Імаґава Удзітіка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Імаґава Удзітіка
今川 氏親
Ім'я при народженніТацуомару
Народився1473(1473)
Провінція Суруґа, Східноморський край, Японія
Помер1 серпня 1526
Провінція Суруґа, Східноморський край, Японія
ПідданствоЯпонія
Діяльністьсамурай
Титулдаймьо Суруґи
Посададаймьо
Термін1490—1526 роки
Попередникзасновано
НаступникІмаґава Удзітеру
РідРід Імаґава
БатькоІмаґава Йосітада
МатиКітаґава
У шлюбі зДзукей-ін
донька Фукусіма Масанарі (наложниця)
Діти6 синів і 6 доньок

Імаґава Удзітіка (1473 — 1 серпня 1526) — 1-й даймьо провінції Суруґа.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Походив з самурайського роду Імаґава. Син Імаґава Йосітади, сюго провінції Суруга. Народився Удзітіка у 1473 році. У 1476 році його батько загинув у війні з кланами Кацумада і Йокота з провінції Тотомі. Негайно серед васалів і слуг останнього почалися чвари. З претензією на владу виступив стриєчний брат Удзітіки — Осікі Сінґора Норіміцу. В чвари втрутилися впливові феодали — Уесуґі Садамаса з провінції Тотомі та Асікаґа Масатомо, намісник регіону Канто.

Зрештою Імагава Удзітіка зміг утвердитися в якості спадкоємця свого батька завдяки допомозі вуйка Ісе Сінкуро (брата матері), який запропонував компроміс між Удзітіка і Норіміцу. У 1479 році Удзітіка було затверджено на посаді сюго провінції Суруга. Втім регентом при ньому став Осікі Норіміцу. Останній фактично правив провінцією. Але у 1490 році Імагава Удзітіка, ставши повнолітнім, забажав перебрати кермо на себе, проте зустрів опір з боку Норіміцу. У відповідь Ісе Сінкуро атакував замок Норіміцу, який вимушений був здатися.

У 1491 році Імаґава Удзітіка надав притулок Асікаґа Йосідзумі, сину асікага Масамото, що втік з Кіото. З цього часу фактично затвердився як самостійний даймьо. В наступні роки здійснював численні походи до провінції Тотомі, де почав боротьбу проти клану Сіба, представники якого займали посаду сюго цієї провінції. В результаті фактично повністю підкорив Тотомі.

У 1504 році спільно з Ходзьо Соуном, Уесуґі Томойосі (з роду Оґіґаяцу-Уесуґі) завдав поразки у битві біля Татіґавара армії канто-канрей Уесуґі Акісада (з роду Яманоуті-Уесуґі) і коґа-кубо Асікаґа Масаудзі. У 1508 році Удзітіка було призначено сьогуном на посаду сюго провінції Тотомі, за цим він завершив підпорядкування її території.

Протягом 1510-х років розповсюдив владу на східну частину провінції мікава й на невеличку територію провінції Оварі. Але тут стикнувся з протистояння клану Такеда. У 1521 році війська роду Імагава зазнали поразки від Такеда Нобутори. Втім Імаґава Удзітіка продовжив політику зміцнення свого становища в Мікаві. на кордоні провінцій Мікава іоварі він наказав 1525 року збудувати фортецю Янаґі-но-мару («Вербовий двір»). Вона повинна була контролювати відрізок важливого шляху Токайдо.

У 1526 році одним з перших прийняв звід законів для своїх володінь (бункокухо) «Імаґава канамокуроку», який поєднував кримінальне, цивільне й сімейне право. Цим зміцнювалися позицій роду в підвладних володіннях (зокрема забороненою влаштовувати шлюби васалів з представниками васальних радів інших кланів даймьо). Водночас врегульовано питання продажі й оренди землі. Помер того ж року. Йому спадкував син Удзітеру.

Родина

[ред. | ред. код]

Дружина — Дзукей-ін

Діти:

Наложниця —донька Фукусіма Масанарі

Діти:

  • Ґенко Етан (1517—1536), буддистський чернець

Стосовно інших дітей існують суперечностіщодо матерів:

  • Удзітойо (д/н—1522)
  • Дзюйке-ін, дружина Ходзьо Удзіясу
  • Содзі Сендзьо (1518—1588), чернець
  • 5 доньок

Джерела

[ред. | ред. код]