Спинорогові

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Спинорогові
Час існування: Міоцен - наш час
Sufflamen chrysopterum
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Ряд: Скелезубоподібні (Tetraodontiformes)
Родина: Спинорогові (Balistidae)
A. Risso, 1810
Роди

Abalistes
Balistapus
Balistes
Balistoides
Canthidermis
Melichthys
Odonus
Pseudobalistes
Rhinecanthus
Sufflamen
Xanthichthys
Xenobalistes

Посилання
Вікісховище: Category:Balistidae
Віківиди: Balistidae
EOL: 5061
ITIS: 173128
NCBI: 31024
Fossilworks: 132676

Спиноро́гові (Balistidae) — родина променеперих риб ряду Скелезубоподібні.

Rhinecanthus assasi

Спинороги — досить великі риби з високим, стислим з боків тілом, яке сягає від 20 сантиметрів до 1 метра завдовжки. Шкіра покрита великими лусками. На кінці загостреної морди розташовується невеликий рот, озброєний дуже міцними зубами, по 8 у зовнішньому ряді кожній щелепі. Очі невеликі, високо підняті. Черевні плавці злилися і являють собою непарний потужний шип. Спинний плавець розділений на два. Перший промінь представляє потужний шип, який замикається в розправленому положенні за допомогою перетвореного другого променя. Разом з черевним шипом вони утворюють механізм, що дозволяє спинорогам закріплюватися в укриттях. На тілі зазвичай присутній малюнок з великих плям або смуг. У забарвленні зустрічаються чорний, блакитний, жовтий, сріблястий і білий кольори.

Поширення

[ред. | ред. код]

Представники родини поширені в тропічних і субтропічних водах Атлантичного, Індійського і Тихого океанів. Вони мешкають на мілководних піщаних або кам'янистих ділянках і на коралових рифах.

Спосіб життя

[ред. | ред. код]

Це територіальні риби, що ведуть денний одиночний спосіб життя. Вони плавають досить мало, дотримуючись в основному своєї ділянки. При плаванні використовують спинний і анальний плавці, допомагаючи собі хвостом тільки для різких ривків, наприклад, щоб утекти від хижака. Завдяки потужним колючкам на спинному і черевних плавцях, спинороги можуть закупорюватись в ущелинах і порожнинах коралових рифів, рятуючись від ворогів. Спинороги, переважно, м'ясоїдні тварини, завдяки гострим зубам, вони можуть відкушувати шматки коралів, подрібнювати мушлі великих молюсків і покриви морських їжаків. Деякі види, однак, харчуються водоростями і зоопланктоном.

Класифікація

[ред. | ред. код]

Родина спинорогових налічує 11 родів і близько 40 видів.

Посилання

[ред. | ред. код]