Sierra Entertainment

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Sierra)
Перейти до: навігація, пошук

Sierra Entertainment (раніше On-Line Systems, Sierra On-Line) — американський розробник та видавець відеоігор. Заснована у 1979 році як On-Line Systems подружжям Кеном і Робертою Уільямс. Головний офіс до його переїзду у Белв'ю знаходився у Лос-Анжелесі, Каліфорнія. На сьогодні компанія є підрозділом Activision Blizzard (підрозділVivendi SA). Sierra включає у себя дві студії: High Moon Studios і Radical Entertainment. Найбільш відомими проектами є серії квестів King's Quest, Space Quest и Quest for Glory, які здійснили значний вплив на подальшу історію відеоігор.

У червні 1996 року Sierra On-Line була продана компанії CUC International. Роком пізніше свою посаду полишив Кен Уільямс. У грудні 1997 року CUC International об'єдналась з HFC Incorporated, внаслідок чого з'явилась Cendant Corporation. Після скандалу у 1998 році, у котрий була залучена верхівка CUC, а судові розгляди продовжуються до сих пір, вартість акцій компанії упала з 39 доларів до 20 за штуку, що призвело до непоправних фінансових втрат.

22 лютого 1999 року було закрито багато виробничих студій Sierra, близько 135 людей втратили роботу. Пізніше цей день серед фанів називався не інакше як Чорний Понеділок. Сьогодні Sierra належить Vivendi SA і існує лише як бренд (Half-Life, F.E.A.R.).

Ігри Sierra Entertainment[ред.ред. код]

Бренди[ред.ред. код]

Більш не існуючі групи Sierra[ред.ред. код]

Прориви Sierra Entertaiment[ред.ред. код]

  • «Mystery House» (Таємничий будинок): перший графічний квест в історії комп'ютерних ігор.
  • «King's Quest IV»: цикл дня/ночі, перша гра, яка підтримує стерео [звукова плата].
  • «King's Quest V»: перша гра, видана на компакт-дисках. Це була перша гра Sierra's VGA, хоча декілька інших студій видали ігри VGA (навіть ігри-пригоди VGA) раніше.
  • «Sierra Screamin' 3D»: Sierra Screamin' 3D підтримує тривимірне прискорення в іграх, продаючи їх власну карту.
  • «Phantasmagoria»: квест за сюжетом з квестів FMV (Full Motion Video).