Піппо Баудо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Піппо Баудо
італ. Pippo Baudo
Ім'я при народженніітал. Giuseppe Raimondo Vittorio Baudo Pirracchio
Інші іменаSuperpippo
Народився7 червня 1936(1936-06-07) (88 років)
Мілітелло-ін-Валь-ді-Катанія, Італія.
Громадянство Італія
Діяльністьтелеведучий, поет-пісняр, радіоведучий
Alma materКатанійський університет
У шлюбі зКатя Річчіарелліd
IMDbnm0061693
Нагороди та премії
Кавалер Великого хреста ордена «За заслуги перед Італійською Республікою»

CMNS: Піппо Баудо у Вікісховищі

Піппо Баудо (італ. Pippo Baudo) (Мілітелло-ін-Вал-ді-Катанія, 7 червня 1936) — відомий італійський телеведучий, один із найбільш визначних персон в історії італійського телебачення, багаторічний ведучий Пісенного фестивалю у Сан-Ремо.

Біографія

[ред. | ред. код]

Піппо Баудо (повне ім'я італ. Giuseppe Raimondo Vittorio Baudo) народився 7 червня 1936 року в комуні Мілітелло-ін-Вал-ді-Катанія (Militello in Val di Catania) на Сицилії. Вивчаючи право в Університеті Катанії (Università degli Studi di Catania), він спробував свої сили в шоу-бізнесі і як артист, і як ведучий, а також навчився грати на фортепіано. Незважаючи на очевидний інтерес до індустрії розваг, Баудо успішно закінчує університет і отримує диплом юриста. Наприкінці 1950-х він долучається як вокаліст і піаніст в гурт 'Orchestra Moonlight', разом з яким у 1959 році і вперше з'являється на італійському телебаченні - під час одного з епізодів 'Caravella dei Successi', що виходив в ефір у Палермо (Palermo).

Він домігся успіху як провідний ведучий низки програм державної італійської телерадіокомпанії RAI. Найбільше він полюбився глядачам завдяки таким програмам як "Domenica In" (був ведучим у 1979-85 рр., 1991-92 рр.), "Fantastico" (у 1984-86 рр.), "Luna Park"(1994), "Ieri, oggi e domani" (2008-09 рр.) Як ведучий і як художній керівник державного телебачення, Піппо Баудо загалом пропрацював на телебаченні 54 роки.

У 1968 році він вперше став ведучим Пісенного фестивалю у Сан-Ремо, і впродовж багатьох років саме його ім'я асоціювалось з цим конкурсом.

В 1970-х роках Баудо допомагав з організацією приватного катанійского каналу Antenna Sicilia і сам працював на ньому.

У 1987 році, після конфлікту з президентом 'RAI' Енріко Манка (Enrico Manca), він підписав трирічний контракт з приватним телебаченням Берлусконі "Фінінвест" і став ведучим програми 'Festival' на "5 каналі". Але, не отримавши бажаного успіху, через два роки знову повернувся на державне 'RAI'. Період 1989-1997 рр. ознаменувався багатьма успішними проектами на державному каналі Rai Uno - як у ролі ведучого, так і в ролі художнього директора програм. Увесь цей період він бере активну участь в проведенні Пісенного фестивалю у Сан-Ремо та є його незмінним ведучим.

У 1997 році Піппо Баудо знову робить спробу співпрацювати з телебаченням Берлусконі 'Mediaset', але там його програми 'La canzone del secolo' і 'Tiramisù' домоглися дуже незначного успіху. Два роки потому, у 1999-му, Баудо отримує пропозицію від 'Rai Tre' стати ведучим нової програми 'Giorno dopo Giorno', що згодом змінила назву на 'Novecento' і, як досить успішна, перейшла в ефір каналу Rai Uno.

У 2002 році Баудо виступив в ролі ведучого Пісенного фестивалю у Сан-Ремо (Sanremo Music Festival), і це була нелегка робота після того, як минулого року фестиваль зазнав повного фіаско. Співведучими Баудо були актриси Мануела Аркурі і Вітторія Бельведере (Vittoria Belvedere). В 2004 році Баудо знову залишив 'RAI', але повернувся в наступному році з програмою 'Sabato Italiano' на каналі Rai Uno. У 2003 році був ведучим циклу програм "Cinquanta", що були присвячені 50-річній історії існування італійського телебачення. У 2007 році Баудо вдванадцяте став ведучим Пісенного фестивалю у Сан-Ремо разом з Мішель Хунцікер (Michelle Hunziker), швейцарсько-італійською телеведучою і моделлю, отримавши за це 750 тисяч євро, і повернувся на фестиваль ще раз в 2008 році. Сьогодні Баудо вважається рекордсменом Пісенного фестивалю у Сан-Ремо: він був його ведучим аж 13 разів. У 2011 році разом з Бруно Веспа вів цикл програм "Centocinquanta", присвячену 150-річчю об'єдання Італійської Республіки на каналі РАІ1.

У 2012-2015 рр. Піппо Баудо продовжує з'являтись на телеекранах: то у ролі спеціального гостя різних програм, зокрема, у лютому 2013 року став гостем ретроспективної програми "Sanremo Story", присвяченої Пісенному фестивалю у Сан-Ремо, то як член журі, наприклад, у програмі "Si può fare!" з ведучим Карло Конті, що виходила в ефір у 2014 році.

Піппо Баудо є батьком двох дітей: Тиціани (Tiziana), яка народилася в 1970 році від першого шлюбу Баудо з Анджелою Ліппі, і Алессандро (Alessandro), що народився в 1962 році від зв'язку з Міреллою Адінольфі, який нині мешкає в Австралії. У 1986 році Піппо Баудо вдруге одружився: його обраницею стала італійська оперна співачка-сопрано Катя Річчареллі (Katia Ricciarelli), проте в 2004 році вони розлучилися. Незмінним місцем проживання Піппо Баудо є його будинок на вулиці Фраттіна у Римі.

Джерела

[ред. | ред. код]