Вікіпедія:Кандидати у вибрані списки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Вибрані зображення · Вибрані портали · Вибрані списки · Вибрані статті · Добрі статті

Скорочення
ВП:ВСП
Feat lists.png
Ви можете розмістити на цій сторінці вашу пропозицію: список із Вікіпедії, який, на ваш погляд, виділяється високим рівнем викладу матеріалу, є особливо актуальним і т. д. Перегляньте також, будь-ласка, списки, висунуті іншими користувачами Вікіпедії, та, якщо ви згодні з пропозицією, віддайте свій голос за неї. Ми сподіваємось, що практика вибору списку тижня сприятиме підвищенню загальної якості нових статей, слугуватиме зразком хорошого стилю для новачків та допоможе розвитку спільноти Вікіпедії. Дивіться також споріднені проекти «Добрі статті», «Вибрані статті».

Необрані списки залишаються в списку як кандидати на наступні тижні, якщо тільки автор пропозиції не вирішить її вилучити зі списку, або кількість голосів «проти» не перевищить кількість голосів «за». Якщо список не набрав 2/3 голосів «за», і протягом 2 тижнів або більше відсутня активність в обговоренні номінації, при цьому обговорення триває не менше двох місяців, користувач, який підбиває підсумок, має право зняти його з голосування для подальшого опрацювання.

Правила вибору: Тривалість голосування за конкретний список — не менше тижня з дня висунення. Голоси анонімів не враховуються, можна лише залишати побажання в «Особлива думка». Мінімальна кількість редагувань для голосу — 50 в основному просторі статей. Голоси, віддані «проти» без пояснення, не враховуються. Для прийняття рішення потрібна кваліфікована більшість (не менш ніж дві третини за пропозицію).

Періодичність розміщення нового вибраного списку — 1-2 тижні. Щодва- або щотижня (за наявності кандидатів), у неділю запропонований список із найбільшою підтримкою буде розміщений у списку вибраних та вилучений зі списку голосування. Коли ви віддаєте свій голос за певний список, будь ласка, не забувайте поновлювати біля неї «рахунок» відданих голосів.

Наступна дата вибору списку: 21 жовтня 2018 року.

Wikipedia-logo-v2.svg
Вікіпроекти
 
Category КатегоріяКаталог

Кандидати[ред. код]

Список головних тренерів «Шахтар» (Донецьк) 1—0—1[ред. код]

Пропонує: Вітаю! Пропоную до уваги список головних тренерів ФК "Шахтар". Тема актуальна, команда впізнавана, список поновлюю майже кожного разу після закінчення матчу. Artem Ponomarenko (обговорення) 12:37, 26 вересня 2018 (UTC)

За кого/що Кількість голосів «За» Кількість голосів «Проти» Кількість голосів «Утримуюсь» %за Початок Тривалість Статус Закінчення
Список головних тренерів «Шахтар» (Донецьк) 1 0 1 100% 26 вересня 2018 триває
 • Symbol support vote.svg За:
 1. Artem Ponomarenko (обговорення) 12:37, 26 вересня 2018 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:
 1. це стаття одного користувача, що вимагає постійного оновлення. у мене є сумніви що через кілька років вона все ще буде актуальною. --Andrei Kurbiko (обговорення) 01:35, 3 жовтня 2018 (UTC)
 • Нууу якщо так міркувати, то не тільки проект "вибрані списки", а й "добра" та "вибрана" стаття потрібно закривати. Ось Вам приклад, Список людей на поштових марках України, був обраний 1 травня і вже втратив актуальність. Останне редагування було за 27 липня, а на дворі вже жовтень і за фактом укрпошта зробила за цей час ще 6 випусків марок. Ви мені говорите про декілька років, а що маємо - список навіть півроку не втримався. Номінуєм на позбавлення статусу? І якщо переглянути голосування, то вісім голосів за та плюс один від автора номінації, що є також єдиним користувачем, що редагує статтю. Можливо людина хворіє, або має великі проблеми і через те, наразі, не може привести до ладу список. Це біда відсутності інтересу та напливу нових редакторів до україномовної вікіпедії, позаяк стара гвардія не справляється фізично з існуючим об'ємом. На кожну нову статтю ми маємо втрату актуальності щонайменше 10 старих. Що й говорити далі, якщо навіть стаття Київ втратила актуальність та перенасичена шаблонами "оновити". Стосовно списку головних тренерів «Шахтар» (Донецьк) - і один у полі воїн, ось як я вважаю. Якщо не помру або не трапиться якесь лихо, то я маю змогу, час та натхнення слідкувати за статтею та її актуальністью. В російськомовній версії я являюся єдиним автором та редактором і нічого - даю ладу. :) Artem Ponomarenko (обговорення) 06:26, 3 жовтня 2018 (UTC)
 • Зауваження:
 1. пунктуаційні помилки навіть у назві статті. --Andrei Kurbiko (обговорення) 16:38, 26 вересня 2018 (UTC)
 • Навіщо напроти Мірча Луческу посилання на 2004/05 роки друга ліга, напроти Невіо Скали посилання на Чемпіонат України 2001/02 рр., друга ліга? --Sehrg (обговорення) 13:04, 3 жовтня 2018 (UTC)

Список богомолів України 8—0—0[ред. код]

Пропонує: Список започаткував 3 року тому, але лише тепер знайшов джерело, в якому є чітке число видів. Написав 3 статті про ці види, додав 2 власних фото. Вважаю, що список відповідає критеріям.--Brunei (обговорення) 15:58, 23 вересня 2018 (UTC)

За кого/що Кількість голосів «За» Кількість голосів «Проти» Кількість голосів «Утримуюсь» %за Початок Тривалість Статус Закінчення
Список богомолів України 8 0 0 100% 23 вересня 2018 триває
 • Symbol support vote.svg За:
 1. --Brunei (обговорення) 15:58, 23 вересня 2018 (UTC)
 2. --Sehrg (обговорення) 17:17, 23 вересня 2018 (UTC)
 3. --Стефанко1982 (обговорення) 19:11, 23 вересня 2018 (UTC)
 4. мяу--『 』 Обг. 19:39, 23 вересня 2018 (UTC)
 5. --Alex Kushnir (обговорення) 06:58, 24 вересня 2018 (UTC)
 6. --Viiictorrr (обговорення) 12:04, 24 вересня 2018 (UTC)
 7. Sharmanschik Karlo (обговорення) 16:34, 24 вересня 2018 (UTC)
 8. В. Николов (обговорення) 16:48, 27 вересня 2018 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:
 • Зауваження:
 1. Лише для одного виду є посилання у розділі поширення. А для інших звідки інформація? Як для вибраного списку, стаття оформлена недбало - Mantis веде на неоднозначніть; Pallas на перенаправлення, а не на основну статтю.--Maxim Gavrilyuk (обговорення) 18:11, 23 вересня 2018 (UTC)
  Дякую, все YesТак Зроблено.--Brunei (обговорення) 18:36, 23 вересня 2018 (UTC)
  Виходить, наче я чіпляюся. Але ж це вибрана стаття, яка має відповідати стандартам... Додані після мого зауваження примітки не оформлені відповідно до {{Cite web}}. Ці ж посилання оформлені невірно - кожного разу при посиланні на статтю про певний вид у ЧКУ Ви додаєте зайве посилання на ряд і родину. У посиланні про боліварію короткокрилу забули вказати авторів статті. Оформлення джерел теж не відповідає {{cite book}}. Південний берег Криму веде на перенаправлення. --Maxim Gavrilyuk (обговорення) 17:42, 24 вересня 2018 (UTC)
  Критичні зауваження дуже важливі. Дякую. Автор може не помічати дрібниць. Все виправив.--Brunei (обговорення) 17:54, 25 вересня 2018 (UTC)
 2. 1. Є "молоде" АД - сайт UkrBIN, по якому варто звіряти усі дані з фауни (та й з флори) України. По-перше, там зібрані тисячі фотографій, до кожної з яких вказано місце зйомки, і багато з фото є вільними для використання. По-друге, сайт базується на новітній біологічній класифікації та номенклатурі. Сайт має "віконечко" для пошуку за назвою. Раджу "прогнати" через цей пошук усі види списку - змін до нього (особливо до даних про поширення) буде чимало.
  2. Визначник комах М. Плавильщикова - видання гарне для свого часу, але дуже застаріле і, до того ж, суто навчальне, для старшокласників та вчителів. Останнє відноситься і до визначника Б. Мамаєва. Новішим і вагомішим є багатотомний "Определитель насекомых Европейской части СССР". Його цифрову копію неважко знайти у Інтернеті. Том 1-й містить відомості і про богомолів. Посиланням на це джерело раджу доповнити розділ "Джерела". В. Николов (обговорення) 05:45, 24 вересня 2018 (UTC)
  Дякую. UkrBIN знаю, але до нього маю низку застережень. Все-таки це первинне джерело, недостатнє для енциклопедії. Я бачив фото того ж Hierodula вже в Запорізькій області, але без публікації хоча б тез про це додавати цю інформацію в статтю вважаю неправильним. Це вже буде оригінальним дослідженням, якому не місце в вікіпедії. Звісно, я намагаюся слідкувати за літературою та внесу зміни, як тільки будуть джерела. Крім того, подана там версія таксонів (принаймні по богомолах) кардинально відрізняється від того, що я бачу в сучасній англомовній літературі. Я знайомий з обома кураторами розділу, при нагоді розпитати, але посилатися на таке джерело важко. Щодо Плавильщикова й Мамаєва згоден, просто лише вони були в мене під рукою, коли я писав статтю. Поширення і різноманіття там не відрізняється від багатотомника та точно так же є неповним. --Brunei (обговорення) 07:25, 24 вересня 2018 (UTC)
 3. Зовсім мале зауваження, але фото в картці статті взагалі ніяке. Може хтось б зробив колаж з декількох богомолів? Бо я взагалі не впевнений для чого тут карта рельєфу України. Плюс, треба уточнити що це за роки проставлені в першій колонці. --Ollleksa (обговорення) 10:02, 24 вересня 2018 (UTC)
  {{Photomontage}} {{Image array}} для фотоколажів --『 』 Обг. 11:34, 24 вересня 2018 (UTC)
  Уточнив, дякую. Щодо ілюстрації, то так прийнято в інших вибраних списках фауни: Список видів джмелів України, Офіційний перелік регіонально рідкісних тварин Харківської області, Список плазунів Австрії, Список риб України, Список ссавців Шпіцбергену тощо. Не думаю, що варто це змінювати.--Brunei (обговорення) 15:47, 24 вересня 2018 (UTC)

Футбол на поштових марках України 4—0—0[ред. код]

Пропонує: Висуваю на розгляд спільноти список, над яким працював. З повагою — Sharmanschik Karlo (обговорення) 16:45, 18 серпня 2018 (UTC)

За кого/що Кількість голосів «За» Кількість голосів «Проти» Кількість голосів «Утримуюсь» %за Початок Тривалість Статус Закінчення
Футбол на поштових марках України 4 0 0 100% 18 серпня 2018 року триває
 • Symbol support vote.svg За:
 1. Sharmanschik Karlo (обговорення) 16:45, 18 серпня 2018 (UTC)
 2. AH-24PB (обговорення) 12:21, 23 серпня 2018 (UTC)
 3. Як завжди --Aibolytt (обговорення) 07:56, 19 вересня 2018 (UTC)
 4. --Alex Kushnir (обговорення) 12:14, 25 вересня 2018 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:
 • Зауваження:

Завершені голосування[ред. код]

Архів вибраних списків