Очікує на перевірку

Ла-Мерхав

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
LaMerhav
Країна  Ізраїль
Мова іврит
Місце публікації Ізраїль

Засновано 2 червня 1954
Власник Ахдут га-Аводаd
Припинення публікацій 31 травня 1971
CMNS: Ла-Мерхав у Вікісховищі

«Ла-Мерхав» (івр. למרחב‎, букв. «До простору») — щоденна газета на івриті, що видавалася в Ізраїлі між 1954 і 1971 роками[1].

Газета належала партії «Ахдут га-авода» (івр. אחדות העבודה‎), що було звичною тогочасною практикою партій — мати власні щоденні видання, щоб доносити інформацію до своїх прихильників[2]; а пізніше — «Га-Кібуц га-меухад» (івр. הקיבוץ המאוחד‎, букв. «Об'єднаний кібуц»). Її редакторами були Ісраель Евен-Нур (івр. ישראל אבן נור‎), Моше Кармель (івр. משה כרמל‎) і Давід Педацур (івр. דוד פדהצור‎), Авраам Таршіш (івр. אברהם תרשיש‎), хоча ідеологом та автором більшості програмних статей був Ісраель Ґалілі.

Історія

[ред. | ред. код]

Перший номер газети вийшов 2 червня 1954 року, тоді її позиціонували як політичний журнал. У грудні 1954 року вона стала щоденною газетою, після того як партія «Ахдут-га-Авода» відділилася від партії «МАПАМ» (івр. מפ"ם‎). 1968 року контроль над газетою перейшов до «Га-Кібуц га-меухад» після об'єднання партії «Ахдут га-авода» з Лейбористською партією. Останній номер вийшов 31 травня 1971 року, коли газету об'єднали з виданням профспілки «Гістадрут» — «Давар». Останню офіційно перейменували на «Давар — меухад ім-Ла-Мерхав» (букв. «„Давар“ — об'єднаний з „Ла-Мерхав“»).

Зазвичай газета мала чотири сторінки, без фотографій, тільки ілюстрації. Щоп'ятниці виходив літературний додаток «Маса» (івр. משא‎). З 1951 року «Маса» виходила як незалежний двотижневик, а з грудня 1954 року, з розколом партії «МАПАМ», приєдналася до «Ла-Мерхав». Після об'єднання з «Давар» додаток продовжував виходити як колонка.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. AḤDUT HA-AVODAH-PO'ALEI ZION [Архівовано 31 січня 2018 у Wayback Machine.] Jewish Virtual Library
  2. The Israeli Press (англ.) . Jewish Virtual Library. Архів оригіналу за 11 вересня 2002. Процитовано 13-01-2022.

Посилання

[ред. | ред. код]