневі з білими плямами. Вид не має хвоста, і має тонку міжстегнову мембрану вздовж внутрішньої сторони нижніх кінцівок.

Поширення, поведінка[ред.ред. код]

Ендемік Філіппін. Записаний на островах Лусон, Кагаян, Ісабела, Лагуна, Нуева-Віская, Кесон, Тарлаці, Катандуанес і Динагат в діапазоні висот 0–1100 м над рівнем моря. Живе в первинних гірських лісах, рівнинних лісах. Вид також був виявлений в постраждалих районах, але не відомо, якою мірою здатен зберігатися в таких місцях проживання. Цей вид не утворює великих помітних сідал на деревах, але, ймовірно, живе в невеликих групах в затінених областях; він має сезонну присутність в деяких районах і може бути міграційним. Харчується фруктами. У неволі вид народжує один раз на рік, іноді двох криланят.

Загрози та охорона[ред.ред. код]

Вид ймовірно, зазнав значного зниження чисельності через руйнування середовища проживання через розширення сільського господарства, виробництва лісоматеріалів і розширення населених пунктів. на нього полюють у провінції Бенгет, але наслідки цього на стан популяції не відомі. P. leucopterus був занесений до Додатка II СІТЕС 1990 року й зустрічається в деяких охоронних територіях.

Джерела[ред.ред. код]