Очікує на перевірку

Соскін Олег Ігорович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Олег Ігорович Соскін
Олег Соскін, жовтень 2009
Олег Соскін, жовтень 2009
Олег Соскін, жовтень 2009
Народився30 квітня 1954(1954-04-30) (70 років) або 1954[1]
Київ, Українська РСР, СРСР
КраїнаУкраїна Україна
Діяльністьекономіст, ютубер
Alma materекономічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка
ГалузьЕкономіка
ЗакладНаціональна академія управління
Інститут трансформації суспільства
Вчене званняпрофесор
Науковий ступінькандидат економічних наук
ПартіяЛіберальна партія України
Нагороди
Срібна кнопка YouTube
Особ. сторінкаsoskin.info

Оле́г І́горович Со́скін (нар. 30 квітня 1954, Київ) — український економіст, політолог, громадський та політичний діяч, директор недержавної фундації — Інституту трансформації суспільства, голова Української Національної Консервативної партії.

Біографія

[ред. | ред. код]

Народився в Києві в робітничій сім'ї. Після проходження строкової служби вступив на економічний факультет Київського університету (1975—1980), отримав диплом з відзнакою. З 1980 по 1984 роки навчався у аспірантурі того ж університету. Захистив кандидатську дисертацію на тему «Роль експортного сектору економіки у відтворювальному процесі держав, що розвиваються (на основі матеріалів країн-експортерів нафти)». У 1983—1988 викладав на економічному факультеті Київського держуніверситету. У 1988—1990 роках викладав в Вищій партійній школі ЦК КПУ (нині Інститут політології та соціального управління), старший викладач, доцент кафедри міжнародних відносин.

У 1990—1992 обіймав посаду виконавчого директора Українського інституту ринкових відносин — Центр «Ринок». У 1992—1993 обіймав посаду старшого консультанта Президента України з питань підприємництва та зовнішньоекономічної діяльності, радник прем'єр-міністра з макроекономічних питань. У 1993—1996 був заступником директора з науки Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України. З квітня 1996 року голова Української національної консервативної партії. З жовтня 1998 р. по лютий 2000 р. — радник Президента України з економічних питань. З 2006 року — професор кафедри міжнародної економіки та підприємництва Національної академії управління.

Автор понад 350 наукових статей, глав у монографіях. Результати досліджень використовуються в роботі законодавчих та виконавчих органів влади всіх рівнів. Шеф-редактор та видавець наукового журналу «Економічний часопис-XXI».

Вів вебпортал, на якому подавалися аналітичні матеріали, коментарі і новини про те, що відбувається в економічному та політичному житті України сьогодні і що її чекає в майбутньому.

Політична позиція

[ред. | ред. код]

На початку 2000-х років — активний прихильник вступу України в НАТО, євроінтеграції.

Керівник проекту «Мій вибір — НАТО». Заступник голови Координаційної Ради Громадської ліги Україна — НАТО[2].

Після революції 2004 р. займає дедалі критичнішу позицію щодо дій української влади.

Збройна агресія проти України

[ред. | ред. код]

Після початку збройної агресії проти України 2022 р. точку зору Соскіна з його Youtube-каналу часто публікують ЗМІ країни-агресора; у своїх висловлюваннях Соскін часто заявляє про неминучі катастрофи та проблеми України.

Соскін перебуває в опозиції до Зеленського, але при цьому засуджує російську агресію.

18 жовтня 2023 року став одним з перших медійних осіб, хто обгрунтував необхідність удару по Курській області. Заявив наступне:

"Чего нам туда, в Крым, лезть? А, вот, геополитический смысл, скажем, Брянщины я понимаю, Курска я понимаю, Ростова понимаю. Это я понимаю, в чем геополитический смысл. Если взять под контроль Курчатов или Белгород, зайти в Белгород и, как говорится, там поселиться – это я понимаю".

9 липня 2024 року саме Соскін вперше заявив відкрито про те, що на фоні активізації російських військ на Донбасі, українським військам треба йти в наступ на Курську область, до Курчатова, тому що звідти було знято всі бойові російські підрозділи, і ця територія дуже мало захищена. [3].

Далі, в кількох відео він же повторив цю тезу більш детально та аргументовано.

Наукові книги

[ред. | ред. код]
  • Брендинг міст: досвід країн Вишеградської групи для України / за заг. ред. О. І. Соскіна. — К.: Вид-во «Інститут трансформації суспільства», 2011. — 80 с.
  • Вступ до НАТО — стратегічний вибір України за заг. ред. О. І. Соскіна. — К.: Вид-во «Інститут трансформації суспільства», 2008. — 192 с.
  • Шляхи впровадження інноваційно-інвестиційної моделі розвитку в українських містах / за заг. ред. О. І. Соскіна. — К.: Вид-во «Інститут трансформації суспільства», 2008. — 64 с.
  • ЄС і місцеве самоврядування: досвід вишеградських міст та українська перспектива: науково-методичний посібник / за заг. ред. О. І. Соскіна. — К.: Вид-во «Інститут суспільної трансформації», 2008. — 56 с.
  • Партнерство заради безпеки: досвід країн НАТО та українська перспектива / за заг. ред. О. І. Соскіна. — К.: Вид-во «ІТС», 2007. — 336 с.
  • Народний капіталізм: економічна модель для України: монографія / О. І. Соскін. — К.: Вид-во «ІТС», 2014. — 396 с.

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Identifiants et RéférentielsABES, 2011.
  2. Склад Координаційної Ради ГС «Всеукраїнська Громадська Ліга Україна-НАТО». Громадська ліга "Україна-НАТО". Архів оригіналу за 5 січня 2018. Процитовано 17 грудня 2016.
  3. Время настало! Украина, Киев, Днепр, Кривой Рог, кто ответит? Зеленский, Умеров, Шмигаль? Народ как?. YouTube. Олег Соскин. 9 липня 2024. Процитовано 13 серпня 2024.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)

Посилання

[ред. | ред. код]


  1. Объявление. Появился канал Олега Соскина в YouTube. OSP-UA.info (рос.). Інститут Трансформації Суспільства. 2 серпня 2015. Процитовано 26 серпня 2015.