Віртуальний виділений сервер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з VDS)
Перейти до: навігація, пошук

Віртуальний виділений сервер (англ. Virtual Dedicated Server), VDS або (англ. Virtual Private Server, VPS) — послуга, в рамках якої користувачеві надають віртуальний сервер.Це повноцінна альтернатива фізичного виділеного сервера з великою кількістю переваг, високою стабільністю, простотою в управлінні і настройці, стійкістю до відмов і набагато меншими фінансовими витратами

Особливості[ред.ред. код]

В середині віртуального сервера можна створювати власні версії системних бібліотек або змінювати існуючі, власник VDS може видаляти, додавати, змінювати будь-які файли, включаючи корневі файли та в інших службових директоріях, а також встановлювати власні застосування або налаштовувати / змінювати будь-яке доступне йому прикладне програмне забезпечення.

У деяких системах віртуалізації (наприклад — VMWare і Xen) також доступні для редагування, налаштування ядро операційної системи і драйверів пристроїв.

Основні відомості[ред.ред. код]

VPS (Virtual Private Server) або VDS (Virtual Dedicated Server) відрізняється від фізичного тим, що машина (сервер) встановлена ​​не у користувача, а у провайдера. У той же час VPS відповідає фізичному серверу по всім надаваним можливостям. Крім того, принцип розташування декількох VPS на одному фізичному сервері дозволяє значно знизити вартість послуги. При цьому користувачі VPS купують абсолютно автономний віртуальний виділений сервер і всі права на нього, таким чином отримуючи більш повний доступ і необмежені можливості по управлінню сервером.

Адміністратор — це власник віртуального сервера, який може встановлювати будь-які додатки, працювати з файлами і виконувати будь-які інші завдання, можливі на окремій машині. Оренда віртуального сервера — популярний вид хостингу, так як надає розумний баланс між ціною і можливостями для більшості власників інтернет-сайтів і додатків. Ціна може сильно відрізнятися залежно від пакета, послуг підтримки та адміністрування.

Переваги VPS[ред.ред. код]

Повний доступ, ніяких обмежень:

 • Повноцінний доступ з правами root (для FreeBSD і Linux) або Адміністратора (для Windows).
 • Віртуальний сервер не має обмежень кількості розміщуваних сайтів, баз даних, ftp, e-mail і ssh акаунтів.

Гнучкість:

 • Можливість конфігурування будь-яких параметрів системи і додатків.
 • Можливість встановлення своїх версій системних бібліотек або зміни існуючих.
 • Можливість видаляти, додавати або змінювати будь-які файли в системі.
 • Можливість установки будь-якого програмного забезпечення або переконфігурації системного програмного забезпечення.

Надійність:

 • VPS володіє своєю IP-адресою, портами, фільтрами і правилами маршрутизації.
 • VPS це повний контроль над процесами, користувачами і файлами в системі.
 • VPS має вищий рівень безпеки в порівнянні з традиційним shared-хостингом, в якому немає можливості повноцінного захисту від ресурсових атак.
 • А в VPS дискова підсистема, мережа, процесор і інше - повністю віртуалізовані. І такий підхід дозволяє забезпечити повну ізольованість різних VPS на одному сервері один від одного.

Економічність:

 • Оренда віртуальної машини значно дешевша, ніж оренда виділеного сервера.
 • Вартість операційної системи Windows вже входить у вартість віртуальної машини.
 • Не потрібно відразу із запасом витрачатися на потужне обладнання. Додавання ресурсів (Upgrade) на віртуальному ПК проводиться "на льоту" без відключення.
 • Дизайн-студії, скориставшись даною послугою, зможуть самі надавати хостинг своїм клієнтам.

Посилання[ред.ред. код]