Varanus cumingi

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Varanus cumingi
Filipijnse watervaraan.jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Лускаті (Squamata)
Підряд: Ящірки
Родина: Варанові (Varanidae)
Рід: Варан (Varanus)
Вид: V. cumingi
Біноміальна назва
Varanus cumingi
(Martin, 1839)
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Varanus cumingi
IUCN logo.svg МСОП: 169897

Varanus cumingi — вид, що належить до родини варанових.

Опис[ред.ред. код]

Є два різні форми забарвлення. Форма з о. Мінданао переважно це жовта голова з різними кількостями темних плям; шия, спина і хвіст темно-сірі з великими жовтими поперечними смугами, підборіддя і горло в основному рівномірно жовті, рідко з темними відмітинами; черево білувате з нерегулярними темними поперечними смугами; нижній бік хвоста жовтий з темними цятками; верхній бік кінцівок строкатий темно-сірий і жовтий, нижній бік жовтий. Особи з інших островів темніші, з переважно темно-сірою головою, і мають набагато менше жовтого кольору на спині. Багато неповнолітніх набагато темніші й тьмяніші у забарвленні, ніж дорослі.

Найбільший записаний зразок має загальну довжину 150 см (тулуб 60 см). Середня повна довжина 6 дорослих особин з Мінданао 114,2 см (мін. 102 см, макс. 132 см), із середньою вагою 1383 гр (мін. 800 гр, макс. 2500 гр).

Поширення[ред.ред. код]

Цей вид є ендеміком Філіппін. Він зазвичай знаходиться нижче 1000 м над рівнем моря. Бажаним місцем проживання є мангрові зарості, і також він є відносно поширеним у ставкових областях. Тварини можуть бути знайдені в тропічних вологих лісах, але можуть також досягти високої щільністю населення в модифікованих середовищах існування.

Загрози та охорона[ред.ред. код]

Хоча це досить поширений вид, загрозою у великій мірі є незаконні лісозаготівлі (що суперечить національному законодавству), для місцевого і національного споживання і в меншій мірі національна та міжнародна торгівля тваринами та шкіряна торгівля. Цей вид присутній у ряді природоохоронних територій. Він захищений національним законодавством та перерахованих у Додатку II СІТЕС.

Джерела[ред.ред. код]