Windows Server 2012

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Windows Server 2012
Розробник Microsoft
Родина ОС Windows NT
Стан проекту Актуальне
Модель сирцевого коду Закритий код
Останній стабільний випуск 6.2 (build 9200)/ 4 вересня2012 р.
Тип ядра Гібридне ядро
Ліцензія Microsoft EULA, PUR
Веб-сайт http://www.microsoft.com/en-us/server-cloud/windows-server/default.aspx

Commons-logo.svg Windows Server 2012 у Вікісховищі

Windows Server 2012 (кодове ім'я «Windows Server 8») — версія серверної операційної системи від Microsoft, що вийшла у 2012 році. Вона належить сімейству ОС Microsoft Windows. Ця серверна операційна система повинна замінити систему яка випускається в даний час Windows Server 2008 R2. Windows Server 2012 буде першою версією Windows Server починаючи з Windows NT 4.0, яка не підтримує Itanium процесори. Версія Developer preview (перед-beta реліз) була випущена 9 вересня 2011 для MSDN передплатників. 1 березня 2012 компанія Microsoft випустила публічну бета версію (build 8250). 17 квітня 2012 Microsoft анонсувала, що нове ім'я продукту буде Windows Server 2012. 31 травня 2012 Microsoft випустила реліз кандидат Windows Server 2012. Windows Server - провідна серверна операційна система, на якій побудована робота багатьох найбільших центрів обробки даних - надає широкі можливості підприємствам будь-якого розміру по всьому світу. Продовжуючи найкращі традиції, Windows Server 2012 містить сотні нових і вдосконалених функцій, які дозволяють трансформувати ІТ-середовища віртуалізації і хмарних обчислень з метою скорочення витрат на ІТ та збільшення цінності для бізнесу. У Windows Server 2012 реалізовані вражаючі інновації в області віртуалізації, мережевих технологій, систем зберігання даних і зручності роботи. Цей випуск може по праву стати найбільш значущим в історії Windows Server. Як зауважив Джонатан Хассель (Jonathan Hassell) у своїй статті в журналі Computerworld, - «Від можливостей Windows Server 2012 захоплює дух».

Історія розробки Windows Server 2012[ред.ред. код]

Голова відділу Microsoft по інструментах і серверам Сатья Наделла, ще у вересні 2011 року на конференції Microsoft Build в каліфорнійському місті Анахайм, повідомила, про те, що в розробці знаходиться нова серверна операційна система Windows Server 2012. Ця операційна система повинна прийти на зміну Windows Server 2008. Софтверний гігант поки не оприлюднив остаточну дату виходу Windows Server 2012, але з розсилки Microsoft TechNet стало відомо, що нова серверна ОС від Microsoft побачить світ 4 вересня 2012 року.

Удосконалення[ред.ред. код]

Основні удосконалення: новий користувальницький інтерфейс Metro UI. 2300 нових команд Windows PowerShell. Вдосконалений Диспетчер завдань. Тепер Server Core рекомендований варіант установки, а перемикання між режимами з класичним робочим столом і режимом Server Core може бути виконано без перевстановлення сервера. Нова роль IPAM (IP address management) для управління і аудиту адресним простором IP4 і IP6. Удосконалення в службі Active Directory. Нова версія Hyper-V. Нова файлова система ReFS (Resilient File System). Нова версія IIS 8.0 (Internet Information Services).

Storage Spaces[ред.ред. код]

Одним з нововведень нової Windows Server 2012 є нова розробка корпорації - Storage Spaces, яка пропонує можливість системним адміністраторам, що працюють з цією ОС, керувати великим числом систем зберігання даних, підключеними через інтерфейс SAS. Цікаво, що завдяки Storage Spaces немає необхідності використовувати додаткове програмне забезпечення.

На конференції Microsoft Build було показано об'єднання 16 жорстких дисків в єдиний пул. Цікава особливість такого об'єднання дисків як можливість поділу вмісту цього пулу дисків на численні віртуальні диски. Схожа можливість демонструвалася декількома роками раніше на презентації нової версії файлової системи ReFS (Resilient File System).

Безпека[ред.ред. код]

У нової серверної ОС буде додана служба Dynamic Access Control. Робота даної служби спрямована на поліпшення централізованого захисту на рівні доменів файлів, а також на забезпечення безпеки папок поверх всіх наявних дозволів файлів.

Маштабованість[ред.ред. код]

Windows Server 2012 підтримує наступне апаратне забезпечення

Spec Windows Server 2012 Windows Server 2008 R2
Фізичних процесорів 64 64
Логічних процесорів
з вимкненим Hyper-V
640 256
Логічних процесорів
з вімкненим Hyper-V
320 64
ОЗП 4 ТБ 2 ТБ
Failover cluster nodes 64 16

Посилання[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • 1. Joab Jackson Microsoft: No Windows Server for ARM. computerworld.com
  • 2. Windows Server "8" officially dubbed Windows Server 2012
  • 3.Laing, Bill Windows Server "8" beta available now!. Windows Server Blog. TechNet
  • 4.Seldam, Matthijs ten Windows Server - Sockets, Logical Processors, Symmetric Multi Threading