Армія тіней

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Армія тіней (фільм, 1969))
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Армія тіней
фр. L'armee des ombres
Французький постер до фільму
Жанрдрама
воєнний фільм
РежисерЖан-П'єр Мельвіль
ПродюсерРоберт Дорфман[fr]
СценаристЖан-П'єр Мельвіль
На основіроману Жозефа Кесселя
У головних
ролях
Ліно Вентура,
Симона Синьйоре,
Жан-П'єр Кассель,
Поль Меріс
ОператорП'єр Ломм
КомпозиторФіліпп Сард
КінокомпаніяLes Films Corona
Дистриб'юторCecchi Gori Groupd
Тривалість139 хв.
Мова французька
КраїнаФранція Франція
Італія Італія
Рік1969
IMDbID 0064040
РейтингIMDb: 8.1/10 stars
rialtopictures.com/shadows.html

«Армія тіней» (фр. L'armee des ombres) — французько-італійський воєнний фільм режисера Жан-П'єр Мельвіля, що вийшов 1969 року. Це екранізація роману Жозефа Кесселя, опублікованого в 1943 році з такою ж назвою, який поєднує власний досвід Кесселя, як члена Руху Опору у Франції з белетризованими версіями інших членів Опору. У США фільм був вперше показаний тільки у 2006 році і був визнаний як один з найкращих фільмів року.[1]

Сюжет

[ред. | ред. код]

Дія фільму відбувається у Франції в 1942—1943 роках під час Другої світової війни. Головні дійові особи — бійці групи Опору. Це Філіп Жерб'є (Ліно Вентура), його командир Люк Жарді (Поль Меріс), доброчесна мати сімейства Матильда (Симона Синьйоре), Жан-Франсуа Жарді (Жан-П'єр Кассель), а також хлопці, які називають себе «Бізон» (Крістіан Барб'є) і «Маска» (Клод Ман).

Ролі виконують

[ред. | ред. код]

Навколо фільму

[ред. | ред. код]
  • Підводний човен «Аргонавт»[fr], яким герої пливуть до Великої Британії був зданий в експлуатацію 23 жовтня 1958 року та виведений з експлуатації 31 липня 1982 року. Тобто значно пізніше від подій, які показані у фільмі.
  • Головний герой фільму Філіп Жерб'є під час переховування в сільському будиночку знаходить книжки, написані його товаришем, керівником групи руху опору, — Люком Жарді. Насправді ці книжки, «Нарис з проблеми основ математики», «Про логіку та теорію науки» та «Трансфініт і континуум», були справжніми назвами наукових книг, виданих Жаном Каваєсом, реальним філософом, професором і героєм опору, який був заарештований гестапо в лютому 1944 року і розстріляний у квітні того ж року.

Нагороди

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]