Вікіпедія:Кандидати у вибрані списки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Вибрані зображення · Вибрані портали · Вибрані списки · Вибрані статті · Добрі статті

Скорочення:
ВП:КВС
Feat lists.png
Ви можете розмістити на цій сторінці вашу пропозицію: список із Вікіпедії, який, на ваш погляд, виділяється високим рівнем викладу матеріалу, є особливо актуальним і т. д. Перегляньте також, будь-ласка, списки, висунуті іншими користувачами Вікіпедії, та, якщо ви згодні з пропозицією, віддайте свій голос за неї. Ми сподіваємось, що практика вибору списку тижня сприятиме підвищенню загальної якості нових статей, слугуватиме зразком хорошого стилю для новачків та допоможе розвитку спільноти Вікіпедії. Дивіться також споріднені проекти «Добрі статті», «Вибрані статті».

Необрані списки залишаються в списку як кандидати на наступні тижні, якщо тільки автор пропозиції не вирішить її вилучити зі списку, або кількість голосів «проти» не перевищить кількість голосів «за». Якщо список не набрав 2/3 голосів «за», і протягом 2 тижнів або більше відсутня активність в обговоренні номінації, при цьому обговорення триває не менше двох місяців, користувач, який підбиває підсумок, має право зняти його з голосування для подальшого опрацювання.

Правила вибору: Тривалість голосування за конкретний список — не менше тижня з дня висунення. Голоси анонімів не враховуються, можна лише залишати побажання в «Особлива думка». Мінімальна кількість редагувань для голосу — 50 в основному просторі статей. Голоси, віддані «проти» без пояснення, не враховуються. Для прийняття рішення потрібна кваліфікована більшість (не менш ніж дві третини за пропозицію).

Періодичність розміщення нового вибраного списку — 2 тижні. Щодватижні у неділю запропонований список із найбільшою підтримкою буде розміщений у списку вибраних та вилучений зі списку голосування. Коли ви віддаєте свій голос за певний список, будь ласка, не забувайте поновлювати біля неї «рахунок» відданих голосів.

Наступна дата вибору списку: 22 вересня 2013 року.

Wikipedia-logo.png
Вікіпроекти

Головна сторінка

Загальні проекти

"Зовнішні" проекти

Міжнародна співпраця

Тематичні проекти

Наукові проекти

Країнознавство

Українознавство

Географія

ред.

Заявки[ред.ред. код]

Заявки подавайте у вигляді:

=== [[]] 1—0—0 ===
''Пропонує'':--~~~~
{{Голосування/
|1=[[Стаття]]
|початок={{subst:CURRENTDAY}} {{subst:CURRENTMONTHNAMEGEN}} {{subst:CURRENTYEAR}}
|тривалість=
|закінчення= 
|статус=триває
|За=1
|Проти=0
|Утримуюсь=0
}}
*{{За}}:
#
*{{Проти}}:
#
*{{Утримуюсь}}:
#
*'''Зауваження:'''

Кандидати[ред.ред. код]

Список країн НАТО 3—1—0[ред.ред. код]

Пропонує:--Максим Підліснюк (обговорення) 21:18, 3 серпня 2014 (UTC)

За кого/що Кількість голосів «За» Кількість голосів «Проти» Кількість голосів «Утримуюсь»  %за Початок Тривалість Статус Закінчення
Стаття 3 1 75% 3 серпня 2014 триває
 • Symbol support vote.svg За:
 1. --Максим Підліснюк (обговорення) 21:18, 3 серпня 2014 (UTC)
 2. --TnoXX (обговорення) 15:30, 14 серпня 2014 (UTC)
 3. --OlegVDV68 04:00, 14 вересня 2014 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 1. Переношу зауваження зі сторінки оцінювання. Проблема Люксембургу та Словенії вже виправлена, але є значні проблеми з текстами. НАТО не має поняття «розширене партнерство» — слід розкрити, що малося на увазі (можна навіть подати окремим розділом список цих країн); дивна згадка російської агресії як головної причини для виходу з НАТО — був ще Кіпрський конфлікт (конфлікт за участі двох членів НАТО), під час якого Греція припиняла участь у військових операціях НАТО; Німеччина не могла вступити на фоні протиборства з Варшавським блоком, бо той блок був створений у відповідь на вступ Німеччини до НАТО (насправді затримка з вступом була пов'язана з ремілітаризацією Німеччини); плутанина з номерами розширень (у рамках 4 розширення приєдналися 3 країни кол. Варшавського блоку, але в статті написано, що 5, і лише біля двох стоїть примітка, що вони стали першими з кол. Варшавського блоку). Є помилка вікіфікації (Генеральні кортеси Іспанії, а не середньовічні Кортеси). Загалом текстові коментарі потребують переробки і підтвердження джерелами — NickK (обг.) 19:10, 15 серпня 2014 (UTC)
  Виправив. --Максим Підліснюк (обговорення) 16:28, 14 вересня 2014 (UTC)
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:
 • Зауваження:
 • Польський список надає 28 країн. Де поділись Люксембург та Словенія? --ROMANTYS (обговорення) 08:48, 11 серпня 2014 (UTC)
Техпомилочка вийшла. Виправив. Словенія і Люксембург не включені в батьківську категорію, тому і не кинув у список. --Максим Підліснюк (обговорення) 16:50, 11 серпня 2014 (UTC)
Face-smile.svg --ROMANTYS (обговорення) 18:40, 11 серпня 2014 (UTC)
 • А чому дата 5-го розширення не співвпадає з англ. версією. Також вказано, що Румунія та Словаччина приєднались під час 4-го розширення, коли має бути 5-те. --Geohem 07:09, 12 серпня 2014 (UTC)
  Виправив. --Максим Підліснюк (обговорення) 16:28, 14 вересня 2014 (UTC)
 • 1. Франція відновила членство у військовій структурі НАТО, наскільки знаю, з 11 березня 2009 р. 2. Мілочовка визначтесь з хвилями розширення «1», «2-а», чи «третя». Поки все. З повагою, --Pavlo1 (обговорення) 16:11, 14 вересня 2014 (UTC)
  Виправив. --Максим Підліснюк (обговорення) 16:28, 14 вересня 2014 (UTC)
  Так я так і не зрозумів до яких структур НАТО не входить Франція. --Pavlo1 (обговорення) 09:30, 15 вересня 2014 (UTC)
  До Групи ядерного планування. Про це вказано у примітці. Кинути джерело з примітки не можу, виходить конфлікт двох тегів <ref> --Максим Підліснюк (обговорення) 09:38, 15 вересня 2014 (UTC)
  Так чи не правильно було б написати «Країна не бере участі в роботі Групи ядерного планування НАТО» замість розпливчастого «Країна не входить до деяких структур НАТО», а джерело в примітку? --Pavlo1 (обговорення) 15:18, 15 вересня 2014 (UTC)
  В примітці вказано, де саме не працює Франція. Колір обраний для позначення усіх країн, які не працюють у певних структурах НАТО (теоретично таких може бути декілька) --Максим Підліснюк (обговорення) 16:06, 15 вересня 2014 (UTC)
 • 3. Певно країни-засновниці (жіночий рід) 4. Пояснення доцільно було б або скоротити/уніфікувати до типу «Туреччина приєдналась до НАТО в рамках першого розширення НАТО», або дати більш розширено, бо, відверто кажучи, пояснення на кшталт «Латвія приєдналась в рамках п'ятого розширення НАТО, яке було спрямоване на схід» або «Туреччина приєдналась в рамках першого розширення НАТО, яке було спрямоване на південь» нічго не пояснюють. В поясненні до Іспанії згадується внутрішньополітична обстановка, а Німеччини — зовнішньополітична (?) --Pavlo1 (обговорення) 15:38, 15 вересня 2014 (UTC)
  Пояснення порозширював (не для всіх, обмеження по наявності інформації), продовжую шукати. В пояснення включаю всю інформацію по вступу держави до НАТО. Виправив рід. --Максим Підліснюк (обговорення) 17:05, 15 вересня 2014 (UTC)
  Щось у нас час від часу не легше: рішення про вступ Албанії до НАТО «було оформлене 25 жовтня після підписання протоколу про вступ Президентом США Джорджом Бушом» (?, тобто Буш одноосібно приймав рішення про вступ іншої країни в Альянс), «Естонія приєдналась в рамках п'ятого розширення НАТО, яке було спрямоване на схід» (?, і скільки тоді «розширень на схід» було) і далі. Нормально взяти літературу по історії країн-членів — тоді будуть зрозумілі передумови їх рішень. Інформація про внутрішні процедури (проводився чи ні референдум, чи передував вступу ПДЧ, яка була ступінь підтримки суспільством на момент вступу до чи більше 50%) — корисно, але зараз фрагментарно. Референдуми були в трьох країнах. Які країни вступали через ПДЧ та ін. Можливо. зовнішньополітичні загрози, що спонукали до членства (Туреччина) та ін. Сиро. Роботи дуже багато. З повагою, --Pavlo1 (обговорення) 10:15, 17 вересня 2014 (UTC) Пропозиції на СО статті. --Pavlo1 (обговорення) 19:43, 17 вересня 2014 (UTC)
 • Чи не доцільно було б додати стовпчик «Чисельність ЗС»? Це наглядно і дає змогу швидко підрахувати загальний мобпотенціал Альянсу. --Pavlo1 (обговорення) 19:41, 17 вересня 2014 (UTC)

Завершені голосування[ред.ред. код]


Архів вибраних списків