The Doodler

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
The Doodler.jpg
Фоторобот
Кличка The Doodler, The Black Doodler
Дата народження: Невідомо 
Місце народження: Невідомо 
Громадянство: Невідомо 
Робота: Невідомо 
Злочини
Злочини: 14 вбивств і 3 напади 
Період вчинення: Січень 1974 – вересень 1975
Регіон вчинення: Штат Каліфорнія 
Мотив: Невідомо

The Doodler (дослівний переклад з англійської — людина, яка щось мимоволі і безцільно малює, в той час як її думки зайняті зовсім іншим) — американський серійний вбивця, який скоїв 14 вбивств та 3 напади на чоловіків-гомосексуалів у Сан-Франциско, Каліфорнія, в період між січнем 1974 і вереснем 1975.[1] Злочинець знайомився з жертвами  у гей-клубах, барах і ресторанах.

Вбивства [ред. | ред. код]

Вважається, що Doodler скоїв 14 вбивств. Як зброя використовувався ніж, яким він завдавав ударів у передню і задню частини тіла. Поліцейські мають припущення, що усі жертви померли недалеко від тих місць, де мали знайомство з вбивцею. На початку розслідування поліція вважала, причетними до вбивств могли бути троє осіб.

Джеральд Кавано[ред. | ред. код]

Джеральд Ірл Кавано вважається першою жертвою Дудлера. Відомо, що він емігрував з Канади, йому було сорок дев'ять років. Кавано був знайдений зранку 24 січня 1974 року. Його тіло було одягненим і  лежало на пляжі в Сан-Франциско, штат Каліфорнія. Розтин показав, що смерть настала за кілька годин до знайдення тіла. Також були виявлені сліди самооборони.[2] Спочатку він залишався нерозпізнаним і мав назву  «John Doe #7».

Джозеф «Джей» Стівенс[ред. | ред. код]

Джозеф Стівенс, відомий під прізвиськом «Джей», був знайдений жінкою, яка гуляла по озері Спрекелс в Сан-Франциско,  25 червня 1974 року. Стівенс мав двадцять сім років, його тіло було знайдено на наступний день після вбивства. Працював трансвеститом та коміком. Поліція підозрювала, що Стівенса могли вбити  в іншому місці і перенести його тіло на озеро Спрекелс.

Клаус Крістманн[ред. | ред. код]

Клаус Крістманн був виявлений жінкою, яка  вигулювала собаку, 7 липня 1974 року. Його смерть була дещо більш жорстокою і у нього було значно більше ножових поранень, ніж Стівенса. Тіло було повністю одягнене. Крістманн був родом з Німеччини. На відміну від попередньої жертви, був одружений і мав дітей. Поліція припустила, що Клаус міг бути  латентним геєм.

Деякий час залишався не розпізнаним і поліція не пов'язувала його вбивство з іншими вбивствами. Але  врешті-решт він був похований у своїй рідній країні.

 Фредерік Капен[ред. | ред. код]

Фредерік Елмер Капен, у віці 32 років, був виявлений на 12 травня 1975 року, в Сан-Франциско. Він, як і інші жертви, помер від ударів ножем у аорту. Вважається, що тіло було перенесено приблизно на двадцять футів від того місця, де його вбили. Капен був ідентифікований за відбитками пальців. Відомо, він був медбратом і служив у ВМС США, був нагороджений медаллю за службу у В'єтнамі.

Гаральд Гуллберг[ред. | ред. код]

Гаральд Гуллберг  був виявлений 4 червня 1975 року в Лінкольн-Парк.[3] Розтин показав, що смерть настала  два тижні тому назад. Відомо, що він був родом зі Швеції і мав 66 років. Його вбивство довгий час не пов'язували з іншими вбивствами, оскільки він був набагато старший, ніж інші жертви. На ньому була відсутня нижня білизна, а штани були з нього зняті. Гуллберг вважається останньою жертвою Дудлера. Він також певний  час залишався нерозпізнаним, він був відомий як «John Doe #81.»

Розслідування[ред. | ред. код]

Поліція виявила підозрюваного за описом чоловіків, які лишилися живими. Однак його так і не вдалося заарештувати, оскільки жертви відмовилися давати показання через небажання зробити камінг-аут і зіпсувати імідж (один був дипломатом, а інший — конферансьє)[4] . У слідчих не було інших доказів. Підозрюваний заперечував свою причетність до вбивств та нападів. Слідчі вважають, що цей чоловік є відповідальним за злочини, хоча він ніколи не був судимий і не мав покарання  за відмову з'явитися в суд. На сьогоднішній день відомо, що інших підозрюваних не було;  є досить обмаль інформації про ці злочини.[5]

Два інших потенційних підозрюваних виникли в 1977 році після того, як пара чоловіків з Редондо-Біч, Ріверсайд, Каліфорнія, були допитані після арештів під підозрою у вбивствах з аналогічними обставинами. Їм було приблизно по двадцять вісім років.

Наслідки[ред. | ред. код]

В той час, активіст Гарві Мілк публічно висловив співчуття постраждалим, які відмовилися співпрацювати з поліцією, побоючись нашкодити своїй репутації.

Примітки [ред. | ред. код]

  1. Newton, Michael (2009). The Encyclopedia of Unsolved Crimes. New York: Facts on File. с. 111. Процитовано June 1, 2013. 
  2. Green, Elon (11 December 2014). The Untold Story of the Doodler Murders. Процитовано 25 January 2016. 
  3. Calhoun, Bob (8 October 2015). Yesterday's Crimes: The Serial Killer Who Stalked Gay Men in the Castro. SF Weekly (Foundation). Процитовано 25 January 2016. 
  4. Staff (July 8, 1977). Murder suspect free because gays silent. Associated Press. Процитовано 1 June 2013. 
  5. Vronsky, Peter (2004). Serial Killers: The Method and Madness of Monsters. New York: Berkley Books. с. 16. Процитовано 1 June 2013. 

Посилання [ред. | ред. код]