Гідростатичний парадокс: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
+ {{Стаття, з якої нема посилань}} за допомогою AWB
Немає опису редагування
Рядок 1: Рядок 1:
{{Статті, з яких нема посилань}}
(парадокс Паскаля); Hydrostatic paradox;
(парадокс Паскаля); Hydrostatic paradox;


Явище, при якому вага рідини, налитої у посудину буде відрізнятися від сили тиску на дно посудини, у якій вона знаходиться.
Явище, при якому [[вага]] рідини, налитої у посудину буде відрізнятися від [[сила|сили]] [[тиск]]у на дно посудини, у якій вона знаходиться.
У 1648 р. парадокс продемонстрував Б. Паскаль. Він вставив в закриту бочку, наповнену водою, тонку трубку і, піднявшись на балкон другого поверху, влив в цю трубку кухоль води. Через малий діаметр трубки вода в ній піднялася до великої висоти, і тиск в бочці збільшився настільки, що кріплення бочки не витримали, і вона почала пропускати воду через щілини.
У 1648 р. парадокс продемонстрував [[Паскаль,_Блез|Блез Паскаль]]. Він вставив в закриту бочку, наповнену водою, тонку трубку і, піднявшись на балкон другого поверху, влив в цю трубку кухоль води. Через малий діаметр трубки вода в ній піднялася до великої висоти, і тиск в бочці збільшився настільки, що кріплення бочки не витримали, і вона почала пропускати воду через щілини.
{{Ізольована стаття}}

Версія за 06:41, 27 серпня 2010

(парадокс Паскаля); Hydrostatic paradox;

Явище, при якому вага рідини, налитої у посудину буде відрізнятися від сили тиску на дно посудини, у якій вона знаходиться. У 1648 р. парадокс продемонстрував Блез Паскаль. Він вставив в закриту бочку, наповнену водою, тонку трубку і, піднявшись на балкон другого поверху, влив в цю трубку кухоль води. Через малий діаметр трубки вода в ній піднялася до великої висоти, і тиск в бочці збільшився настільки, що кріплення бочки не витримали, і вона почала пропускати воду через щілини.