Магнат (Японія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Морі Мотонарі (1497 — 1571) — магнат провінції Акі, гегемон регіону Тюґоку.

Магна́ти[1] (яп. 【大名】 だいみょう, даймьō, «великоімениті») — провінційні або регіональні володарі в домодерній Японії XIVXIX століття. Представники найбільш шляхетних і найзаможніших самурайських родів, голови територіальних уділів. У період Едо усі землевласники, прибуток яких перевищував 10 000 коку, називалися магнатами. Також — магнатерія, даймьо́.

Різновиди[ред.ред. код]

  • Магнати-воєводи (яп. 守護大名, しゅごだいみょう, шюґо-даймьō) — магнати XIV — XV століття, у період існування шьоґунату Муромачі. Початково були воєводами — військовими управителями, головними представниками центрального уряду в провінціях. Поступово перетворилися на повноправних провінційних володарів, що розпоряджалися усіма режисурами провінції.
  • Магнати часів міжусобиць (яп. 戦国大名, せんごくだいみょう, сенґоку-даймьō) — магнати XVI століття, які існували у період Сенґоку. Виникли на базі потужних регіональних самурайських родів, які керували значними володіннями (від повіту до декількох провінцій) і мали власні армії з місцевої самурайської знаті і заможного селянства.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Коваленко О. Самурайські хроніки. Ода Нобунаґа. — К.: Дух і Літера, 2013. — С. 19.

Бібліографія[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Магнат (Японія)