Чесно: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Botbutnot (обговорення | внесок)
Мітки: Редагування з мобільного пристрою Редагування через мобільну версію
Botbutnot (обговорення | внесок)
Мітки: Редагування з мобільного пристрою Редагування через мобільну версію
Рядок 7: Рядок 7:
==Учасники руху==
==Учасники руху==


Рух «Чесно» починався як коаліція 12 громадських організацій. Наразі у русі залишилися дві організації, які є учасниками і фактичними співкоординаторами — це «[[Центр UA]]» та «Інститут Медіа Права».
Рух «Чесно» починався як коаліція 12 громадських організацій. Наразі у русі залишилися дві організації, які є учасниками і фактичними співкоординаторами — це «[[Центр UA]]» та «Центр демократії та верховенства права».<ref name="«Чесно»">[http://www.chesno.org/ ЧЕСНО]</ref>


==Критерії доброчесності==
==Критерії доброчесності==

Версія за 12:58, 27 січня 2018

Логотип руху

«Чесно» — громадянський рух, започаткований групою активістів спільно з представниками партнерства «Новий Громадянин»[1]. Рух утворився 29 жовтня 2011 року під час акції «Фільтруємо парламент за 24 години» — за рік до чергових парламентських виборів в Україні[1]. Публічна презентація громадянського руху «Чесно» відбулась 9 грудня 2011 року[1].

Своєю метою рух називає активізацію суспільства задля очищення майбутнього парламенту від недостойних депутатів[1]. Символ кампанії — часник — обрано як «засіб дезінфекції та боротьби з нечистою силою»[1].

Учасники руху

Рух «Чесно» починався як коаліція 12 громадських організацій. Наразі у русі залишилися дві організації, які є учасниками і фактичними співкоординаторами — це «Центр UA» та «Центр демократії та верховенства права».[2]

Критерії доброчесності

Учасники руху розробили для кандидатів у депутати 6 громадських критеріїв доброчесності:

  • відсутність фактів порушень прав і свобод людини;
  • незмінність політичної позиції відповідно до волевиявлення виборців;
  • непричетність до корупційних дій;
  • прозорість задекларованих доходів та майна та їх відповідність способу життя;
  • особисте голосування в парламенті;
  • участь у засіданнях парламенту та роботі комітетів.

«Фільтруй Раду!»

Перша кампанія

9 грудня 2011 року рух «Чесно» ініціював кампанію «Фільтруй Раду!», датою закінчення якої назвав 1 грудня 2012 року. В рамках цієї кампанії учасники руху спільно з журналістами та з громадськими активістами перевіряли чинних депутатів на відповідність критеріям доброчесності руху.

Аналітична команда руху «Чесно» перевірила спочатку 450 чинних народних депутатів, а потім — понад 2500 кандидатів до наступного парламенту. Рух виявив понад 900 недоброчесних кандидатів у народні депутати. Паралельно учасники руху створили окремий інструмент вимірювання доброчесності політиків - «Чеснометр».

23 липня 2012 року рух «Чесно» оприлюднив результати свого моніторингу, згідно з яким усім критеріям доброчесності відповідали тільки три депутати чинної Верховної Ради: Микола Томенко, Олександр Гудима та Володимир Лановий. Також моніторинг виявив, що 17 депутатів за свою каденцію порушили тільки один з 6 критеріїв — щодо особистого голосування[3].

За результатами кампанії деякі кандидати не потрапили[4] у партійні списки партії УДАР, а об’єднана опозиція взяла[5] на себе зобов’язання щодо дотримання критеріїв «Чесно» у парламенті.

Незалежний міжнародний фінансовий та змістовний аудит підтвердив[2] [6] ефективність кампанії.

Примітки

Посилання