Портал:Київ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Портал
Редагувати 
Запрошуємо до порталу
Київ

Ки́їв — столиця України, одне з найбільших міст Європи. Розташований на р. Дніпро. Площа міста — 839 км². Разом з передмістями утворює Київську агломерацію із сукупним населенням 5206 тис. мешканців. Місто є культурним, урядовим, індустріальним, науковим та транспортним центром України. Розташоване на півночі центральної частини України.

З 30 січня 1918 року до грудня 1919 року — столиця Української Народної Республіки, а з червня 1934 року по 24 серпня 1991 року — столиця УРСР.


Редагувати 
Вибрана стаття

Катери́на Васи́лівна Білоку́р (*25 листопада (7 грудня) 1900 — †10 червня 1961) — майстер українського народного декоративного живопису.

Катерина Білокур народилася в селі Богданівка Пирятинського повіту Полтавської губернії (тепер це Яготинський район Київської області). Коли саме — до кінця не з'ясовано. Сама художниця називала і 23, і 24 листопада, і 1900, і 1901 рік. Офіційною датою її народження було зрештою визнано 25 листопада (7 грудня) 1900 року. Це було логічніше за все, адже 25 листопада — день Святої великомучениці Катерини.

Білокури були не бідними селянами, тримали худобу, мали будинок, критий залізом, а головне — землю. Батько художниці, Василь Йосипович, володів двома з половиною десятинами, дід був, очевидно, ще заможнішим. Крім Катерини, в сім'ї були ще два сини — Григорій і Павло...


Редагувати 
Чи знаєте Ви, що...


Редагувати Категорії
Редагувати Вікіпроєкт

В рамках Вікіпроєкту пропонується вирішувати такі основні задачі:

  • створювати та вдосконалювати статті про Київ
  • створювати та вдосконалювати шаблони про Київ
  • вікіфікувати, категоризувати та виправляти помилки у статтях
  • ілюструвати статті
  • перекладати статті з іншомовних Вікіпедій.


Редагувати Допоможіть, будь ласка

Запрошуємо Вас взяти участь у написанні статей про Київ.

Ви можете написати власні статті. Для цього наберіть слово або термін, про який ви бажаєте створити статтю, у панелі "Пошук", що знаходится зверху ліворуч, і натисніть кнопку "Перейти". Якщо статті за вказаним словом або терміном Ви не знайшли, можете створити її використовуючи панель "Створити статтю" розміщену нижче.


Див. також


Редагувати 
Добра стаття

Готель «Україна» (проєктна назва «Київ», до 2001 року «Москва») — 16-поверховий тризірковий готель Києва по Інститутській вулиці, 4. В свій час готель був найвищим «хмарочосом» Києва і другим (після Будинку Проєктів у Харкові) на території сучасної України.

На місці, де зараз стоїть готель «Україна» розміщувався Хмарочос Гінзбурга. Готель почали будувати в 1954 році в рамках післявоєнної відбудови Хрещатика. Збудований за проєктом авторського колективу архітекторів Анатолія Добровольського (керівник), Бориса Приймака, В. Созанського, Авраама Мілецького, А. Косенка; інженерів-конструкторів О. Печенова і Л. Линовича. Офіційне відкриття готелю відбулося 28 вересня 1961 року.


Редагувати 
Вибране зображення
Редагувати Цікаві факти


Редагувати 
Нові статті


Редагувати Вибрана панорама
Панорама на правий берег Дніпра в Києві.


Редагувати Братні портали
Редагувати Інші розділи Вікімедії
Довідка · Пісочниця · Кнайпа · Портали · Проєкти · Запити · Портал спільноти