Вікіпедія:Кандидати у вибрані списки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Вибрані зображення · Вибрані портали · Вибрані списки · Вибрані статті · Добрі статті

Скорочення
ВП:ВСП
Feat lists.png
Ви можете розмістити на цій сторінці вашу пропозицію: список із Вікіпедії, який, на ваш погляд, виділяється високим рівнем викладу матеріалу, є особливо актуальним і т. д. Перегляньте також, будь-ласка, списки, висунуті іншими користувачами Вікіпедії, та, якщо ви згодні з пропозицією, віддайте свій голос за неї. Ми сподіваємось, що практика вибору списку тижня сприятиме підвищенню загальної якості нових статей, слугуватиме зразком хорошого стилю для новачків та допоможе розвитку спільноти Вікіпедії. Дивіться також споріднені проекти «Добрі статті», «Вибрані статті».

Необрані списки залишаються в списку як кандидати на наступні тижні, якщо тільки автор пропозиції не вирішить її вилучити зі списку, або кількість голосів «проти» не перевищить кількість голосів «за». Якщо список не набрав 2/3 голосів «за», і протягом 2 тижнів або більше відсутня активність в обговоренні номінації, при цьому обговорення триває не менше двох місяців, користувач, який підбиває підсумок, має право зняти його з голосування для подальшого опрацювання.

Правила вибору: Тривалість голосування за конкретний список — не менше тижня з дня висунення. Голоси анонімів не враховуються, можна лише залишати побажання в «Особлива думка». Мінімальна кількість редагувань для голосу — 50 в основному просторі статей. Голоси, віддані «проти» без пояснення, не враховуються. Для прийняття рішення потрібна кваліфікована більшість (не менш ніж дві третини за пропозицію).

Періодичність розміщення нового вибраного списку — 2 тижні. Щодватижні у неділю запропонований список із найбільшою підтримкою буде розміщений у списку вибраних та вилучений зі списку голосування. Коли ви віддаєте свій голос за певний список, будь ласка, не забувайте поновлювати біля неї «рахунок» відданих голосів.

Наступна дата вибору списку: 2 жовтня 2016 року.

Wikipedia-logo-v2.svg
Вікіпроекти

Головна сторінка

Загальні проекти

«Зовнішні» проекти

Міжнародна співпраця

Тематичні проекти

Наукові проекти

Країнознавство

Українознавство

Географія

ред.

Кандидати[ред. код]

Список претендентів на 88-му премію «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою 2—0—0[ред. код]

Пропонує: Кожне речення, кожен висунутий фільм ґрунтується на джерелах.--Watashi-wa (обговорення) 13:19, 23 вересня 2016 (UTC)

За кого/що Кількість голосів «За» Кількість голосів «Проти» Кількість голосів «Утримуюсь»  %за Початок Тривалість Статус Закінчення
Список претендентів на 88-му премію «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою 2 0 0 100% 23 вересня 2016 триває
 • Symbol support vote.svg За:
 1. --Watashi-wa (обговорення) 13:19, 23 вересня 2016 (UTC)
 2. --Fessor (обговорення) 14:20, 23 вересня 2016 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:
 • Зауваження:
 1. Якщо «Run» — французький фільм французькою, то, може, це Рюн? Або вкажіть, що це англійська. Поясніть — і я одразу голосую «за». --Fessor (обговорення) 13:45, 23 вересня 2016 (UTC)
  На основі цього джерела — російський відділ американського The Hollywood Reporter.--Watashi-wa (обговорення) 14:05, 23 вересня 2016 (UTC)

Список судинних рослин Ісландії 3—1—0[ред. код]

Пропонує: Список на основі трьох різних основних джерел; який прийшлося формувати кілька днів. --Sehrg (обговорення) 15:09, 6 вересня 2016 (UTC)

За кого/що Кількість голосів «За» Кількість голосів «Проти» Кількість голосів «Утримуюсь»  %за Початок Тривалість Статус Закінчення
Список судинних рослин Ісландії 3 1 0 75% 01.09.2016 триває
 • Symbol support vote.svg За:
 1. --Sehrg (обговорення) 15:09, 6 вересня 2016 (UTC)
 2. --Fessor (обговорення) 06:45, 16 вересня 2016 (UTC)
 3. --Watashi-wa (обговорення) 15:00, 25 вересня 2016 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 1. Величезна робота, але поки що мій голос тут.
  1. Цей список не повинен бути просто переліком назв, необхідно вказати приналежність цих рослин до флори Ісландії — у яких місцевостях країни вони поширені; трапляються часто, спорадично, зрідка; є інвазивними, зникаючими чи мають тенденцію до поширення. В списку ссавців Ісландії ви ж це вказали;
  2. Розділ «Біномінальна назва» обов'язково перетворити на розділ «Українська/Біномінальна назва» і латинку вказати у дужках під українською назвою (можна й окремим стовпчиком, але так більше місця займе). Взагалі, усі назви, де можливо українською написати, бо небагато знайдеться людей здатних впізнати м'яту під «шифром» Mentha aquatica;
  3. Назви надвидових таксонів обов'язково писати українською, латиною можна продублювати у дужках, а от дублювати латиною українські видові назви у тексті преамбули, на мій погляд, зайве.
  4. Стовпчик «Автор таксону» найширший, хоча його значення у такому списку взагалі сумнівне. Саме авторство можна сміливо причепити до біномінальної назви, а вільне місце відвести під колонку «Статус ЄЧС», як в ісландських ссавцях;
  5. Ну і дрібниці, на кшталт «імпортні види», «ізольованих резервах» повиправляти. Вже виправила;
  6. Ще ви подаєте список рослин в еволюційному порядку — від примітивних таксонів до найрозвинутіших. Це правильно, але в розділі покритонасінних рослин щось пішло не так і у вас там родини однодольних попереду дводольних.
Найголовніші перші три зауваги, без них цей список на вибраний ніяк не тягне. --Nina Shenturk (обговорення) 17:17, 13 вересня 2016 (UTC)
YesТак Зроблено --Sehrg (обговорення) 10:45, 24 вересня 2016 (UTC)
Я подав у еволюційному порядку три надкласові групи рослин: судинні спорові, голонасінні, покритонасінні, а далі все йде в алфавітному порядку. Працюю над 1,2,4 зауваженнями і мені потрібен ще тиждень, а може й півтора, бо список великий. Чи є шаблон про відтермінування голосування? --Sehrg (обговорення) 05:33, 16 вересня 2016 (UTC)
Sehrg, тут написано «не менше тижня», а про тривалість загалом, якщо є активність — ні. Тобто, час є. --Fessor (обговорення) 06:45, 16 вересня 2016 (UTC)
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:
 • Зауваження:
 1. Чому у вас вся стаття складається з перенаправлень, тобто замість основних назв синіх посилань ви використовуєте червоні перенаправлення (Наприклад, Equisetopsida, але назва цієї статті — Хвощевидні)? Увімкніть «Налаштування-Перегляд-Виділяє перенаправлення тлом кольору кістки».--Watashi-wa (обговорення) 16:20, 13 вересня 2016 (UTC)
  У ботаніці якраз назви латиною є основними, тобто Equisetopsida є науковою основною назвою, Хвощевидні — загальна, допоміжна. Взагалі-то в мене була ідея написати українські назви тих видів рослин, які проживають також в Україні. Це могло б внести родзинку в список. Як гадаєте? --Sehrg (обговорення) 17:08, 13 вересня 2016 (UTC)
  [[Хвощевидні|Equisetopsida]]? --Fessor (обговорення) 10:40, 14 вересня 2016 (UTC)
 2. Чому немає джерел на розділ «Особливості флори судинних рослин»? Як це перевірити? (Наприклад, що «Починаючи приблизно з 870 року, поселенці в Ісландії почали завозити рослини з Великобританії й / або Скандинавії, будь то навмисно чи випадково.»)? Чи як перевірити інформацію в таблиці у стовбчику «Особливості поширення»?--Watashi-wa (обговорення) 13:25, 25 вересня 2016 (UTC)
  Хочете 1000 приміток? --Sehrg (обговорення) 13:47, 25 вересня 2016 (UTC)
  Хочу хоча б таке — en:List of amphibians of Bulgaria чи en:List of ant subfamilies. Добре з таблицею, але можна було хоча б розділ «Особливості флори судинних рослин» підкріпити джерелами.--Watashi-wa (обговорення) 14:00, 25 вересня 2016 (UTC)
  Вступ і вступний розділ підкріпив. --Sehrg (обговорення) 14:53, 25 вересня 2016 (UTC)

Завершені голосування[ред. код]

Архів вибраних списків