Блокгауз, Нью-Йорк

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Блокгауз №1, Нью-Йорк
Blockhouse
Загальний вид на блокгауз з півдня
Загальний вид на блокгауз з півдня
Країна: США США
Місце розташування: Мангеттен
Нью-Йорк
Матеріал: камінь
Завершення будівництва: 1814

Commons-logo.svg Блокгауз, Нью-Йорк у Вікісховищі

Блокгауз — оборонна споруда у місті Нью-Йорк, розташована на півночі Центрального парку. Блокгауз було збудовано під час Англо-американської війни 1812-1815 для захисту міста від потенційної атаки британської армії. Він стратегічно розташований на кам'яної височини, з якої чітко проглядаєються прилеглі райони Манхетану. Будівництво було закінчено 1814 року. Офіційно відомий як Блокгауз №1, він залишається останнім з серії блокгаузів які захищали Нью-Йорк. Існує версія що блокгауз стоїть на фундаменті спорудженому британцями під час окупації Нью-Йорка 1776-1783 років.


Виникнення[ред.ред. код]

Археологи встановили що споруду було зведено на фундаменті фортеці 18 століття. Скоріш за все це відбулось під час Американської революції. Коли армія Вашингтона покинула Нью-Йорк, британці звели систему оборонних споруд для захисту міста від потенційних атак з боку борців за незалежність. Ймовірно майбутній блокгауз було зведено на фундаменті однієї з тих споруд.

У 1813 році, Полковник і головний інженер армії Свіфт Джосеф Ґарднер керував поспішним будівництвом блокгаузу, очікуючи неминучої атака британськими військами, якої так і не сталося. Будівники були добровільцями.

Розташування[ред.ред. код]

Блокгауз №1 розташований на півночому-заході Центрального парку Мангеттенського округу міста Нью-Йорк. Навколо споруди зберігається дика природа у майже первинному стані. Найближча паркова вулиця — Західний шлях (англ. West Dr). Знайти споруду, погано орінтуючись у парку, відносно важко. Блокгауз не здобув популярності серед туристів завдяки, у тому числі, відносної географічної ізоляції та далекої відстані від популярних, туристичних місць. Найближчі зупинки метрополітену: 110 st-Cathedral Parkway Station (B,С) та 100 st-Central Park North (2,3).

Галерея[ред.ред. код]