Обговорення користувача:Shkod

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Пропозиція Нової Статті[ред. код]

Ви могли б бути зацікавлені написати статтю про цей винахід http://www.sentally.com/ - це добре пов’язано з темами про які ви вже писали. Я не можу зробити це самостійно, це буде порушенням правил Вікіпедії, але я з задоволенням відповім на всі ваші запитання (Ім’я користувача – NewGarmash або newgarmash@yahoo.com) --NewGarmash (обговорення) 01:14, 28 липня 2015 (UTC)

Ласкаво просимо до україномовної Вікіпедії![ред. код]

Якщо Ви початківець, то пропонуємо переглянути деякі корисні поради:

Сподіваємося, що Ви візьмете участь у подальшій роботі нашого спільного відкритого проекту не тільки як читач, але і як дописувач.

Per firmare.PNG

На сторінках обговорень бажано ставити автоматичний підпис за допомогою чотирьох знаків (~~~~), або за допомогою позначки підпису в вікні редагування.

Якщо виникли запитання про проект, пошукайте відповідь на сторінці Вікіпедія:Довідка. Якщо відповідь на Ваше питання там відсутня, задайте запитання у Кнайпі чи комусь із постійних дописувачів. Ви також можете розповісти про свої інтереси на сторінці Вікіпедія:Інтереси учасників.

Бажаємо успіхів та якнайбільше творчого задоволення! Якщо Вам необхідна допомога для перших кроків зверніться до користувачів, що є в Категорія:Користувачі,_що_допоможуть_новачкам або ж можете замістити оголошення на порталі спільноти (Кнайпа). Якщо у Вас є якісь цікаві вісті, пов'язані з Вікіпедією, Ви можете подати їх у Шаблон:Новини спільноти

P. S. Irrespective of your languages skills, you are welcomed to create your own User Page, introduce interwiki, load images, correct data, discuss problems, communicate & cooperate with community. Please, use language templates from Вікіпедія:Вавілон or create your own.
You can ask help of Community on CommunityPortal (help): Додати нове обговорення (Add new discussion/problem)

--Galkovsky 18:30, 15.02.2007

Місяць покращення необхідних статей[ред. код]

Вітаю! Долучайтеся до місячника якості необхідних статей. Зробимо Українську Вікіпедію якісною!--Krystofer 15:37, 12 січня 2012 (UTC)

Зробимо. Записався і взяв зобов'язання. --Shkod 21:27, 12 січня 2012 (UTC)

шануваннячко[ред. код]

Висловлюю своє шанування вікі-побратиму, який долучився до нашого лютневого вікі-походу:) та за його сприяння було покусано голодранців:). Зичу Вам подальших творчих успіхів та гараздів! --Когутяк Зенко (обговорення) 12:13, 1 березня 2012 (UTC) ставши тісніше в вікі-шеренги: нашу славну Україну ще не раз - розвеселимо!!!

Без сумніву! Дякую! :)

Необхідні статті[ред. код]

Вітаю! Запрошую Вас приєднатися до нового місячника покращення необхідних статей.--Krystofer (обговорення) 15:46, 7 березня 2012 (UTC)

Запрошення до проекту «Тернопільщина»[ред. код]

Доброго дня! Вчора започатковано новий вікіпроект «Тернопільщина», ціллю якого є покращення статей про Тернопільську область. Проекту може здатися Ваша поміч у написанні статей про Тернопіль. Долучайтеся!) --MaryankoD (обговорення) 11:06, 25 березня 2012 (UTC)

За участь у 3-ому місячнику покращення тисячі[ред. код]

Article green.svg
Подяка
Пане Shkod, дякую Вам за участь у ІІІ Місячнику покращення статей, котрі мають бути у всіх Вікіпедіях. Спасибі за доповнення та покращення статей Пластмаса, Вимірювання, Електричний конденсатор та інших. --MaryankoD (обговорення) 21:59, 9 квітня 2012 (UTC)

Вдячний за відзнаку. Українська Вікіпедія буде найкращою!

Запрошення[ред. код]

Добрий день, шановний пане Шкод! Запрошую Вас до співпраці над статтею "Технічна діагностика". Буду радий співпраці, коментарям, побажанням, зауваженням і т.д.... , але не мовчанню. З найкращими побажаннями, Володимир Білецький.

Щодо якості статтей Відпалювання сталі, Відпалювання[ред. код]

Шановний пане Шкод! Доповнюючи статтю Перліт (металургія), я потрапив на ці дві статті і був засмучений низьким рівнем, грубими недоречностями, як-от:

 • Відпалювання або відпал – високотемпературна обробка матеріалу з метою заліковування дефектів, збільшення однорідності, прискорення структурних перетворень, тощо.

При відпалюванні матеріал кладуть у піч і витримують при підвищеній температурі протягом певного часу. При наукових дослідженнях використовується ізохронне відпалювання, при якому матеріал витримується одинакові проміжки часу при певних температурах, значення яких поетапно зростають. При цьому властивості матеріалу характеризуються після кожного етапу, фіксуючи залежність процесів від температури.''

 • термообробка, під час якої доевтектоїдну сталь нагрівають на 30…50°C вище за лінію солідуса, евтектоїдну й заевтектоїдну сталі — на + 30…50°C вище температури ліквідус — то це означає, що виріб плавлять!?

Звертаю Вашу увагу, оскільки зрозумів, що Ви рецензуєте статті цієї тематики. Спробую завтра запропонувати виправлену версію. З повагою --Едуард Плешаков (обговорення) 19:31, 6 серпня 2012 (UTC) P.S. Тільки що побачив Ваше редагування статті Волочіння — дуже фахово!

  • Вітаю! Дійсно ці статті суттєво потребують фахового опрацювання і переробки. Моя роль в них обмежена лише вікіфікаційними правками. Я не прихильник проведення обговорень питань, відповіді на які можна знайти в авторитетних джерелах. Проблема може виникати лише в термінології. Можемо спільно займатись покращенням цих статей (і не тільки) шляхом внесення виважених правок у самі тексти. Дякую за оцінку. З повагою --Shkod (обговорення) 05:43, 7 серпня 2012 (UTC)

привіт)[ред. код]

даруйте, що турбую. маю до Вас запитання — у Вас є якісь застереження щодо вікісховища? просто такі файли як цей Файл:Зображення монтажного кресленика.png краще одразу туди вантажити, аніж спочатку локально, а потім перевантажувати на коммонз… --antanana 11:30, 6 жовтня 2012 (UTC)

Доброго дня. Та в принципі, завантажую куди вмію і до чого звик. Не задумувався над цим. --Shkod (обговорення) 11:41, 6 жовтня 2012 (UTC)
там не складно) просто якщо Ви будете вантажити вільні сюди, то комусь (хоч би й мені) доведеться їх перезавантажувати на коммонз. подвійна робота. принаймні, спробуйте їхній інтерфейс. категорично не сподобається — маркуйте надалі свої вільні файли шаблоном {{Move to Commons}}, щоб вони автоматично потрапляли у категорію файлів, які потрібно перенести на коммонз. буду вдячна у будь-якому випадку, але якщо у Вас «усе вийде» із коммонз — моїй вдячності просто не буде меж ;) --antanana 11:54, 6 жовтня 2012 (UTC)
гаразд. спробую при першій необхідності. --Shkod (обговорення) 05:34, 7 жовтня 2012 (UTC)

дякую)[ред. код]

--antanana 05:03, 24 жовтня 2012 (UTC)

Нема за що. Це мій обов'язок відкочувальника. --Shkod (обговорення) 08:51, 24 жовтня 2012 (UTC)

Заливка нп смоленської області[ред. код]

Хочу запросити вас до заливки НП Смоленської області . Відкрито мануфактуру де потрібні лише елементарні знання з російської мови. Дивіться Користувач:TeoBot/Заливка НП Смоленської області --«Teo» обг 12:04, 17 листопада 2012 (UTC)


Запрошення до участі у Місячнику Швеції[ред. код]

--Glorin (обговорення) 14:32, 8 січня 2013 (UTC)

Твердий диск[ред. код]

Доброго дня! Скажіть, будь ласка, на що Ви посилаєтесь, виправляючи головка на голівка? Чи є певні джерела, чи це Ваші уподобання. Так само нагромаджувач? Дякую. --Bulakhovskyi (обговорення) 15:01, 15 січня 2013 (UTC)

Доброго вечора!
Коли йде мова про заокруглений елемент чогось (головка цвяха, головка палиці) то СУМ [1] каже, що це «головка», а коли йде про зменшено-пестливу форму від «голова» — СУМ [2] каже, що це «голівка». Оскільки ми говоримо про «голівку запису/читання» (англ. read-and-write head) як маленьку голову (head) а не заокруглений елемент чогось, тому віддав перевагу другому.
Нагромаджувач за СУМ [3] — той, хто накопичує.... «Накопичувач» в СУМ не згадується, тому віддав перевагу першому.
--Shkod (обговорення) 17:28, 15 січня 2013 (UTC)
Річ у тім, що тут не можна віддавати перевагу тому, що нам здається правильним. Ви як технар повинні знати, що є, крім тлумачного, спеціалізовані словники. Так ось: голівка - це зменшено-пестливе від голова (погладити дитину по голівці), а форма головка вживається у технічній сфері. Перевірте за будь-яким політехнічним словником (головка бура, бойова головка, головка зчитування). Щодо терміна нагромаджувач: я перевірив, такий термін у техніці дійсно є. Як лінгвіст скажу, що Ви зробили слушні правки, але термін головка слід повернути, бо форма голівка не вживають у технічній галузі і не вживали. Щодо тлумачного словника, на який Ви посилаєтесь, то він не може містити всіх нюансів щодо спеціальної лексики. Будь ласка, звіряйте терміни за спеціалізованими словниками, щоб не допустити помилок. Ось авторитетне джерело: Великий російсько-український політехнічний словник / [за ред. О. С. Благовєщенського]. – К.: Чумацький Шлях, 2002. – 749 с. Дякую. --Bulakhovskyi (обговорення) 18:11, 15 січня 2013 (UTC)
А якщо я скористаюсь цим: Англо-український тлумачний словник з обчислювальної техніки, Інтернету і програмування. — К.: Видавничий дім «СофтПрес», 2005 . — 552с. ISBN 966-530-070-9 (Тираж 3000 прим.) ? На стор 243: «head — 1. голівка # Конструктивний елемент дисководу...». Це переклад українською з мови оригіналу без використання транзитної мови. Будемо дискутувати чиє АД авторитетніше? Дякую. --Shkod (обговорення) 04:10, 16 січня 2013 (UTC)
Дискутувати не треба. Цей словник було перекладено з англо-російської версії, і він містить багато помилок, русизмів і суржик і авторитетним бути не може. Правильним є термін головка. Є інші словники з варіантом головка. Це вікіпедія і тут не може бути уподобань. Ось перевірте за академічним словником "Словники України" (http://lcorp.ulif.org.ua/dictua/). Наберіть в пошуковому полі слово головка і ось значення: капусти, маку, болта тощо. Головка технічний термін. Це до речі словник Інституту мовознавства НАН України. Я Вам наведу ще 100 аргументів. Ваша правка неправильна. Виправте, будь ласка. --Bulakhovskyi (обговорення) 17:21, 16 січня 2013 (UTC)
Російсько-український науково-технічний словник / [за ред. В. Перхача]. – Львів: Вид-во ДУ «Львівська політехніка», 1997. – 453 с. Ось ще один словник з варіантом без і. До речі, цей словник виданий у Львівській політехніці, де розташований відділ державного комітету стандартизації науково-технічної термінології. Цей відділ випустив десятки авторитетних словників і є офіційним (під патронатом міносвіти і інших органів). Я все це знаю, оскільки сам термінолог.
Так я ж не заперечую існування терміну «головка» і технічного у тому числі. Коли мова йде про «закруглене потовщення кінцевої частини чого-небудь..»[4] як, наприклад, «головка болта» чи «головка маку» - то це все правильно (але не вказується в словниках, що є похідним від «голова»). Я лише про те, що коли говоримо про дуже маленьку голову то маємо на увазі просто дуже маленьку голову, тобто, голівку (похідне від «голова» за словником http://lcorp.ulif.org.ua/dictua/). Коли мова йде про голі(о)вку саме твердого диска, то маємо на увазі не «заокруглене потовщення кінцевої частини» твердого диска, а мікроскопічну деталь, яка входить у його конструкцію і носить назву мовою оригіналу «head».
Ну і згаданий мною словник вийшов з тим же тлумаченням другим виданням у 2006 р. під грифом МОН, так що його неавторитетним називати не можна. --Shkod (обговорення) 21:37, 16 січня 2013 (UTC)
Оскільки я своєї позиції не змінив, спробую викласти її ще раз.
1. Посилаюсь лише на СУМ, авторитетність якого не викликає сумнів і у якому розтлумачені випадки застосування слова «головка». Для випадку, що розглядається, за СУМ головка це «2. Закруглене потовщення кінцевої частини чого-небудь (зубця, стрижня і т. ін.).»[5]. Тобто йдеться з технічної точки зору про геометричну форму чи конструктивний елемент (є ще: фаска, галтель тощо) частини деталі, виробу, предмету. На основі цього тлумачення правильно писати: головка болта, головка цвяха, головка палиці тощо. Голівка - це похідне слово від «голова» і через «і» пишеться за правописом. Коли йде мова про гол(і/о)вку магнітофона чи гол(і/о)вку дисковода то не йдеться про геометричну форму чи конструктивний елемент згаданих пристроїв а мається на увазі деталь, назва якої походить від «голова» і тому треба писати: голівка магнітофона, голівка дисковода. Для мене це очевидна річ. Польською ця різниця виражається через слова «łeb» у першому випадку і «głowica» у другому.
2. На рахунок АД. З усіх словників, що тут згадувалися (авторитетних і не дуже за оцінками сторін) усе таки найспеціалізованішим у тематиці з обчислювальної техніки є «Пройдаков Е. М. Англо-український тлумачний словник з обчислювальної техніки, Інтернету і програмування [Текст] / Е. М. Пройдаков, Л. А. Теплицький. - К. : СофтПрес, 2006 (2007). - 824 с.», що вийшов у цій редакції під грифом МОН (авторитетність однозначна) і упорядковувався фахівцями саме з цієї галузі, про яку йде мова (рекомендація користуватись спеціалізованими словниками виконана). І тому, коли йде мова про термін з обчислювальної техніки, цей словник має перевагу над іншими загальнішими словниками. А у словнику написано, що «head — 1. голівка # Конструктивний елемент дисководу...», що підтверджує правомірність вживання слова «голівка» у статті твердий диск. Це також очевидна річ. Що ще тут доводити? --Shkod (обговорення) 05:37, 17 січня 2013 (UTC)
Я виправлю сам, бо вам щось доводити немає сенсу. Конструктивний елемент дисководу...» ось ще одна помилка: не дисководу, а дисковода. Назвіть мені ще словники з варіантом з і. Не назвете. А я уже два навів. Ось ще один: Російсько-український словник з інформатики та обчислювальної техніки / [уклад. В. Я. Карачун та ін.]. – К. : Рось, 1994. – 361 с.(головка магнітна, головка читання-записування). Можу ще назвати словників комп'ютерних з варіантом головка всередині твердого диска для зчитування інформації. Чого ви так уперлися. Ви ж не праві. Я вам писав, що цей словник перекладений і з помилками, а інші словники цю форму не фіксують. Крім того, варіант голівка порушує термінологічну норму: терміни позбавлені експресивно-емоційної конотації, а в цьому варіанті вона яскраво виражена. А про англо-український словник Пройдакова вийшла не одна стаття, в якій словник критикують за суржик.Термінологія має бути уніфікованою, і якщо більшість словників, зокрема комп'ютерні, фіксує варіант головка, то його треба вживати. Я знаю, що говорю.

Архівування вашої сторінки обговорення[ред. код]

Вітаю! Раніше ваша сторінка обговорення архівувалася ElimBot'ом, який на даний час є неактивним, тож, можливо, вам видасться корисною інформація, що зараз ви можете налаштувати архівацію за допомогою іншого бота. Інструкції щодо того, як це можна зробити, знаходяться на сторінці Користувач:DixonDBot II/Інструкції. Дякую! --DixonDBot (обговорення) 08:24, 25 січня 2013 (UTC)

Контроль[ред. код]

Слава нації!

Обґрунтовую: нема статті про феномен "контроль" (тобто філософського тлумачення цього терміну). У статті, яка була/є — містяться похідні від "контроль".

Знайшов у рузґе-Вікі непогану статтю. Перекладаю. Буде готово за пару годин.

Із повагою, --Brandner (обговорення) 07:32, 9 лютого 2013 (UTC)

Запрошення[ред. код]

--Krupski Oleg (обговорення) 17:13, 21 березня 2013 (UTC)

Дякую за запрошення, але то не мій профіль. --Shkod (обговорення) 07:39, 25 березня 2013 (UTC)

Статус файлу Файл:ASME logo.jpg[ред. код]

Шановний користувачу Вікіпедії! Дякуємо за завантаження файлу Файл:ASME logo.jpg. Однак при перевірці його опису виявилися деякі проблеми. Будь ласка, зверніть увагу, що кожен невільний файл повинен відповідати критеріям сумлінного використання, у тому числі обов'язково містити обґрунтування сумлінного використання. Якщо статус зазначеного файлу не проясниться протягом 7 днів, адміністратори Вікіпедії будуть змушені його вилучити. --Ваѕеобг.вн. 22:05, 23 березня 2013 (UTC)

Дав обґрунтування. --Shkod (обговорення) 07:37, 25 березня 2013 (UTC)

Необхідні статті[ред. код]

Вітаю! Запрошую Вас приєднатися до нового місячника покращення необхідних статей.--Romanbibwiss (обговорення) 14:04, 24 березня 2013 (UTC)

Доброго дня. Обов'язково візьму участь. --Shkod (обговорення) 07:36, 25 березня 2013 (UTC)

Метр на секунді, та ще й в квадраті?[ред. код]

Шановний пане Шкоде.

Перепрошую за турботу і, можливо, за мої помилкові думки, але:

 • замість метр на секунду в квадраті слід писати метр за секунду в квадраті. Якщо Ви пишете на, то варто добавити хоча б слово про арифметичну операцію ділення. До «росіян у мене претензій немає» — у них Метр в секунду в квадрате та ще й додатково записано метр в секунду за секунду. Згоден, що можна забігти до сусідки «на секунду», але щоб «метр був на секунду, та ще й в квадраті»?
У ДСТУ 3651.1-97. Метрологія. Одиниці фізичних величин. Похідні одиниці фізичних величин міжнародної системи одиниць та позасистемні одиниці. Основні поняття, назви та позначення. на с.13 у закінченні таблиці А.1 для швидкості вказано «метр за секунду», а для прискорення саме «метр на секунду в квадраті». Керуємось ДСТУ. --Shkod (обговорення) 19:15, 14 квітня 2013 (UTC)
 • одним махом хочу звернути Вашу увагу на дивну назву жорсткого диска як твердого диска. Тоді гнучкий диск назвіть м'яким диском і напишіть за аналогією, якщо той — із твердого матеріалу (це нонсенс), то цей із м'якого матеріалу! Основна ж різниця між ними — це те, що один гнучкий, а інший не гнучкий, такий що не гнеться, тобто — жорсткий! Якщо все ж твердий — то, як інженер, ви повинні були б навести якісь межі твердості — бо в світі всякий поділ на твердий і м'який має відносний характер.
По цьому питанню була колись дискусія тут [6], але я до того відношення не маю. На мою думку, термін «жорсткий диск» є точнішим терміном. --Shkod (обговорення) 19:15, 14 квітня 2013 (UTC)
 • можливо і тут я помиляюся, але інформацію на будь-якому запам'ятовуючому пристрої, і на жорсткому диску у тому числі, не нагромаджують, а накопичують. Нагромаджують щось за сільським хлівом на купці.

Дуже прошу не образитися на мене за образність порівнянь і висловлювань, і, якщо я помиляюся у своїх міркуваннях — прошу Вас просвітити мене, а заодно, і інших читачів Вікіпедії. --Biletsky Volodymyr (обговорення) 18:25, 14 квітня 2013 (UTC)

Большой русско-украинский политехнический словарь / Великий російсько-український політехнічний словник под ред. Благовещенского А. С. - К: Чумацький шлях, 2002. - 749 с. на с. 297 для слова «накопитель» у згаданому розумінні дає у відповідність лише слово «нагромаджувач». Про сільський хлів там нічого не сказано. --Shkod (обговорення) 19:15, 14 квітня 2013 (UTC)
Добрий день і всього Вам найкращого, пане Shkod.
Дуже вдячний Вам за виявлену увагу, ґрунтовні відповіді стосовно моїх міркувань і за посилання на літературні джерела, де можна повчитися.
Надіюсь, що Ви не образитесь, якщо я не звернусь до деяких з них. Для того, щоб оправдатися перед Вами за таку «неуважність» із мого боку, попробую пояснити, чому ж я так негарно вчинив. Бачите, до деяких джерел, навіть і «авторитетних» для Вікіпедії і, відповідно, і до її користувачів, у мене власне ставлення. Чому? Я люблю образність порівнянь і простоту пояснень, а тому дозволю собі невеличку притчу.
Розробляв я якось термінологічні державні стандарти України. На останніх стадіях їх розроблення мені довелося зайти із низьким поклоном до так званого «Технічного комітету “Термінологія”». Це не той скандально відомий львівський комітет – це був київський, розташований не околиці території Політехнічного інституту. У цьому комітеті мені прийшлося пережити дуже багато і дуже неприємних хвилин. Такий собі пан Гоголюк (хоча і некоректно називати прізвища і говорити про когось погано) практично пів дня вів зі мною битву за ряд термінів українською мовою. Не буду забирати у Вас дорогоцінний час, а тому зупинюся на одному. Це «вісь» у множині та у деяких її відмінках. Він довів мене до дуже «гострих» висловлювань стосовно його компетентності, я ж довів його до непристойних висловлювань. Що цікаво – я апелюю до орфографічного словника української мови, який лежить у нього на столі – а він б’є мене по руках і не дає мені взяти словник в руки! Фіналом битви був прихід симпатичної жіночки, яка працювала у цьому комітеті, і викладала на підготовчих курсах в КПІ українську мову. Цей пан зіскочив із місця і заволав до неї – “этот фашиствующий националист вздумал нас тут учить как нам «разгаваривать» по-укгаински” (це про мене)! Коли до неї дійшла суть нашої суперечки – вона сказала ангельську фразу: -«этот молодой человек прав»! Ніколи не вгадаєте його реакцію! Він відкинувся на своєму стільці і зареготав на увесь відділ а потім зробив заяву для усього відділу, не стидаючись мене: «Вы только подумайте! А мы же заставили в семи стандартах поисправлять «осі» на «вісі»!» Після чергового припадку реготу добавив – «вы только вспомните тех двух львовян, которые так же артачились! Но я же их сломал»! На запитання однієї з його колег – що ж робити із тими стандартами, сказав – «а пусть так и будет»!
Шановний пане Шкоде! Якщо ви поділяєте хоча б якісь мої міркування стосовно вищенаведених термінів, давайте боротися проти таких «панів Гоголюків» і проти таких «Авторитетних джерел»! Вам те ж сказав би і пан Пулюй (хай мені пробачиться, якщо це не так). Ви ж вчите студентів – то не вчіть їх «Гоголюківській грамоті»! Якщо сумніваєтеся у моїх висловлюваннях - візьміть державні стандарти України ДСТУ UN/ECE R13H або ще краще ДСТУ UN/ECE R36 (не пам'ятаю якого року - видані українською мовою) В цих стандартах помилок - як у Сірка бліх! І не тільки правопису і орфографії - а і перекручування окремих вимог "до навпаки"! Я не зміг поборотися із їх авторами - мене "приняли к сведению".
Що мені жаль - це те, що ті авторитетні автори цураються і випускають із виду сільські хліви, а то б не писали б так у цих джерелах, як пишуть!
Дякую за розуміння і за шанобливе ставлення до «фашиствующего…», одним словом, до «провокативного» В. Білецького. --Biletsky Volodymyr (обговорення) 13:58, 15 квітня 2013 (UTC)

Статус Файл:Цетроїди при плоскопаралельному русі.png[ред. код]

Дякуємо за те, що ви завантажили на сервер Вікіпедії файл Файл:Цетроїди при плоскопаралельному русі.png. Однак на сторінці опису файлу немає супровідної інформації щодо джерела, авторства та ліцензії або ця інформація неповна чи недостовірна. Якщо ви не є автором даного файлу, ви повинні якимось чином обґрунтувати свої права завантажувати його у Вікіпедію. Також у цьому випадку необхідно вказати джерело файлу, тобто дати посилання на сайт (або інше джерело), з якого ви взяли цей файл, а також умови використання файлів із вказаного сайту.

На сторінці опису файлу завжди вказуйте шаблон з ліцензією, під якою опубліковано цю роботу. Якщо ви є його автором, ви можете використати шаблон {{GFDL-self}} для того, щоб ліцензувати файл під GFDL або {{PD-self}}. Щоб довідатись про те, які ще існують шаблони з ліцензіями, дивіться статтю Вікіпедія:Шаблони:Авторські права або Короткий довідник.

Якщо ви завантажили й інші файли, будь ласка, перевірте, скориставшись цим сервісом, чи зазначено на їхніх сторінках опису джерело, а також шаблон з ліцензією. Якщо статус завантажених вами файлів не з'ясується протягом 7 днів, адміністратори Вікіпедії будуть змушені вилучити завантажений вами файл із сервера.

Дякуємо за розуміння. Анатолій (обг.) 15:38, 6 травня 2013 (UTC)

Відзнака[ред. код]

Завдяки Вашому внескові українська Вікіпедія у червні 2013 отримала +301 001 переглядів!

Це 20-те місце серед усіх вікіпедистів!

Вітаю і бажаю сил, часу і натхнення! --Perohanych (обговорення) 16:22, 16 липня 2013 (UTC)

Дякую! --Shkod (обговорення) 04:21, 17 липня 2013 (UTC)

Ліцензії зображень[ред. код]

Вітаю! Ви забули проставити ліцензії до своїх зображень у Вікіпедії, а я, в свою чергу, через власну неуважність не помітив цього і бот переніс їх до Вікісховища. Буду надзвичайно вдячний, якщо ви проставите ліцензії в наступних файлах: File:Дисбаланс5.png, File:Дисбаланс4.png, File:Дисбаланс3.png, File:Дисбаланс2.png. --SteveR (обг.) 12:41, 20 вересня 2013 (UTC)

Запрошення до участі у місяці Єдності України[ред. код]

Вікіпедія:Проект:Вікі любить Землю/Тернопільська область[ред. код]

привіт! хочу попросить у Вас допомоги. не зовсім у площині Ваших зацікавлень, правда, але, а раптом? треба у списках пам'яток природи проставить категорії сховища (себто прописать їх у параметрі галерея): ред.№ 14103105. Ilya написав бота, який автоматично проставить цю категорію для зображень із відповідним ідентифікатором на вікісховищі. ідеяльно було б проставить усі-усі категорії, але пріоритетні — там де уже є зображення у списку. це допоможе навести лад із завантаженими зображеннями на коммонз. допоможете? алгоритм дій такий: 1) прописуєте назву категорії ред.№ 14103134; 2) бот додає червону категорію [7]; 3) згодом можна її створити [8]. Вашої допомоги потребую на першім кроці --アンタナナ 22:04, 3 квітня 2014 (UTC)

Вітаю! При всьому розумінні важливості даної проблеми не можу взяти на себе зобов'язання за Вашою пропозицією, оскільки в межах свого виділеного часу для роботи з Вікі для себе бачу значно актуальніші завдання, у яких маю наміри не збавляти темпу. --Shkod (обговорення) 16:53, 4 квітня 2014 (UTC)

Тиждень статей з 34 і більше інтервікі посилань, яких немає в УкрВікі[ред. код]

--Kibeee (обговорення) 06:03, 2 травня 2014 (UTC)

Двигун внутрішнього згоряння[ред. код]

Вітаю Вас, пане ‎Shkod!

По-перше, дякую Вам за Ваші правки у цій статті, а то якийсь анонім «накинувся» на мої правки (із рисунком двотактного двигуна та із назвами тактів на іншому рисунку). Я ще збирався розмістити там рисунок двигуна Ванкеля, але той анонім мене «налякав».

По-друге, дякую за Ваш якісний вклад у цю статтю.

А по-третє, хочу звернутися до Вас із проханням уточнити деякі терміни та пов'язані із ними редакції окремих висловів.

 • Перший термін — «пальне». Щось він мені не подобається. На мій розсуд, краще вживати «паливо», хоча деякі мої колеги переконують мене у тому, що цей термін також «легітимний». Вислови «пальної суміші», «всмоктування палива» (замість суміші) дуже «ріжуть» моє вухо. Маю надію на днях добратися до Києва та зустрітися із колегами, які безпосередньо пов'язані із паливо-мастильними матеріалами і із написанням стандартів на цю тему. Але може Ви маєте авторитетні джерела, де це питання вирішене, то і самі його вирішите? А якщо б навчили і мене — був би дуже вдячний.
 • Другий термін — «карбюраторний двигун». По-перше, він страшенно застарів. По-друге, за сучасною термінологію двигуни внутрішнього згоряння поділяють на двигуни із примусовим запалюванням (бензинові, бінарні, газові тощо) та двигуни із запалюванням від стиснення (дизельні, газо-дизельні тощо). Якщо взяти «бензиновий» двигун із безпосереднім впорскуванням бензину, то це означення його не охоплює. У розділі «історії» ці терміни бажано б залишити такими, як вони є, а у інших — відредагувати.

Ще одне. Якщо замість «За допомогою шатунного механізма» Ви напишете «За допомогою корбово-гонкового механізма», то читачі не одразу й збагнуть, про що йдеться, але я особисто не проти цього. А читачі інтенсивно почнуть знайомитися із зазначеною статтею.

На все найкраще, --Biletsky Volodymyr (обговорення) 12:13, 8 травня 2014 (UTC)


Доброго дня (вечора)!
 • Щодо Пальне-паливо, укр-рос техн. словник дає однозначну відповідність пальне — горючее і паливо — топливо. Тобто, коли йде мова про отримання теплової енергії від згоряння, то потрібне «паливо», а коли про речовину, від спалювання якої можна отримати окрім тепла ще й механічну роботу то це, напевно, «пальне» (це моя версія висновку).
Словопедія каже чіткіше, що «паливо — горюча тверда, рідка або газоподібна речовина, що служить джерелом енергії» а «пальне — це паливо для двигунів внутрішнього згорання».
Тому, як називати чи «пальна суміш», чи «паливна суміш», напевно, слід виходити з наведених міркувань.
 • По другому пункту згоден повністю. У викладі відповідних розділів статті обов'язково слід структуровано і зрозуміло для всіх читачів викласти повну сучасну класифікацію обох гілок розвитку ДВЗ. А «історія» більше торкається хронології появи певних нових технічних рішень у цій галузі.
 • І що писати «КШМ» (за усіма класичними джерелами) чи «корбово-гонковий механізм» (за ДСТУ), то тут, на мою думку, слід дублювати одне іншим (у дужках), оскільки Вікіпедія не належить до технічної документації і розрахована на широке коло читачів.
У цілому, стаття має значне відвідування і її слід довести до відповідності сучасному рівню розвитку техніки якомога швидше та доповнити якісними ілюстраціями.

--Shkod (обговорення) 19:04, 8 травня 2014 (UTC)

Дякую за пояснення. З усім погоджуюся. От тільки "пальна суміш"... Якби це була суміш палив, а то суміш палива із повітрям, а повітря - це вже не "паливо для двигунів" (може поки що?). Ще раз дякую, і всього Вам найкращого, --Biletsky Volodymyr (обговорення) 08:25, 9 травня 2014 (UTC)

Золотник[ред. код]

Доброго дня землякам! Надіюсь, наше спілкування будк конструктивним, на відміну від 2-х інших моїх «земляків». Перепрошую, вибачайте, маленьке але: ми таки тут, в Галицкому Поділлі - і їх - русичів - нащадки. На відміну від решти русичів - також, ймовірно, білих хорватів, дулібів та інших. Але ж ми не русскіє, а руські - себто Галицька Русь. А золотник - як міра ваги - був і в нас. Дякую.--Бучач-Львів (обговорення) 14:12, 16 червня 2014 (UTC)

Ізометрична проекція[ред. код]

Дякую за якісну статтю, цікаво як ви переклали слово "foreshortening", коефіцієнт скорочення? Лиш для себе, щоб знати як перекладати в майбутньому. Я бачив як варіант ракурс, сам думав про кутове скорочення. --Igor Yalovecky (обговорення) 11:16, 17 липня 2014 (UTC)

foreshortening - method of rendering a specific object or figure in a picture in depth.[9], а це і «спотворення», і «скорочення», і «зменшення кута зору», залежно від контексту. --Shkod (обговорення) 11:42, 17 липня 2014 (UTC)

Нові зображення[ред. код]

Camera-photo.svg
Це повідомлення відсилається користувачам,
що завантажують до Вікіпедії вільні файли
Якщо Ви завантажуєте файл з вільною ліцензією (не добропорядне використання!), рекомендуємо завантажувати нові зображення у Вікісховище. Таким чином, інші користувачі з інших мовних розділів Вікіпедії, а також інших проектів Фонду Вікімедіа зможуть використовувати наші зображення, відповідно не буде потреби перезавантажувати файли з однієї мовної версії Вікіпедії до іншої. Радимо відразу категоризувати файли, а також ставити відповідну ліцензію. Файли без зазначеної ліцензії будуть вилучені. (Наприклад, для українських державних символів, знаків це {{PD-UA-exempt}}).

--FileReviewerBot (обговорення) 08:39, 23 серпня 2014 (UTC)

Запрошення[ред. код]

Вікіфлешмоб[ред. код]

Доброго вечора! На 30 січня — 1 лютого (це п'ятниця-неділя) запланований Вікіпедія:Вікіфлешмоб до 11-річчя Української Вікіпедії. Чи маєте змогу взяти участь в організації цього заходу в Тернополі? Можливо, в якійсь бібліотеці, книгарні чи культурному закладі, де є wi-fi. Буду вдячний за відповідь! --Friend 16:25, 22 січня 2015 (UTC)

Круппівська броня[ред. код]

Добрий день. Це був випадковий інтерес?

Трохи вирішив пописати для укр-вікі на військово-морську тематику. Трохи знаюся на цій тематиці, але давно не писав на українській. На мій жаль є дві великі проблеми. По-перше в укр-вікі ця тематика дуже мало розвинена. По-друге в мене володіння мовою та термінологію на українській у незадовільному стані. Тому нескромне питання. Ви можете долучитись до написання статей за цією тематикою, або хоча б перевіркою після мене? --Sas1975kr (обговорення) 15:46, 1 грудня 2014 (UTC)

Добрий вечір. Стаття для мене була цікавою з точки зору матеріалознавства та технологій термообробки. У військово-морській тематиці себе фахівцем вважати не можу. Чим зможу (у плані вичитування Ваших статей), допоможу. --Shkod (обговорення) 18:17, 1 грудня 2014 (UTC)
Гаразд. Тоді буду звертатися за потреби.
П.С. Тоді треба бути з вами на пару перекласти та доповнити оце. Sas1975kr (обговорення) 08:01, 2 грудня 2014 (UTC)

Вікіфлешмоб[ред. код]

Доброго вечора! На 30 січня — 1 лютого (це п'ятниця-неділя) запланований Вікіпедія:Вікіфлешмоб до 11-річчя Української Вікіпедії. Я вже написав нашому колезі (Обговорення користувача:Микола Василечко#Вікіфлешмоб) про організацію заходу в Тернополі. Пишіть, якщо маєте якісь пропозиції. --Friend 20:00, 22 січня 2015 (UTC)

Invitation to Medical Translation[ред. код]

Medical Translation Project

Globe-Star of life.svg
Invitation to the Medical Translation Project – a joint Wikimedia project started by the English language WikiProject Medicine!

Thank you for being one of the top Medical editors! I want to use this opportunity to introduce you to our most ambitious project.

We want to use Wikipedia to spread knowledge where it will be used. Studies have shown that Wikipedia is the most common resource of medical knowledge, and used by more people than any other source! We want high quality articles, available to everyone, regardless of language ability. It isn't right that you would need to know a major language to get hold of quality content!

That is why in the recent Ebola crisis (which is still ongoing) we translated information into over 70 languages, many of them small African languages. This was important, as Wikipedia was also shown to be the biggest resource used in Africa for information on Ebola! We see tremendous potential, but also great risks as our information needs to be accurate and well-researched. We only translate articles that have been reviewed by medical doctors and experts, so that what we translate is correct. Many of our translators are professionals, but many are also volunteers, and we need more of you guys – both to translate, but also to import finished translations, and fix grammatical or other style issues that are introduced by the translation process.

Our articles are not only translated into small languages, but also to larger ones, but as of 2015 this requires users to apply for an article to be translated, which can be done here (full articles, short articles) with an easy to manage google document.

So regardless of your background head over to our main page for more information, or to our talk page and ask us questions. Feel free to respond in any language, we will do our best to find some way to communicate. No task is too small, and we need everyone to help out!

I hope you will forgive me for sending this message in English – we also need translators for messages like this, and above all local language community managers, which act as a link between us and you. Also I can not reply on your talk page, so please go to our talk page!

Thank you for helping medical information on Wikipedia grow! -- CFCF 🍌 (email) 15:37, 28 January 2015 (UTC)

Google Translation of this message

Дуже важливо: вибори Ради повірених Фонду Вікімедіа[ред. код]

До 23:59 31 травня 2015 (UTC) відбуваються вибори трьох представників спільноти до Ради повірених Фонду Вікімедіа. Усього є 20 кандидатів. Ці вибори дуже важливі тому, що вони можуть змінити те, як спільноти розглядаються за межами США та Західної Європи, а також в цілому вплинути на стратегію руху Вікімедіа. Зазначу, що до Ради завжди проходили тільки представники країн Західної Європи та США.

Ви можете також прочитати повні програми кандидатів тут: m:Wikimedia Foundation elections/Board elections/2015/Candidates/uk.

Натисніть тут, щоб проголосувати.

Постарайтеся підійти до цього вибору серйозно, адже через Раду спільнота може впливати на прийняття рішень Фондом. У 2013 році у цих виборах узяли участь лише 9 користувачів української Вікіпедії, цього року нам потрібна активніша участь у виборах, які нас теж стосуються.

Коротка таблиця витягів із програм кандидатів, знанням мов, активністю у вікіпроектах та у русі Вікімедіа 
Псевдонім Ім'я Країна Рідна мова Вік К-сть редагувань У вікі Поза вікі Програма
Csisc Хусемеддін Туркі (Houcemeddine Turki) Туніс туніський діалект арабської 21 2.407, найактивніша — франц. ВП (1.041) учасник конкурсів статей студент-медик оцінка проектів малими мовами; створення посібників з правил Вікіпедії; вдосконалення найважливіших й найголовніших статей Вікіпедії
Saileshpat Саїлеш Патнаїк (Sailesh Patnaik) Індія орія 18 2.959, найактивніша — ВП орія (1.194) член «Вікімедіа Індія», організатор фотоконкурсу та вишколів для Вікіпедії мовою орія. студент I курсу промоція Вікіпедій індійськими мовами; зменшення розриву між Фондом і спільнотою; переведення неактивних Вікіпедій у активні через очолення їх спільноти та моніторингу волонтерів
Pundit Даріуш Ємельняк (Dariusz Jemielniak) Польща польська 40 13.943, найактивніша — пол. ВП (10.144) стюард; чек'юзер, адміністратор і бюрократ польської Вікіпедії;
Голова Комітету з розподілу коштів (FDC) Фонду Вікімедіа; був членом Комісії Омбудсменів; проводив семінари зі стратегії для регіональних відділень Фонду; автор книги про етнографію Вікіпедії.
професор теорії управління, завідувач кафедри міжнародного менеджменту, член експертних комісій наукового центру та грантових програм, засновник найбільного польського онлайн-словника Сприяння зміні стратегії руху Вікімедіа та підходів до управління; пошук ролей для Фонду Вікімедіа і регіональних відділень Фонду; налагодження контактів з науковою спільнотою; усунення бюрократії в русі Вікімедіа
Mohamed Ouda Мухамед Уда (Mohamed Ouda) Єгипет арабська 29 20.114, найактивніша — араб. ВП (18.508) адміністратор і бюрократ арабської Вікіпедії;
член-засновник групи «Вікімедіа Єгипет»
не зазначив Підтримка спільноти Вікімедіа, особливо на Близькому Сході та в Африці; співпраця з освітніми і культурними групами; експерименти з програмним забезпеченням, правами користувачів і процедурами спільноти
Sky Harbor Джош Лім (Josh Lim) Філіппіни / Сінгапур / США англійська, тагальська 24 27.052, найактивніші — англ. ВП (13.311), тагал. ВП (6.671) адміністратор англ. ВП і тагальського словника, бюрократ тагальської Вікіпедії;
член правління «Вікімедіа Філіппіни» з 2010, член Комітету приєднання з 2013
був менеджером зі зв'язків з громадськістю сингапурського стартапу Viddsee підтримка спільнот у країнах, що розвиваються; посилення ролі відділень Фонду Вікімедіа; конструктивний діалог між Фондом Вікімедіа і спільнотою
Smerus Девід Конвей (David Conway) Велика Британія / Словаччина / Україна англійська 65 30.063, найактивніша — англ. вп (29.359) патрульний англ. Вікіпедії працював експертом або керівником проектів розвитку в колишньому СРСР, був незалежним директором у радах системи охорони здоров'я Великобританії та британських коледжів, організатор музичного фестивалю в Словаччині співпраця із якнайширшим колом людей, з усіма, хто може бодай якось долучитися до нас
Francis Kaswahili Френсіс Касвахілі Кагуна (Francis Kaswahili Kaguna) Танзанія суахілі, сукума 54 4.882, найактивніші — Мета (3.939), англ. ВП (255) Автор невдалої заявки на проведення Вікіманії в м. Аруша Танзанійська асоціація власників авторських прав інтеграція африканської спільноти зі світовою; проведення концертів
CristianCantoro Крістіан Консонні (Cristian Consonni) Італія італійська 28 7.268, найактивніша — італ. ВП (5.636) автопатрульний в італ. ВП
член правління «Вікімедіа Італія» з 2010 (скарбник з 2014), член Комітету з розподілу коштів (FDC) з 2013, член міжнародної команди «Вікі любить пам'ятки-2013»
аспірант з комп'ютерних наук в Університеті Тренто (Італія), активіст руху вільного програмного забезпечення побудова довіри між учасниками руху; позбутися менталітету «наші проти ненаших», який мав місце у багатьох випадках
Pgallert Петер Галлерт (Peter Gallert) Намібія німецька 44 14.570, найактивніша — англ. ВП (13.659) відкочувач, патрульний в англ. ВП
досліджує феномен Вікіпедії, автор презентацій та публікацій про Вікіпедію і Вікімедіа.
викладач комп'ютерних наук у Політехніці Намібії, розробник і керівник програми бакалавра комп'ютерних наук, головний розробник намібійської програми ІКТ подолання розриву між Фондом Вікімедіа та спільнотою та редакторів; повернення Фонду від роботи над питаннями медіаграмотності, управління Інтернетом чи освіти до його головної задачі
Raystorm Марія Сефідарі (María Sefidari) Іспанія іспанська 32 22.976, найактивніша — іспан. ВП (18.423) бюрократ і адмін іспан. ВП;
засновник вікіпроекту ЛГБТ (про рух лесбійок, геїв, бісексуалів і транссексуалів); член-засновник «Вікімедіа Іспанія» та міжнародної ради Iberocoop; колишній член Комітету приєднання та Комітету індивідуальних грантів;
поточний член Ради повірених Фонду Вікімедіа (з 2013).
магістр психології забезпечення того, щоб різноманітність була у центрі стратегічних зусиль Фонду зі збільшення кількості дописувачів; pбільшення способів участі спільноти у керівництві і розробці правил Фонду Вікімедіа
Phoebe Фібі Аєрс (Phoebe Ayers) США англійська 34 27.072, найактивніші — англ. ВП (15.247), Вікідані (5.436) патрульна в англ. ВП
організатор «Вікіманії-2006» та WikiSym 2010, активна в співпраці з бібліотеками, галереями, музеями та архівами (БоГеМА), організатор віківишколів, співавтор книги про Вікіпедію;
поточний член Ради повірених Фонду Вікімедіа (з 2013, попередній термін у 2010—12).
бібліотекар науково-технічної бібліотеки вирішення проблем падіння кількості редакторів і читачів; робота з виконавчим директором Фонду Вікімедіа над розробкою і втіленням стратегічних планів Фонду Вікімедіа, зокрема, щодо поліпшення розробки програмного забезпечення, співпраці з партнерами та реагування на поточні потреби редакторів
Denny Денні Врандечич (Denny Vrandečić) США німецька, хорватська 37 24.235, найактивніші — Вікідані (10.742), хорв. ВП (9.377) Перший адмін і бюрократ хорв. ВП
Засновник Вікіданих (розробив пропозицію, зібрав 2 млн. $ пожертв, набрав команду), співавтор першого європейського гранту «Вікімедіа Німеччина» (4 млн. €), співзасновник Семантичного МедіаВікі
працює в Google, де допомагає публікувати контент Freebase у Вікіданих, автор понад 100 наукових статей, керівник комітету Асоціації вільних семантичних даних. зміни проектів Вікімедіа для успішної їх роботи; підвищення ефективності кожного дописувача; правильне впровадження змін (так, як це було з Вікіданими)
Ali Haidar Khan Алі Гайдар Хан (Ali Haidar Khan) Бангладеш бенгальська 29 4.145, найактивніша — бенгал. ВП (2.395) патрульний у бенгальській Вікіпедії
член-засновник і скарбник «Вікімедіа Бангладеш», колишній член Комітету з розподілу коштів (FDC) організатор вікіконференцій
7 років досвіду у фінансовому секторі (начальник відділу кредитів на нерухомість банку), автор публікацій з фінансів принести до Ради повірених інший погляд і більше різноманітності
అహ్మద్ నిసార్ Нісар Ахмед С'єд (Nisar Ahmed Syed) Індія урду, телугу 50 21.549, найактивніша — ВП мовою телугу (17.648) адмін у Вікіпедіях мовами телугу й урду
організатор групи вікіпедистів мовою урду
пенсіонер, колишній викладач англійської літератури та літератури урду протягом 23 років, колишній директор школи. допомога спільнотам індійських мов у створенні контенту та програмах промоції проектів; реклама Вікіпедії через медіа; співпраця між групами користувачів і Фондом Вікімедіа
Doc James Джеймс Гейлман (James Heilman) Канада англійська 35 137.713, найактивніша — англ. ВП (130.046) адмін в англійських Вікіпедії і Вікімандрах
активний дописувач вікіпроекту Медицина та керівник WikiProject Med Foundation, колишній голова правління «Вікімедіа Канада», працює над медичними перекладами
лікар швидкої допомоги, викладач факультету медицини пріоритет — поліпшення відносин між спільнотами редакторів та Фондом Вікімедіа; співпраця між Фондом Вікімедіа і спільнотою у вирішенні проблем скорочення кількості редакторів, непідтримки спільнотою змін до програмного забезпечення, поганого охоплення тем тощо
Carrite Тім Девенпорт (Tim Davenport) США англійська 53 57.985, найактивніша — англ. ВП (57.704) патрульний, відкочувач в англ. ВП
активний учасник обговорень на сторінках Арбітражного комітету та Запитів до адміністраторів, а також на форумі Wikipediocracy
власник і директор взуттєвого магазину спільноті неодмінно потрібен уважний, критичний, допитливий голос на її місця серед 10 членів Ради повірених
Sj Семюел Кляйн (Samuel Klein) США англійська 37 43.165, найактивніші — англ. ВП (19.346), Мета-вікі (14.873) Адміністратор англ. ВП, ВП мовою суахілі та Мета-вікі, колишній стюард;
організатор «Вікіманії-2006»;
поточний член Ради повірених Фонд. Вікімедіа (з 2009).
науковий співробітник у Гарвардському Центрі Беркмана, керівник технічного комітету Державної цифрової публічної біблотеки Америки скорочення розриву між Фондом Вікімедіа та спільнотою; заміна централізованих програм розподіленими; розробка потрібного користувачам програмного забезпечення замість експериментів з ПЗ; залучення дописувачів, а не лише донорів
Hindustanilanguage С'єд Музамілуддін (Syed Muzammiluddin) Індія гінді, урду 41 47.754, найактивніші — Вікісховище (27.498), ВП мовою гінді (10.657) Адміністратор ВП мовою урду;
брав активну участь у запуску Вікіпедії мовою майтхалі, автор блогів про Вікіпедію, організатор віківишколів для студентів
викладач протягом понад 10 років розробка більш сфокусованого підходу, особливо для індійських та південноазійських спільнот
EdSaperia Едвард Саперія (Edward Saperia) Велика Британія англійська 30 1.836, найактивніші — вікіманія2014 (962), Мета-вікі (561), англ. ВП (149) неактивний як дописувач, але слідкує за обговореннями;
координатор «Вікіманії-2014», автор гранту на Open Access Reader
працює над стратегіями зв'язків з громадськістю у третій за розміром політичній партії Великобританії, власник креативного агентства. переробка вікі-платформи (MediaWiki) до сучасних норм досвіду користувача; співпраця з науковою, освітньою, політичною, урядовою, журналістстькою спільнотами
Taketa Майк Ніколає (Mike Nicolaije) Нідерланди нідерландська 28 98.355, найактивніші — нідерл. ВП (38.917), Вікідані (20.586) стюард, адміністратор Вікіданих, бюрократ і колишній член Арбкому нідерландської Вікіпедії
член «Вікімедіа Нідерланди» та «Вікімедіа Бельгія», організатор віквишколів, співпраці з бібліотеками, галереями, музеями і архівами (БоГеМА) та інших заходів
медик-інтерн, працює в департаменті пластичної хірургії та інструктором з надання першої допомоги підтримка дописувачів понад усе; прямі обговорення спільноти з членами Ради повірених; зменшення бюрократії; залучення розробників для виконання запитів спільноти

Детальніше у Вікіпедія:Кнайпа (різне)#Дуже важливо: вибори Ради повірених Фонду Вікімедіа. Якщо ви вже проголосували, дякуємо за вашу активність та перепрошуємо за зайве нагадування)NickK (обг.) 23:13, 27 травня 2015 (UTC)

Запрошення до участі у тижні Вікіцитат[ред. код]

--Сергій Липко (обговорення) 12:20, 9 червня 2015 (UTC)

Урухомний ланцюг та Roller chain[ред. код]

Вітаю. Є така стаття «Урухомний ланцюг», що має лише одну інтервікі. Можливо, варто з'єднати статтю зі статтями, що перебувають разом зі статею «Roller chain» у англомовній Вікіпедії? Чи доводилося вам стикатися з таким поняттям як «ланцюг Галля»? Blast furnace chip worker (обговорення) 16:29, 28 листопада 2015 (UTC)

Доброго дня. Питання слід розглядати комплексно, врахувавши зміст понять та відповідних статей «Ланцюг (техніка)», «Ланцюгова передача» та «Урухомний (приводний) ланцюг» а також, класифікацій (можливо не повних), зроблених у цих статтях. Урухомний ланцюг, очевидно, слід розглядати як елемент ланцюгової передачі («en:Chain drive» - на Wikidata англомовний варіант відокремлено від групи статей, де перебуває «Ланцюговий привод»; тут, напевно слід об'єднувати wikidata в одну групу). За конструктивною особливістю урухомні ланцюги а також, приводи на їх основі, поділяються на роликові та втулкові (ISO 606-94/ГОСТ 13568-97 Цепи приводные роликовые и втулочные. Общие технические условия) і зубчасті (ГОСТ 13552-81 Цепи приводные зубчатые. Технические условия). Тому об'єднувати статтю (поняття) «Урухомний ланцюг» із статтею (поняттям) «Roller chain» («Роликовий ланцюг») не є коректним.
Щодо ланцюга Галля (англ. Gall chain) то за DIN 8150/8151 (ГОСТ 191-82 Цепи грузовые пластинчатые. Технические условия) його напевно слід віднести до групи вантажних (тягових) ланцюгів, хоча за конструктивними ознаками це є ланцюг втулкового типу. --Shkod (обговорення) 07:09, 29 листопада 2015 (UTC)
То в нас буде стаття «Роликовий ланцюг» чи ні? Чи обмежимося лише підрозділом про цей тип ланцюгів у данній статті? До речі, чи відомо вам щось про ланцюг Вокансона? У англомовній літературі початку 20 століття говориться, що це одна з назв ланцюга Галля (Cassier's Engineering Monthly, Volume 54. 1918. P. ххх.). Збираюся коли-небудь вставити у статтю «Урухомний ланцюг» невеличкий підрозділ «Історія» з розповіддю про ці ланцюги ще з записів Леонардо да Вінчі. Blast furnace chip worker (обговорення) 11:01, 29 листопада 2015 (UTC)
Спробую започаткувати таку статтю найближчими днями. Ну а ланцюг Вокансона, ось він:
Vaucanson Chain.svg --Shkod (обговорення) 15:08, 29 листопада 2015 (UTC)
Дякую. Blast furnace chip worker (обговорення) 15:49, 29 листопада 2015 (UTC)

Шаблон[ред. код]

Вітаю. Хотів би створити ось такий шаблон Користувач:Blast furnace chip worker/Чернетка для всіх статей про чавуни. Чернетку створив нашвидкоруч, певен, що там є помилки. Ви писали на дотичні теми, тому саме й хотів би попрохати вас переглянути чернетку, зробити свої зауваження, виправлення тощо. Можливо там взагалі все треба переробити, наприклад, всі чавуни з підпункту «За властивостями» перенести у підпункт «Ливарний». Перепрошую якщо це не ваша тематика або вам це не цікаво. Blast furnace chip worker (обговорення) 21:22, 24 січня 2016 (UTC)

Доброго дня. На основі аналізу АД та чинних в Україні ДСТУ в мене вийшла наступна класифікація чавунів:

І. Первинний чавун (зазнає зміни хім. складу при подальшій переробці):

1. Переробний (ДСТУ 3133-95 (ГОСТ 805-95), ДСТУ EN 10001-2002):
 • переробний для сталеплавильного виробництва (П1, П2): бесемерівський*, мартенівський*, томасівський*;
 • переробний для ливарного виробництва (ПЛ1, ПЛ2);
 • переробний фосфористий (ПФ1, ПФ2, ПФ3);
 • переробний високоякісний (ПВК1, ПВК2, ПВК3).
2. Ливарний (ДСТУ 3132-95 (ГОСТ 4832-95):
 • ливарний (Л1…Л6);
 • ливарний рафінований магнієм ЛР1…ЛР7;
3. Спеціальний (феросплави) (ISO 8954-1-90):
 • феросиліцій;
 • феромарганець (дзеркальний чавун*, феромарганець високовуглецевий);
 • ферохром (середньо- та високовуглецевий).

II. Вторинний чавун (не зазнає зміни хім. складу при подальшій переробці):

1. За ступенем графітизації: сірий чавун, білий чавун, вибілений чавун та половинчастий чавун.
2. За формою графітових включень: з пластинчастим (сірий), кулястим (високоміцний), пластівчастим (ковкий) і вермикулярним графітом.
3. За структурою металевої основи: перлітний, феритний, перліто-феритний, троститний, бейнітний, мартенситний і аустенітний тощо.
4. За призначенням:
 • конструкційний (сірий, ковкий, високоміцний);
 • із спеціальними властивостями (жаростійкий, жароміцний, антифрикційний, немагітний, корозієстійкий тощо).
5. За ступенем легування: нелегований, природньолегований, мікролегований (до 0,1%), низьколегований (<2,5%), середньолегований (2,2...10%, високолегований (>10%).
6. За видом легування: хромистий, нікелевий, алюмінієвий тощо.
7. За фазовим складом: доевтектичний, евтектичний та заевтектичний.
Примітка: *Вийшли з використання
--Shkod (обговорення) 08:49, 25 січня 2016 (UTC)
Спасибі. Треба обміркувати і вирішити як це реалізувати технічно в шаблоні. Blast furnace chip worker (обговорення) 04:52, 26 січня 2016 (UTC)
Все, що я зміг, я змінив у шаблоні. Думаю саме в такому вигляді його завантажити у Вікіпедію. Як на мене, хіба що, можливо, легований чавун не зовсім на свому місці. Blast furnace chip worker (обговорення) 07:57, 27 січня 2016 (UTC)
Класифікація "За формою графітових включень" (з пластинчастим, кулястим, пластівчастим і вермикулярним графітом) є однією з основних, виходячи з чинних стандартів й ці види фігурують у назвах стандартів (див. [10]), тому вони б мали бути в шаблоні у явному вигляді. --Shkod (обговорення) 08:19, 27 січня 2016 (UTC)
Чи не могли б ви самі якось це змінити у шаблоні? Я не знаю як це вставити бо немає таких статей для посилання. Там вже є підрозділ "За ступенем графітизації та формою графітових включень". Цього не вистачає? Може якось в душках, без посилань записати? Blast furnace chip worker (обговорення) 10:07, 27 січня 2016 (UTC)
Вітаю ще раз. Я врахував ваше останнє зауваження і все таки створив шаблон про чавун. Звісно не враховані всі ваші зауваження і пропозиції щодо класифікації чавуну, зокрему за структурою металевої основи. Якщо є зауваження, висловте їх, будь ласка, або тут або на сторінці обговорення чернетки, або на сторінці обговорення шаблону. Звісно, в шаблоні можна все виправити. Думаю він не настільи поганий, щоб в когось виникло бажання виставити його на видалення, втім я готовий побачити й інший шаблон. Blast furnace chip worker (обговорення) 14:01, 2 лютого 2016 (UTC)
Не знав, що ви розпочали свою окрему розробку шаблону, тому й створив шаблон у своїй редакції. Про ваш варіант дізнався допіру, переглядаючи посилання на статтю «Чавунне литво». Останнє слово у питанні шаблону залишаю повністтю за вами — можете редагувати вже існуючий, можете його видалити й заново закачати свій власний варіант. Blast furnace chip worker (обговорення) 14:36, 2 лютого 2016 (UTC)
Вітаю! Не можу однозначно стверджувати щодо еквівалентності понять «високоміцний» та «кулястий» ... тощо; тому навіть редіректи не знаю чи слід робити (я є не настільки фахівцем у цих питаннях). Тому хай буде так як є. Час покаже. --Shkod (обговорення) 15:53, 2 лютого 2016 (UTC)
Те, що високоміцний чавун має графіт кулястої форми говориться, наприклад, у В. Хільчевський та ін. Матеріалознавство і технологія. - К., 2002. С. 92, 104, 110., якщо ви про це. Blast furnace chip worker (обговорення) 16:09, 2 лютого 2016 (UTC)

Місяць покращення необхідних статей (Топ-1000 і Топ-10000)[ред. код]

--Сергій Липко (обговорення) 02:13, 7 березня 2016 (UTC)

Прошу перевірити мої зміни. Я хотів би взяти участь у PHYS WIKI CONTEST-2016[ред. код]

Дуже прошу Вас допомогти мені та затвердити мої зміни на цій сторінці. Я повністю видалив статтю, проте хочу написати нову на 100-300 кБ у рамках конкурсу. Зараз про цю камеру написано приблизно 9-10 кБ. Сподіваюся на Вашу допомогу та підтримку. З повагою, TemirU.

Чашка кави для вас![ред. код]

Cup-o-coffee-simple.svg Сподіваюся на Вашу підтримку. TemirU (обговорення) 09:14, 1 квітня 2016 (UTC)

Сувеніри[ред. код]

Present.gif

Дякуємо за вашу участь у Місячнику покращення необхідних статей. Ваш внесок один з найбільших! Вікімедіа Україна хотіла б відзначити це сувенірами. Напишіть мені на вікіпошту, куди можна відправити посилку. Дякую! --AnnaKhrobolova (WMUA) (обговорення) 14:39, 9 квітня 2016 (UTC)

Вікіпедія:Проект:Тематичний тиждень/Місяць фантастичних творів тощо[ред. код]

Shkod вітаю, запрошую до участі у вересні та пропоную зареєструватися. .--Yasnodark (обговорення) 12:23, 31 липня 2016 (UTC)

Автоматизована система керування підприємством[ред. код]

Вітаю. Якщо ви в темі, то не підкажете, чи варто додати статтю до шаблону Шаблон:Автоматизовані системи чи може вона є дублікатом якоїсь вже існуючої? Бо я в тонкощах термінології не розберуся, а з того, що розумію, то за визначенням це окрема сутність, а не дубль вже існуючих статей. Проте англомовної інтервікі немає. --Yakiv Glück 10:30, 24 серпня 2016 (UTC)

Доброго дня. Таке поняття регламентоване ДСТУ і це є один з різновидів за призначенням автоматизованих систем керування (АСК або САК у шаблоні), що у свою чергу є видом автоматизованих систем. Тому, якщо включати посилання на АСКП у шаблон то воно мало би бути у дужках: САК (АСКВ, АСКП), враховуючи, що САК≡АСК. --Shkod (обговорення) 14:31, 24 серпня 2016 (UTC)
Дякую, додав. Там у шаблоні якась дуже неприємна не перший погляд мішанина СА і АС. Як на мене, то краще було б усі абревіатури повиправляти на АСxx для одноманітності. Якщо вам не відомі заперечення (чи причини цієї мішанини), то я повиправляю. --Yakiv Glück 14:41, 24 серпня 2016 (UTC)
АСхх стосовно автоматизованих систем керування, але САхх стосовно систем автоматизованого проектування (програмування). Тут є деяка класифікація назв АС. --Shkod (обговорення) 15:07, 24 серпня 2016 (UTC)
Ага, дякую. Змінив оці чотири, здається, так логічніше. --Yakiv Glück 15:50, 24 серпня 2016 (UTC)

Вікіпедія:Вибори арбітрів/2016/Голосування[ред. код]

Саме від Вас залежить, яким буде Арбітражний комітет. З повагою, --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 06:20, 7 вересня 2016 (UTC)

Прохання[ред. код]

Добрий день. Колись ви мені допомогли з вичіткою статті. Допоможете ще раз — з Лінійні кораблі типу «Нельсон»? --Sas1975kr (обговорення) 18:50, 20 жовтня 2016

Добрий день. Допоможу. Сьогодні розпочну, але основну роботу виконаю завтра (у суботу). --Shkod (обговорення) 03:40, 21 жовтня 2016 (UTC)
Дякую. Це не горить ;) --Sas1975kr (обговорення) 06:12, 21 жовтня 2016 (UTC)

Якщо можливо, то ще й цю - HMS Vanguard (1944) --Sas1975kr (обговорення) 15:26, 21 жовтня 2016 (UTC)

П.С. В укр-вікі нема дуже багатьох статей за основними термінами - конструктивний підводний захист, конструкція гармати, крупівська броня і т.ін.. Як будете працювати зі статтями, можете накидати список найбільш цікавих, на вашу думку, статей до поліпшення/створення. Спробую над нами попрацювати... --Sas1975kr (обговорення) 14:19, 22 жовтня 2016 (UTC)
Першу позицію зробив у межах своєї компетентності та провів вікіфікацію щоб мінімізувати червоні посилання. Другу - зроблю протягом наступного тижня. Статті що стосуються конструкції корабля і які відсутні в укрвікі, а їх необхідність випливає із тексту статті Лінійні кораблі типу «Нельсон»:

--Shkod (обговорення) 07:12, 23 жовтня 2016 (UTC)

Вікіпедія:Неоднозначність :Шелтон[ред. код]

Вітаю. Ви сторінку Вікіпедія:Неоднозначність читали? Чи Вам подобається створювати зайві перенаправлення :ШелтонШелтон (значення)? :).--Avatar6 (обговорення) 09:29, 6 листопада 2016 (UTC)

Читав. Не подобається. Зробив перенаправлення, бо Шелтон була створена раніше. --Shkod (обговорення) 09:33, 6 листопада 2016 (UTC)

акронім[ред. код]

ред.№ 19098230

 • по-перше: видаляти почали Ви, без жодних зрозумілих пояснень і жодних джерел Ваших видалень.
 • по-друге: На що саме Вам потрібні джерела? На те, що GAL і gal пишуться тими самими латинськими літерами в РіЗнОмУ рЕгІсТрІ, так само як і JAM / jam , HAND / hand , чи на те що англ. gal українською дівчина? Тоді Вам в словник англійської мови. --Avatar6 (обговорення) 10:54, 6 листопада 2016 (UTC)

Вибачте[ред. код]

помилився віконцем, видаліть, будь-ласка, попереднє повідомлення. Шодо Шелтона. їх треба об'єднати у сторінку без уточнення.--Avatar6 (обговорення) 11:01, 6 листопада 2016 (UTC)

Білка (річка)[ред. код]

Вітаю! Прошу Вас при можливості перевірити редаговану мною статтю і зняти шаблон. Дякую. З повагою --Nikolay.sinitskiy (обговорення) 07:43, 17 грудня 2016 (UTC)

User:EGalvez (WMF)/Sandbox/MassMessageTest[ред. код]

Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global survey (revised heading)[ред. код]

Запрошення на Вікімарафон 2017[ред. код]

Wikimarathon-UA Lviv 2017 poster (cropped).png

Привіт! 30 січня Українській Вікіпедії виповниться 13 років. Запрошуємо долучитися до Вікімарафону, який відбудеться 28—30 січня 2017 — це гарна нагода створити нову статтю разом із сотнями інших користувачів. Охочі учасники акції зможуть отримати невеличкі сувеніри. Також приходьте на вікізустріч у Тернополі!

Вікізустріч у Тернополі[ред. код]

Запрошуємо 18 лютого (неділя) до Тернопільської обласної універсальної бібліотеки, де відбудеться зустріч з одним з найпрацьовитіших українських вікіпедистів, уродженцем Тернополя Мар'яном Довгаником. Початок о 15:00. Подія у Facebook. P.S. Ви отримали це повідомлення, тому що у Вас на сторінці стоїть шаблон про те, що Ви з Тернополя.

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia survey[ред. код]

(Sorry to write in English)

Перевірка статті[ред. код]

Доброго дня. Ви затвердили ось це редагування у статті Трансформатор. Там було додано джерело Системно-структурный анализ парокомпрессорных термотрансформаторов, що чи то варіант теплового насосу, чи холодильнику (я далеко не заходив у пошуках). Тобто джерело, що не має відношення до теми статті. Прошу бути уважнішим.--Divega (обговорення) 20:47, 23 лютого 2017 (UTC)

Панов Ален Володимирович[ред. код]

Прошу Вашої допомоги, як досвідченого користувача. Минулого року підготував статтю про професора нашого університету, відомого в краї громадського діяча і дипломата Панова Алена Володимировича. Матеріал пройшов перевірку і залишився у Вікіпедії. Час від часу додавав зміни, які висвітлювали реалізацію якихось нових ініціатив. З 18 березня, після анонсування чудової ініціативи по відтворенню в Ужгороді середньовічної міської вежі, недоброзичливці почали активність у відповідній статті, здійснивши публікацію неправдивих і тенденційних матеріалів, які містяться у спеціально створеному для очорнення людей сайті "Вся Закарпатська правда". Даний ресурс не є авторитетним джерелом інформації, сумновідомий замовністю і продукуванням неправди; відносно нього існує ряд судових рішень, якими спростовано викладену там інформацію, в тому числі і стосовно особи, про яку йдеться у статті. Не маю стовідсоткових доказів, але з великою ймовірністю припускаю, що відповідні правки до статті про Панова вносять співробітники або наближені до власника цього сайту особи, які мають на меті очорнити гарну людину, шляхом брудних маніпуляцій. Вчора спробував повернути попередню перевірену версію, але менш ніж за годину ті самі два користувачі повернули свої правки на місце. Був би дуже вдячний за допомогу.

Дуже важливо: ви вже проголосували на виборах Ради повірених Фонду Вікімедіа?[ред. код]

До 23:59 14 травня 2017 (UTC) відбуваються вибори трьох представників спільноти до Ради повірених Фонду Вікімедіа. Усього є 9 кандидатів.

Чому ці вибори важливі? Тому що вони стосуються й нас. Саме через ці вибори спільнота може впливати на прийняття рішень Фондом Вікімедіа. Вони дозволяють нам вплинути на те, в якому напрямку розвиватиметься спільнота й Фонд, якою буде стратегія всього руху Вікімедіа. На минулих виборах вперше від спільноти до Ради були обрані не тільки представники Західної Європи та США — це допомогло Фонду мати краще представництво спільноти.

Нижче — коротка таблиця витягів із програм кандидатів, знанням мов, активністю у вікіпроектах та у русі Вікімедіа. Ви можете також прочитати повні біографії та програми кандидатів (українською!) тут: m:Wikimedia Foundation elections/2017/Board of Trustees/Candidates/uk.

Натисніть тут, щоб проголосувати.

Коротка таблиця витягів із програм кандидатів, знанням мов, активністю у вікіпроектах та у русі Вікімедіа 
Фото Псевдонім Ім'я Країна Рідна мова Вік К-сть редагувань У вікі Поза вікі Програма
The Land Headshot.jpg The Land Кріс Кітинг (Chris Keating) Велика Британія англійська 36 9.594, найактивніша — англ. ВП (7.524) колишній голова правління «Вікімедіа Велика Британія»; організатор тренінгів для правлінь відділень Фонду; адміністратор і автор вибраних статей англ. Вікіпедії організатор кампаній пожертв для громадських організацій зосередження Фонду Вікімедіа на місії та спільнотах, відкритість, прислухання до думки спільноти й ефективність Ради повірених
Milos Rancic GB.jpg Millosh Милош Ранчич (Milos Rancic) Сербія сербська 43 12.860, найактивніша — Мета-вікі (5.044) співзасновник і колишній член правління «Вікімедіа Сербія»; ініціатор AfroCROWD; член Мовного комітету; колишній стюард, колишній бюрократ і чек'юзер серб. ВП власник малого підприємства, яке зокрема надає сервери та обслуговує веб-сайти Вікімедіа Сербія та AfroCROWD демократизація, інтеграція редакторів, які не належать до організованих груп, та солідарність у межах руху
Dr. Dariusz Jemielniak-2.jpg Pundit Даріуш Ємельняк (Dariusz Jemielniak) Польща польська 42 14.662, найактивніша — пол. ВП (10.306) чинний член Ради; чек'юзер, адміністратор і бюрократ пол. ВП; колишній стюард;
був членом Комісії Омбудсменів і головою Комітету з розподілу коштів (FDC); автор книги про етнографію Вікіпедії.
професор теорії управління, автор досліджень про рухи вільного й відкритого ПЗ й альтернативної науки, колишній член правління Наукового центру Коперніка продовження досягнень першого терміну: спілкування зі спільнотою, конструктивний член Ради, який може висловити свою думку, має досвід, шукає консенсус
Dr. James Heilman.jpg Doc James Джеймс Гейлман (James Heilman) Канада англійська 37 221.479, найактивніша — англ. ВП (209.219) член Ради у 2015; адмін в англійській Вікіпедії;
активний дописувач вікіпроекту Медицина та керівник WikiProject Med Foundation, співзасновник і член правління «Вікімедіа Канада», працює над медичними перекладами
лікар швидкої допомоги, викладач факультету медицини розуміння наших спільнот; працювати разом як рівним, визначати наші цілі разом і підтримувати нашу незалежність
Abbad at Dana.jpg عباد ديرانية Аббад Діранейя (Abbad Diraneyya) Йорданія арабська 20 29.996, найактивніша — араб. ВП (25.148) автор вибраних статей у арабській Вікіпедії; автор історії арабської ВП;
член-засновник групи «Вікімедіа Левант»; віце-директор ВікіАрабії-2016
студент має багато ідей на майбутнє і хоче про це заявити; трохи нових точок зору із відносно погано представленої частини світу
María Sefidari.JPG Raystorm Марія Сефідарі (María Sefidari) Іспанія іспанська 34 26.043, найактивніша — іспан. ВП (20.956) чинний член Ради; бюрократ і адмін іспан. ВП;
засновник вікіпроекту ЛГБТ; організатор конкурсів статей; член-засновник «Вікімедіа Іспанія»; колишній член Комітету приєднання та Комітету індивідуальних грантів.
викладач магістерської програми з цифрових комунікацій, культури і громадянства повернути Фонд Вікімедіа назад до підсилення нашої спільноти; продовжити застосовувати свій досвід, натхнення та вміння для цілей Руху
Peter Gallert Wiki Indaba 2017.jpg Pgallert Петер Галлерт (Peter Gallert) Намібія німецька 46 17.205, найактивніша — англ. ВП (15.949) відкочувач, патрульний в англ. ВП
автор експерименту з усними джерелами; автор доповідей і публікацій про Вікіпедію і Вікімедіа.
викладач в Намібійському науково-технологічному університеті зробити Раду повірених прозорою, чесною і відкритою, щоб отримати довіру від найвищої цінності компанії — її редакторів
Yuri Astrakhan.jpg Yurik Юрій Астрахан (Yuri Astrakhan) США російська 40 31.977, найактивніші — пол. ВП (3.053), рос. ВП (3.033) розробник, входить до п'ятірки головних авторів коду MediaWiki, розробник графів для Вікіпедії; колишній працівник Фонду;
виступав з доповідями про Вікіпедію у Вірменії, Україні, Росії та США
працює в Elastic, розробнику технології з відкритим кодом, на основі якої працює пошук Вікімедіа кращі шляхи для спілкування, управління та створення для успішності спільноти; більш інтерактивний контент; технічний досвід зробить Раду ефективною / сфокусованою
Abel mbula.jpg BamLifa Абель Ліфаелі Мбула (Abel Lifaefi Mbula) Демократична Республіка Конго лінгала 25 1.081, найактивніша — франц. ВП (749) виправляє, патрулює й перекладає статті у французькій Вікіпедії вчитель, викладає учням основи Вікіпедії враховувати певні аспекти спільнот (чорних) африканських та інших південних країн, які зараз ігноруються

На попередніх виборах українська Вікіпедія показала найвищу явку серед великих вікі (25%). Впевнений, що цього року ми можемо показати не гірший результат, щоб нашу думку знову почули.

Детальніше у Вікіпедія:Кнайпа (різне)#Дуже важливо: вибори Ради повірених Фонду Вікімедіа. (Якщо ви вже проголосували, дякую за вашу активність та перепрошую за зайве нагадування)NickK (обг.) 12:40, 12 травня 2017 (UTC)

Що подумав[ред. код]

може Вам подати заявку на адміна? Бо Ви техняр і було б непогано мати саме такого адміна. Як Ваші думки з цього приводу? --Jphwra (обговорення) 14:17, 20 травня 2017 (UTC)

Думок з цього приводу немає ніяких. Бачу себе лише редактором. --Shkod (обговорення) 04:15, 21 травня 2017 (UTC)

Заратуштра[ред. код]

Дякую, що напаскудили на цій сторінці. Вважайте себе номінантом на приз "золотий нікк".--SitizenX (обговорення) 20:27, 20 травня 2017 (UTC)

SitizenX, щось я там не помітив його редагувань. --Jphwra (обговорення) 20:33, 20 травня 2017 (UTC)
бот. Переписувати всі посилання не буду.--SitizenX (обговорення) 20:37, 20 травня 2017 (UTC)
SitizenX зрозуміло. --Jphwra (обговорення) 20:53, 20 травня 2017 (UTC)
Не зрозумів, наразі, претензій. --Shkod (обговорення) 04:16, 21 травня 2017 (UTC)

Пропозиція[ред. код]

Shkod вітаю! можливо вас зацікавить Вікіпедія:Проект:Тематичний тиждень/Пропозиції/Тиждень Української діаспори. Тиждень не мій та тема актуальна, тож варто відродити. До речі, не підкажете посилання на УРЕ та Енциклопедію кібернетики в електронному вигляді.--Yasnodark (обговорення) 12:52, 16 липня 2017 (UTC)

Мовчазний бот[ред. код]

Щось ваш бот останнім часом не додає описи до редагувань. Це не дуже важливо, але звичка шкідлива, погодьтеся.

А взагалі я пишу з приводу того, що намагався полагодити наступні проблеми високого приорітету:

Полагодив доволі грубо і не все, але досить багато. Тож доки не оновиться статистика не беріться за ці завдання, бо списки на них наразі не актуальні. --Yakiv Glück 21:11, 14 січня 2018 (UTC)

ISBN[ред. код]

Доброго дня. Скажіть, що він робить?[11]. У книжці саме 85739.--Aeou 09:55, 18 березня 2018 (UTC)

Доброго дня. Замінює хибний ISBN 83-85739-17-9, так як у нього контрольна сума не проходить (якщо клікнути по ньому мишкою, то це видно) на вірний ISBN 83-89273-17-9, що відповідає книжці виданій тим же видавництвом, того ж року, з такою ж назвою (див. це) але у вигляді тому 12. Є підстави думати, що це та сама книжка. --Shkod (обговорення) 12:33, 18 березня 2018 (UTC)
Якщо у книжці вказується ISBN, що не проходить перевірку на контрольну суму, значить то "лівий" ISBN, який не пройшов реєстрації (а таких видань у нас хватає!) то з нього користі "ноль" і його краще зовсім не вказувати. --Shkod (обговорення) 12:57, 18 березня 2018 (UTC)
Тут [12] [13] цей том видання з вірним ISBN. --Shkod (обговорення) 10:51, 3 липня 2018 (UTC)

Щодо боту[ред. код]

Вітаю, колего! Чи не можна пройти 88 гілку Check Wikipedia? Там треба прибрати пробіл після двокрапки. --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 09:51, 22 березня 2018 (UTC)

Доброго дня. Запускаю на обробку 88 гілку. --Shkod (обговорення) 10:36, 22 березня 2018 (UTC)

Щодо бота[ред. код]

Це ред.№ 22570866 бот відпрацював некоректно. --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 09:30, 7 травня 2018 (UTC)

Дякую, врахував. --Shkod (обговорення) 10:12, 7 травня 2018 (UTC)

Питання[ред. код]

Вітаю Shkod прошу вас залишити ваш голос у "пропоновані зміни" цієї сторінки щодо зміни змісту фотоколлажу задля урівноваження представленості різних сфер діяльності та статей і зменшення надто явного перекосу у бік політиків та чоловіків, тут конкретна пропозиція і чітко буде видно проявив спільноти. Бо в попередніх розділах все туманно, захаращено та завершується порожніми балачками.--Yasnodark (обговорення) 14:02, 18 червня 2018 (UTC)

Прошу перевірити стилістику, орфографію і мову перекладу[ред. код]

Привіт шановний Shkod! Вдячний за 09:04, 26 квітня 2018, одночасно прошу Вас перевірити стилістику, орфографію і мову перекладу з ru.wikipedia.org і отпатруліровать статтю. Заздалегідь вдячний Khurshed.yusufbekov (обговорення) 10:19, 28 серпня 2018 (UTC)

Запрошення[ред. код]

Запрошую Вас взяти участь у Місячник упорядкування української Вікіпедії 2. Ви також можете не лише усувати якісь із запропонованих недоліків української Вікіпедії, а й сміливо пропонувати свої аспекти у вигляді розділів місячника.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 10:03, 1 листопада 2018 (UTC)

Дякую. Приєднався. --Shkod (обговорення) 18:33, 1 листопада 2018 (UTC)

Алітування[ред. код]

Вітаю. Ви колись редагували цю статтю. Чи Алітування не те саме, що Алюмінування? В рувікі їх ототожнюють. --ASƨɐ 17:42, 1 листопада 2018 (UTC)

Доброго вечора. Однозначної відповіді немає. Алюмінування - це загальна назва всіх процесів нанесення алюмінію на поверхні виробів. Алітування у вузькому розумінні розглядається як різновид алюмінування хіміко-термічними методами (див. напр. УРЕ). Сама назва походить від німецької фірмової назви цієї технології (alitieren), яка якраз була хіміко-термічною [14]. З появою нових методів нанесення алюмінію (плакування, напилення тощо) їх стали ототожнювати. --Shkod (обговорення) 18:32, 1 листопада 2018 (UTC)

Місячник 10000 необхідних статей[ред. код]

Привіт! До 30 квітня у Вікіпедії проходить місячник 10000 необхідних статей — вікітолока зі створення та покращення статей із обов'язкових 10000. Ви зробили понад 300 редагувань у цих статтях, може цей захід Вас зацікавить? Тут можна ознайомитися із переліком пропозицій: статей до створення та поліпшення. Дуже хотілося б підвищити якість статей українською, тому щиро запрошуємо приєднатися до цієї ініціативи! --アンタナナ 22:35, 4 березня 2019 (UTC)

Конкурс WikiGap Challenge[ред. код]

Вітаю! Запрошую взяти учать у міжнародному конкурсі WikiGap-виклик, метою якого є покращення висвітлення жінок у Вікіпедії. Конкурс триває з 8 березня по 8 квітня 2019, щоб взяти участь, вам потрібно зареєструватись у розділі Учасники. Пропоновані до створення статті можна переглянути тут. Переможці марафону отримають призи від Вікімедіа Швеція. --Tespaer (обговорення) 19:49, 17 березня 2019 (UTC)

Гері Кілдалл[ред. код]

Доброго дня! Деякі абзаци статті, яку ви переклали (я впевнений, що це був саме переклад, оскільки «батьки були потомственими перекладачами» не є українською фразою) практично один-в-один повторюють статтю з видання ITC.ua (автором зазначений Юрій Мелков, дата 11.07.2014). Можна поцікавитися — навіщо? Стиль тієї статті у ITC зовсім неенциклопедичний. Дякую заздалегідь за відповідь. --Yuriz (обговорення) 22:02, 19 серпня 2019 (UTC)

Доброго дня! Гаразд. Цей розділ перепишу на основі аналогічного з enwiki. --Shkod (обговорення) 16:27, 20 серпня 2019 (UTC)

Community Insights Survey[ред. код]

RMaung (WMF) 14:48, 6 вересня 2019 (UTC)

Reminder: Community Insights Survey[ред. код]

RMaung (WMF) 15:14, 20 вересня 2019 (UTC)

Reminder: Community Insights Survey[ред. код]

RMaung (WMF) 19:52, 3 жовтня 2019 (UTC)

Новий спосіб допомагати новачкам[ред. код]

Вигляд увімкненої домашньої сторінки новачка

Привіт! Ви належите до найактивніших патрульних останнього часу; оскільки ви проводите чимало часу у Вікіпедії, то я подумала, що вам може бути цікаво.
Планується (я писала про це у Кнайпі (пропозиції)) увімкнути в уквікі нову функцію під назвою «Домашня сторінка новачка»: свіжозареєстрований користувач матиме власну «домашню», де будуть підказки про те, що можна зробити, і, що головне — згадуватиметься персональний наставник. Таким чином, новачок могтиме звернутися із запитанням не в знеособлену кнайпу (про яку ще якось треба дізнатися), а до конкретної людини, яка зголосилася допомагати.
Система випадково присвоюватиме новачкам когось зі списку тих, хто додав своє ім'я на цій сторінці: Вікіпедія:Кнайпа (допомога)/Наставники.
Якщо вам цікаво допомагати новачкам, будь ласка, додайте своє ім'я користувача на цій сторінці.
Дякую! --Ата (обг.) 19:28, 11 жовтня 2019 (UTC)

Перевірка[ред. код]

Доброго дня. Узявся за старе. Допоможете з Лінійні крейсери типу «Рінаун»? -Sas1975kr (обговорення) 07:58, 25 жовтня 2019 (UTC)

Нагорода за надзвичайний особистий внесок[ред. код]

Згущені вершки.png
Згущені вершки
Прошу прийняти найвищу відзнаку української Вікіпедії — за надзвичайний особистий внесок до української Вікіпедії, що в 2019 році привів до 5,6 млн переглядів її сторінок! --Perohanych (обговорення) 15:24, 4 січня 2020 (UTC)

Тиждень Антарктики[ред. код]

привіт! даруйте, що турбую. у січні виповниться 200 років із часу відкриття Антарктиди, тож буде певний попит читачів на цю тему. але у Вікіпедії бракує якісних статей українською мовою про Антарктику, події, історичних осіб тощо, і це варто виправити до річниці. якщо у Вас буде час, то зазирніть, будь ласка, на сторінку тижня: раптом знайдете для себе щось цікаве до створення чи поліпшення? або взагалі щось за цією тематикою --アンタナナ 10:12, 13 січня 2020 (UTC)

Стаття[ред. код]

Вітаю. Вами була написана стаття Вермикулярний графіт. Вважаю, що у Вікіпедії має бути стаття Чавун з вермикулярним графітом. Отож, треба або перейменувати вашу статтю, або написати окрему статтю саме про чавун з таким графітом. Можливо, стаття про вермикулярний графіт має бути у Вікіпедії, подібно до того як є статті про інші складові залізовуглецевих сплавів. Втім, статей про форми графіту у сплавах заліза у Вікіпедії, здається, немає. Перейменуйте вашу статтю або напишіть нову, або я напишу нову статтю. Якщо вважаєте, що достатньо просто перейменувати існуючу статтю з перенаправленням, то думаю перейменувати повинні саме ви. Blast furnace chip worker (обговорення) 02:22, 23 січня 2020 (UTC)

Доброго дня. Напишу статтю про чавун з вермикулярним графітом. Після того переорієнтую wikidata --Shkod (обговорення) 11:26, 24 січня 2020 (UTC)

Джеймс та інші неоднозначності[ред. код]

Вітаю! Я помітив, що Ви багато працюєте над сторінками неоднозначностей. Гляньте, будь ласка, чи не допомогли б Вам автоматично згенеровані списки відсутніх елементів, нп., Користувач:Rar/Неоднозначності. Бот вишукав всі статті які починаються з "Джеймс ", вилучив вже присутні в дизамбігу. Потім з тексту кожної статті вилучив усі шаблони і видрукував перші 300 символів преамбули (при нагоді виявилося, що є статті без преамбули чи навіть без тексту: Джеймс Чеснат, Джеймс Шміц). Можу спробувати залишати деякі шаблони, нп., з датами народження-смерті, lang-xx, ... Потрібен би був список шаблонів які повинні залишитись. --Rar (обговорення) 10:52, 24 січня 2020 (UTC)

Сторінку Реальний час номіновано на вилучення[ред. код]

Nuvola apps important.svg

Стаття Реальний час, значний внесок до написання якої зробили Ви, була номінована на вилучення. Якщо Ви зацікавлені у обговоренні з цього приводу, будь ласка, залиште свій коментар на сторінці обговорення номінацій за 5 лютого 2020. Що ще можна зробити? --Yuriz (обговорення) 17:01, 5 лютого 2020 (UTC)

Тема для статті[ред. код]

Вітаю. Є тема для потрібної статті — Звужуючий пристрій, або Діафрагма у метрології — пристрій, що використовується на трубопроводах для вимірювання витрати середовища, що по ньому транспортується. Яка назва вірніша треба подивитись у стандартах бо поняття «звужуючий пристрій», здається, має широке значення. Англомовна стаття — Orifice plate. Також є категорія у Вікісховищі. Пристрій має широке застосування на підприємствах. Є й україномовна література з цієї теми. Якщо тема цікава, пропоную написати статтю. Якщо тема вам не цікава й ви не напишите статтю або хтось інший не напише статтю, то через кілька місяців я напишу її сам. Blast furnace chip worker (обговорення) 18:41, 21 лютого 2020 (UTC)

Вікіфікувати статтю[ред. код]

Драстуйте!Допоможіть доповнити і вікіфікувати статтю будь ласка. Заздалегідь вам спасибі! uk:Рудольф Шуман Статтю перекладав сам з Rudolf Schumann

Othernames[ред. код]

Добридень! Othernames - повинен бути вище усіх шаблонів, щоб користувач відразу міг бачити куди слід перейти при помилковому запиті + подивіться вигляд у мобільні версії--Gouseru Обг. 06:55, 29 листопада 2020 (UTC)

Активна супроти пасивної властивості[ред. код]

Скажіть, будь ласка, чи обтяжливий це той, що обтяжує, тобто має таку активну властивість, чи такий, що його можуть обтяжити? А що тоді можна сказати про щось нестисливе? Та я розумію, — традиція… --Igor Yalovecky (обговорення) 23:03, 19 січня 2021 (UTC)

Доброго дня. Та той, що має таку властивість, як обтяжувати чи робити важчим, як і спокусливий — спокушати, надоїдливий — надоїдати а нестисливий — не стискуватись (не змешувати свій об'єм) при спробі його стиснути. --Shkod (обговорення) 05:03, 20 січня 2021 (UTC)
Ой, не очікував такого. У мене хід думок був такий, оборотна/діагоналізовна - це та що її неможливо обернути/діагоналізувати. А нестисна - це та, що її неможливо стиснути. А нестислива це та, що когось/щось не стискає. Ось куртка може бути стисливою, бо вона може тиснути якщо не по розміру. Подивіться на переклади Мейнарович і Кратко. Бо так можна сказати, що й отруйна ягода не неїстівна, а неїстівлива, бо вона не дає себе з'їсти. --Igor Yalovecky (обговорення) 12:47, 20 січня 2021 (UTC)
СТИСНИ́Й - Який викликає стискання речовини, зменшення її об'єму, ущільнення.[15]
СТИ́СЛИВИЙ - Здатний стискатися, зменшуватися в об'ємі, ущільнюватися під дією зовнішнього тиску. В геодинаміці виділяються динаміка стисливих пластичних порід (грунтів) і динаміка скельних (крихких) порід (Вісник АН, 1, 1973, 21).[16] --Shkod (обговорення) 03:54, 21 січня 2021 (UTC)

Портал:Електроніка[ред. код]

Доброго дня. Бачу ви вказали на своїй сторірнці, що технар. Тож запрошую до Порталу:Електроніка. Також апрошуємо Вас взяти участь у написанні статей про електроніку. GPV (обговорення) 18:43, 11 лютого 2021 (UTC)

Дякую за запрошення. Хоча я механік, за можливостями і компетенцією обов'язково робитиму внесок у розділи, пов'язані з електронікою.--Shkod (обговорення) 18:52, 11 лютого 2021 (UTC)
 1. Це опитування перш за все має на меті отримати відгук про поточну роботу Фонду Вікімедіа, а не довгосторокову стратегію.
 2. Юридичні примітки. Не потрібно нічого купувати. Для участі в опитуванні треба бути повнолітнім/ьою. Спонсором є Фонд Вікімедіа, адреса: 149 Нью-Монтґомері, Сан-Франциско, Каліфорнія, США, 94105. Закінчення: 31 січня 2017 року. Недійсно де заборонено. Натисніть тут, щоб прочитати правила.
 3. Це опитування перш за все має на меті отримати відгук про поточну роботу Фонду Вікімедіа, а не довгосторокову стратегію.
 4. Юридичні примітки. Не потрібно нічого купувати. Для участі в опитуванні треба бути повнолітнім/ьою. Спонсором є Фонд Вікімедіа, адреса: 149 Нью-Монтґомері, Сан-Франциско, Каліфорнія, США, 94105. Закінчення: 31 січня 2017 року. Недійсно де заборонено. Натисніть тут, щоб прочитати правила.