Пригодницька відеогра

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Пригодницька відеогра (англ. adventure game) або Квест (англ. quest) — жанр відеоігор, ігровий процес яких в основному складається з виконання різноманітних завдань, які постають на шляху одного чи декількох героїв. Виконання завдань здебільшого пов'язане з розв'язанням задач різного виду та розгадуванням загадок, що вимагають обдумування, напротивагу швидкості реакції.

Назва квест (англ. quest — шукати) походить від серії відеоігор компанії Sierra, таких як King's Quest, Space Quest, Police Quest.

Різновиди[ред.ред. код]

Інтерактивна література[ред.ред. код]

Електронні текстові пригоди, також відомі як Interactive Fiction, передають сюжет гри у вигляді тексту, на розвилках сюжету показуючи гравцеві вибір подальшої гілки сюжету як підписані кнопки чи поля, куди потрібно водити варіант дії. Ранні текстові пригоди, такі як «Colossal Cave Adventure», використовували простий словник команд, що дозволяв гравцеві взаємодіяти з об'єктами на базовому рівні, наприклад, набравши фразу «взяти ключ» або «відкрити двері». Часом вони вимагали неабиякої кмітливості, наприклад, гра не приймала фразу turn off the lamp, щоб погасити ліхтар, правильним варіантом був unlight the lamp, неочевидний навіть для носів англійської мови.

Графічні пригоди[ред.ред. код]

Такі ігри використовують комп'ютерну графіку, щоб зображати довкілля і його взаємодію з гравцем. На відміну від текстових пригодницьких ігор, в яких гравець здійснюває взаємодію з ігровим світом за допомогою текстових команд, в графічних взаємодія відбувається за допомогою курсору за принципом «вкажи і натисни» (англ. Point-and-click).

Пригоди-головоломки[ред.ред. код]

Логічні пригоди пригодницькі ігри з великою кількістю головоломок. Сюжет цих ігор може бути зовсім простим, або й взагалі не повідомлятися.

Одиним з видів пригод-головоломок є «Втеча з кімнати», де єдиною метою є знайти шлях втечі з зачиненої кімнати. Ці ігри, як правило, використовують Point-and-click, і, в силу їх популярності в Інтернеті, часто створюються в форматі Adobe Flash.

Візуальні новели[ред.ред. код]

Докладніше: Візуальна новела

Підвид текстового квесту, особливо популярний в Японії, в якому тексту супроводжується зображеннями, зрідка анімованими. Ступінь інтерактивності в таких іграх зазвичай низький, і від глядача вимагається лише зрідка зробити певний вибір, як варіант діалогу чи куди піти. Популярні візуальні новели часто стають основою для екранізації у вигляді аніме або випуску манґи.

Посилання[ред.ред. код]

Еволюція жанру на ЛКИ