Фотолюмінофор
Фотолюмінофор — різновид люмінофору, є сумішшю на основі сульфіду цинку (ZnS), або сумішшю з: алюмінат стронцію, активований Європієм, Диспрозієм, Ітрієм. Хімічна формула: (SrAl2O4): Eu, Dy, Y.
Фотолюмінофори на основі сульфіду цинку нестійкі і розпадаються при ультрафіолет овом опроміненні, у воді. Мають характерним різким запахом, післясвічення до 6 годин. Фотолюмінофори на основі алюмінат ів інертні до водних і сольвентні середах, стійкі до різних опромінення і мають післясвіченням до 28 годин.
Люмінофори нетоксичні, пожежовибухобезпечні, небезпечне радіоактивне випромінювання відсутнє (співвимірне з фоновим). Фотолюмінофор є малонебезпечною речовиною щодо впливу на організм, клас небезпеки за компонентами — 4.
Слабо небезпечний продукт по впливу на організм. Впливає в основному на слизову оболонку верхніх дихальних шляхів, не подразнює здорову шкіру, при потраплянні на ушкоджену шкіру може викликати сухість, почервоніння, свербіж. Основний виробник фотолюмінофоров в Росії з 1992 року — компанія ПТК «Спецматеріал»[джерело?].
- ДСТУ 3363-96 Люмінофори та люмінесцентні матеріали органічні. Терміни та визначення
- ЗАРЯДОВИЙ СТАН ІОНІВ МАНГАНУ ТА СРІБЛА В МОНОКРИСТАЛАХ ЛЕГОВАНОГО ТЕТРАБОРАТУ ЛІТІЮ. ВПЛИВ ІОНІЗУЮЧОГО ОПРОМІНЕННЯ М.Ігнатович, А.Келемен (2010). С.146-152.
- Дослідження CRI оптичної системи плівок неорганічного та органічного люмінофорів Хміль Д. М., Камуз О. М., Олексенко П. Ф., Камуз В. Г., Алексенко Н. Г., Камуз О. О
- Фотолюмінофор на основі бромистого кадмію Номер патенту: 21083, 04.11.1997