Вища партійна школа при ЦК КПУ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Київська вища партійна школа
Institute mv.jpg
Сучасний ІМВ-ІЖ

Країна Україна Україна
Розташування Київ
Архітектор Ігор Шпара, Георгій Духовичний, Олександр Тамаров, Олександр Нощенко
Клієнт УРСР
Дата початку спорудження 1979
Дата закінчення спорудження 1986
Стиль функціоналізм
Адреса вул. Мельникова, 36/1

Ки́ївська ви́ща парті́йна шко́ла — освітня установа при Центральному Комітеті КПУ у Києві часів УРСР, що займалася підготовкою та ідеологічним вихованням керівних та управлінських кадрів КПУ. Діяла протягом 19861991 рр (у 1990–1992 рр. мала назву — Київський інститут політології та соціального управління). Містилася спочатку в Рильському провулку, а від 1986 року в однойменній будівлі по вул. Мельникова, 36/1.

Історія[ред.ред. код]

Створена 1946 року як Республіканська партійна школа зі строком навчання слухачів 2 роки на базі середньої освіти. 3 1949 року перейшла на трирічні навчальні програми, стала давати вищу освіту. У 1956 строк навчання суло збільшено до 4 років. З 1962 року до ВПШ приймали партійних, радянських і комсомольські працівників, працівників засобів масової інформації та пропаганди з вищою освітою. Навчання тривало 2 роки. Випускники здобували так звану вищу партійно-політичну освіту. Прийом слухачів провадився ЦК Компартії України за рекомендаціями обкомів партії. ВПШ розташовувалася в приміщенні колишньої гімназії Стельмашенка за адресою Рильський провулок, 10.

Нова споруда навчального закладу була збудована у 19791986 рр. як навчальний корпус ВПШ при ЦК КПУ на місці колишнього акліматизаційного саду НАН України. Автори проекту — архітектори Ігор Шпара, Георгій Духовичний, Олександр Тамаров, Олександр Ноценко; конструктор — Іван Онуфрієнко.

Будинок Вищої партійної школи Х-подібний у плані, має 4 поверхи. Відрізняється компактним об'ємно-планувальним рішенням, викликаним особливостями ділянки забудови. Фасади облицьовані білим каменем.

Після проголошення незалежності України Вищу партійну школу було розформовано, а її будівлю передано на баланс Київського національного університету імені Шевченка. Нині у будинку містяться Інститут міжнародних відносин та Інститут журналістики КНУ, а також Академія управління при Президентові України.

Джерела інформації[ред.ред. код]

  • Київ. Історична енциклопедія. 1917–2000 рр.