Вікіпедія:Кандидати у вибрані списки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Вибрані зображення · Вибрані портали · Вибрані списки · Вибрані статті · Добрі статті

Скорочення:
ВП:КВС
Feat lists.png
Ви можете розмістити на цій сторінці вашу пропозицію: список із Вікіпедії, який, на ваш погляд, виділяється високим рівнем викладу матеріалу, є особливо актуальним і т. д. Перегляньте також, будь-ласка, списки, висунуті іншими користувачами Вікіпедії, та, якщо ви згодні з пропозицією, віддайте свій голос за неї. Ми сподіваємось, що практика вибору списку тижня сприятиме підвищенню загальної якості нових статей, слугуватиме зразком хорошого стилю для новачків та допоможе розвитку спільноти Вікіпедії. Дивіться також споріднені проекти «Добрі статті», «Вибрані статті».

Необрані списки залишаються в списку як кандидати на наступні тижні, якщо тільки автор пропозиції не вирішить її вилучити зі списку, або кількість голосів «проти» не перевищить кількість голосів «за». Якщо список не набрав 2/3 голосів «за», і протягом 2 тижнів або більше відсутня активність в обговоренні номінації, при цьому обговорення триває не менше двох місяців, користувач, який підбиває підсумок, має право зняти його з голосування для подальшого опрацювання.

Правила вибору: Тривалість голосування за конкретний список — не менше тижня з дня висунення. Голоси анонімів не враховуються, можна лише залишати побажання в «Особлива думка». Мінімальна кількість редагувань для голосу — 50 в основному просторі статей. Голоси, віддані «проти» без пояснення, не враховуються. Для прийняття рішення потрібна кваліфікована більшість (не менш ніж дві третини за пропозицію).

Періодичність розміщення нового вибраного списку — 2 тижні. Щодватижні у неділю запропонований список із найбільшою підтримкою буде розміщений у списку вибраних та вилучений зі списку голосування. Коли ви віддаєте свій голос за певний список, будь ласка, не забувайте поновлювати біля неї «рахунок» відданих голосів.

Наступна дата вибору списку: 2 серпня 2015 року.

Wikipedia-logo.png
Вікіпроекти

Головна сторінка

Загальні проекти

«Зовнішні» проекти

Міжнародна співпраця

Тематичні проекти

Наукові проекти

Країнознавство

Українознавство

Географія

ред.

Заявки[ред.ред. код]

Заявки подавайте у вигляді:

=== [[]] 1—0—0 ===
''Пропонує'':--~~~~
{{Голосування/
|1=[[Стаття]]
|початок={{subst:CURRENTDAY}} {{subst:CURRENTMONTHNAMEGEN}} {{subst:CURRENTYEAR}}
|тривалість=
|закінчення= 
|статус=триває
|За=1
|Проти=0
|Утримуюсь=0
}}
*{{За}}:
#
*{{Проти}}:
#
*{{Утримуюсь}}:
#
*'''Зауваження:'''

Кандидати[ред.ред. код]

Офіційний перелік регіонально рідкісних тварин Харківської області 3—0—0[ред.ред. код]

Пропонує:--Leh Palych (обговорення) 15:10, 28 липня 2015 (UTC)

За кого/що Кількість голосів «За» Кількість голосів «Проти» Кількість голосів «Утримуюсь»  %за Початок Тривалість Статус Закінчення
Офіційний перелік регіонально рідкісних тварин Харківської області 3 0 0 100% 28 липня 2015 триває
 • Symbol support vote.svg За:
 1. --Leh Palych (обговорення) 15:12, 28 липня 2015 (UTC)
 2. --TnoXX parle! 14:25, 31 липня 2015 (UTC)
 3. --Fessor (обговорення) 14:29, 31 липня 2015 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:
 • Зауваження:
 1. Приберіть зайву вікіфікацію (або українські назви вікіфіковні, або біноміальні; виняток лише тоді, коли української назви нема); вирівняйте усі таблиці, а то одні ширші, а інші – якраз на екран (можна тоді width попробувати на ~94%); також подумайте також щодо моєї старої пропозиції про заміну картинок-тегів на текст. А так все вері гуд--TnoXX parle! 12:19, 29 липня 2015 (UTC)
  До речі, біноміальна назва – це не латинська мова, а тільки її похідне.--TnoXX parle! 12:20, 29 липня 2015 (UTC)
  Подвійну вікіфікацію прибрав, іконки замінив на html – візуальний ефект майже такий самий, байтів значно менше. Ширину таблиць подшаманів – відсотки ролі не грають, вся справа в довгих назвах, на кшталт Cephalaspidomorphi. До речі, дійсно, це не латинська мова (посилання на латину прибрав), але біологи кажуть: «латинська назва». Лінней, коли робив описи видів, писав латинською.--Leh Palych (обговорення) 11:24, 31 липня 2015 (UTC)
 2. Так гадюка Ренарда чи гадюка степова? Бо станом на зараз це два окремі види. Згідно з ReptileDataBase на теренах колишнього СРСР гадюка степова зустрічається тільки в Молдові (V. u. moldavica). В Україні – гадюка Ренарда--TnoXX parle! 07:40, 31 липня 2015 (UTC)
  В списку ми пишемо про вид V.renardi, який має українську назву «Гадюка степова». Вид V. ursinii мешкає на захід від України, але не в Україні.
  До речі, англійські назви видів в перекладі називаються: V.renardi – східна степова гадюка, V. ursinii – лугова гадюка. Нижче посилання:
  --Leh Palych (обговорення) 10:15, 31 липня 2015 (UTC)
  Leh Palych, а ви не знаєте назви для Vipera ursinii? Бо в мене є чотири вибраних списки плазунів, я б хотів виправити помилкову назву і заодно сторінку у Вікіпедії перейменувати--TnoXX parle! 12:42, 31 липня 2015 (UTC)
  Думаю, що, тому що V. ursinii не мешкає в Україні, то їй не дали особливої української назви, а теж називають степовою. Можна зробити як росіяни – називати її «західною степовою гадюкою», тому що V.renardi вони називають ще «східною степовою гадюкою». А можна назвати Гадюка Орсіні. Перейменовувати статтю не треба – там написано як раз про V.renardi, краще переробити wikidata – відокремити від V. ursinii з wikidata:Q387752 до wikidata:Q2345309. Раніш V.renardi вважали підвидом V. ursinii renardi – тому вся ця плутанина.--Leh Palych (обговорення) 14:18, 31 липня 2015 (UTC)

Список об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО в Європі та Північній Америці 2—1—0[ред.ред. код]

Пропонує:--AndriykoUA 08:42, 9 липня 2015 (UTC)

За кого/що Кількість голосів «За» Кількість голосів «Проти» Кількість голосів «Утримуюсь»  %за Початок Тривалість Статус Закінчення
Список об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО в Європі та Північній Америці 2 1 0 66.67% 9 липня 2015 триває
 • Symbol support vote.svg За:
 1. --AndriykoUA 08:42, 9 липня 2015 (UTC)
 2. Гарний список --Парус (обговорення) 09:11, 4 червня 2015 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 1. НЕгарний список. НЕДОПРАЦЬОВАНО. Тільки один приклад. Глянув розділ «Польща»: «Дерев'яні церкви карпатського регіону Польщі і України (Брунари, Квятонь, Овчари, Поворозник, Радруж, Смільник, Туринськ, Хотинець), спільно з Україною». Потім подивився розділ «Україна»: «Дерев'яні церкви карпатського регіону Польщі і України». ВСЕ!!! ні посилань на окремі об'єкти (в т.ч. Дрогобич), ні згадки «спільно з Польщею». Невже український розділ не вартий бути хоча б НАРІВНІ з польським?--ROMANTYS (обговорення) 18:42, 9 липня 2015 (UTC)
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:
 • Зауваження:
 1. Є побажання: чи можна якось розбити список на розділи, хоча б за країною? --Парус (обговорення) 09:16, 4 червня 2015 (UTC)
  Думав над цим, але поки не розумію що це змінить? Face-smile.svg --AndriykoUA 09:38, 9 липня 2015 (UTC)
  Список доволі довгий, думаю було б зручніше орієнтуватися на сторінці якщо б вона була розбита за країною. Вам видніше --Парус (обговорення) 13:07, 4 червня 2015 (UTC)
 2. Проблема з Дугою Струве. В одній країні вона Пункти геодезичної дуги Струве, в іншій Геодезична дуга Струве, в іншій Дуга Струве. Крім того, було б гарно (не знаю, на скільки це можливо), аби окремі країни мали "свої" фото міжнародних об'єктів. Шаблони "Не перекладено" з лінками на іншомовні Вікі теж збільшать інформаційну цінність списку. --Volodymyr D-k (обговорення) 09:51, 9 липня 2015 (UTC)
  Дякую за дуже слушні зауваження. Доопрацьовую. --AndriykoUA 10:42, 9 липня 2015 (UTC)
 3. Чотири зауваження:
  1. Пам'яткам, розташованим у кількох країнах, слід поставити в кожній країні своє зображення.
  2. Назви однієї й тієї ж пам'ятки у різних країнах відрізняються
  3. Слід впроядкувати позначки "спільно з" / "разом з", щоб вони були в усіх проставлені і мали однаковий формат
  4. У США та Канаді (і чомусь лише в них) додані назви англійською, включаючи чомусь франкомовну частину Канади, де, наприклад, Старий Квебек має назву англійською.
  Кілька прикладів до переліченого вище. Наприклад, дуга Струве має одне й те саме зображення в усіх країнах, натомість було б варто у кожній країні поставити зображення пам'ятки в цій країні. У такій самій ситуації Доісторичні пальові стоянки в районі Альп (у Швейцарії відмінна назва) та Букові праліси Карпат, Район гори Монте-Пердідо, Культурний ландшафт Ферте — Нойзідлер (ще й неузгоджена назва), Ретійська залізниця, Монте-Сан-Джорджіо (теж неузгоджена назва), Ваденське море (у данії воно Ваттове море без позначки про спільність), Парк Мужаковський (теж неузгоджена назва і без позначки про спільність у Німеччині), Словацький Карст тощо — NickK (обг.) 11:12, 9 липня 2015 (UTC)
 4. В мене інше питання: є списки ЮНЕСКО по країнах і у вас по країнах. І відмінної інформації я не бачу. Маю ще зауваження: збільшість якось вступ. Можна туди історію як ті списки творилися дати, які критерії, які групи, тощо.--TnoXX parle! 15:59, 9 липня 2015 (UTC)
 5. Також варто було б довести до подібності у оформленні з іншими ЮНЕСКОвими списками, які вже обиралися у вибрані--TnoXX parle! 06:02, 10 липня 2015 (UTC)


Список птахів Естонії 11—1—1[ред.ред. код]

Пропонує:--Mcoffsky (обговорення) 13:53, 19 квітня 2015 (UTC)

За кого/що Кількість голосів «За» Кількість голосів «Проти» Кількість голосів «Утримуюсь»  %за Початок Тривалість Статус Закінчення
Список птахів Естонії 11 1 1 91.67% 19 квітня 2015 триває
 • Symbol support vote.svg За:
 1. --Mcoffsky (обговорення) 13:53, 19 квітня 2015 (UTC)
 2. Мені подобається. Ще треба почекати одобрення біологів. Можна було б якось домовитися зацікавленим людям і створити декілька списків про птахів різних країн--TnoXX parle! 15:54, 19 квітня 2015 (UTC)
  Також чекаю на висновки фахівців! Мені з подібними списками працювати дуже цікаво, тому вже три створив (доопрацьовую). --Mcoffsky (обговорення) 19:08, 19 квітня 2015 (UTC)
 3. Голосую авансом за. Тільки повиправляйте в списку назви, щоб усюди був один порядок (назва роду, назва виду), бажано заразом і відповідні статті перейменувати. Я там почала трохи, а ви закінчіть. --Nina Shenturk (обговорення) 21:53, 19 квітня 2015 (UTC)
  P.S. А що фламінго в Естонії вже гніздяться? :) Наскільки мені відомо, цей вид був рідкісно-залітним. --Nina Shenturk (обговорення) 21:56, 19 квітня 2015 (UTC)
 4. Я там теж дещо подоправляв слідом за Ніною - мене підкупило, що на самому початку одна з моїх фотографій попалась :-). Але дійсно перевірте за Фесенком, Бокотеєм, бо були розбіжності - ви ж бо за російським списком ішли. Пару назв там дещо неясні - адже в нас тут домовленість давати мовою лише ті види, які опубліковані, інші латинкою. Але приємно, що всі види проілюстровані. Це гарна практика мати такі списки. Ідентифікувати за таким списком легше, ніж за паперовою книжкою. --Mykola Swarnyk (обговорення) 02:02, 20 квітня 2015 (UTC)
 5. Шикарний список.--OlegVDV68 03:14, 20 квітня 2015 (UTC)
 6. --Alex Kushnir (обговорення) 06:29, 20 квітня 2015 (UTC)
 7. Чекаю з нетерпінням списку імператорів Ефіопії (ніби по алфавіту Ефіопія після Естонії). --Yukh68 (обговорення) 19:13, 28 квітня 2015 (UTC)
  Вже понад місяць висить зазначений список, але ж всі думки про конкурс Face-smile.svg. Список імператорів Ефіопії мене самого вже дратує дуже сильно. Я до нього дійду таки! Дякую!
 8. --Vittalio (обговорення) 20:06, 5 травня 2015 (UTC)
 9. --DENAMAX (обговорення) 13:25, 16 травня 2015 (UTC)
 10. --Jphwra (обговорення) 12:33, 22 травня 2015 (UTC)
 11. --Trent98 (обговорення) 19:06, 27 липня 2015 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 1. Для птахів такий список неінформативний. Важливий не сам факт наявності виду у періліку фауни країни, а його статус (гніздовий, пролітний, зимуючий, залітний). Тут ми його не бачимо. Крім того, зауваження до джерел, на основі яких написана стаття (фактично єдине джерело - база даних Avibase). Це несерйозно. Для Естонії однозначно повинен бути контрольний список видів. Треба лише пошукати. Перше, що виявив - аналогічний список на естонському сайті [1], де згадують 385 видів (тоді як у Вашому списку 329). Ось Вам і Avibase. --Maxim Gavrilyuk (обговорення) 18:12, 28 квітня 2015 (UTC)
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:
 1. Необхідний вступ, у якому треба описати уточнені критерії відбору в список, а також бажано написати щось про загальні характери видів птахів Естонії. --Sehrg (обговорення) 16:30, 19 квітня 2015 (UTC)
 • Зауваження:
 • Ще тут можна подивитися [2]. А ще цікавить ось це → [3]. Sehrg, я знаю, що ви цей сайт використовуєте. На ньому подано 253 пташки. Сайт, який використано в цьому списку дає 385 птахів. Це може я при пошуку не врахував якісь налаштування?
  Справді МСОП видає 253 види птахів, якщо включити залітні й непевні, вийде 287. Треба розбиратись. --Sehrg (обговорення) 16:13, 19 квітня 2015 (UTC)
  385 птахів, тому що в список входять залітні й непевно присутні птахи, і птахи, які пролітають через територію Естонії під час міграції. --Sehrg (обговорення) 16:24, 19 квітня 2015 (UTC)
 • Mcoffsky, окрім вступу варто ще розділити птахів на таких, які є «рідними» для Естонії, таких, які тільки залітають, непевних. Це дозволить обгрунтувати різницю між МСОП та вашим списком (Sehrg описав вгорі)--TnoXX parle! 16:48, 19 квітня 2015 (UTC)
  Залітних і непевним можна позначити через виноску, ось до речі є такий текст [4].
  Дуже дякую!--Mcoffsky (обговорення) 19:08, 19 квітня 2015 (UTC)
 • Mcoffsky, є ще один нюанс (правда знову біологів треба буде питати). Мені здається, що назва виду то не латинська мова, а лише її похідне ˜– біномінальна номенклатура. Бо, наприклад, по-латинськи лев буде leo, а згідно з номенклатурою – panthera leonis--TnoXX parle! 10:29, 21 квітня 2015 (UTC)
  Звичайно, наукова назва виду це біноміальна назва. --Sehrg (обговорення) 19:27, 21 квітня 2015 (UTC)
 • Mcoffsky, може справді додати інформацію про те, чи це гніздовий, чи залітний птах (зауваження Максима Гаврилюка)--TnoXX parle! 17:27, 25 травня 2015 (UTC)

Список видів ссавців, описаних у ХХІ ст. 2—1—1[ред.ред. код]

Пропонує: --Sehrg (обговорення) 10:23, 22 березня 2015 (UTC)

За кого/що Кількість голосів «За» Кількість голосів «Проти» Кількість голосів «Утримуюсь»  %за Початок Тривалість Статус Закінчення
Список видів ссавців, описаних у ХХІ ст. 2 1 1 66.67% 22 березня 2015 триває
 • Symbol support vote.svg За:
 1. --Sehrg (обговорення) 10:23, 22 березня 2015 (UTC)
 2. Дуже цікава тема. І хотів би підтримати. Але є два питання: 1. Стаття довга. Важко гортати. Можна розбити сучасні види на розділи, наприклад, за роками? 2. Може варто додати у дужках українську назву виду там, де це можливо? --MaryankoD (обговорення) 00:28, 23 березня 2015 (UTC)
  Довга. Я ніби правильно порахував і в списку зараз 381 вид. Додав можливість сортування: тепер можна проглянути список за країнами, рядами, видами, авторами. До речі таке сортування ідеологічно суперечить розбивці на підрозділи. Українські назви можна додати невеликому проценту видів і то це будуть елементи власного дослідження. --Sehrg (обговорення) 02:00, 23 березня 2015 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 1. Не кожен список може бути вибраним. На мій погляд, це той випадок. Мої аргументи проти: 1) відсутність єдиного джерела інформації. Як наслідок - неможливість встановити повноту списку. Дискусія нижче підтверджує це побоювання. 2) Список буде потребувати регулярного оновлення. 3) Дуже велика кількість «червоних» посилань. 4) Відсутність фото (розумію, що їх зібрати неможливо). Не принижую пророблену роботу, але, як на мене, такий список взагалі мало кому потрібен, у більшості випадків достатньо Категорія:Тварини, описані у XXI столітті. --Maxim Gavrilyuk (обговорення) 20:25, 23 березня 2015 (UTC)
  2) Серед уже вибраних списків є багато списків, які потребують оновлення: Адміністративний поділ Росії — і поділ дещо змінюється і актуалізація чисельності населення потрібна, Міста Європи з населенням понад 500 тисяч осіб — те саме, Список об'єктів Сонячної системи за розміром — потребує постійного оновлення, Список країн за Індексом недієздатності держав — потребує оновлення і т.д. 4) Присутність фото не обов'язкова для вибраної статті (Список країн за Індексом недієздатності держав не містить фото, Найдовші річки України — теж і т.д.), додати десяток фото описаних видів тварин я можу у вигляді галереї після таблиці — це невелика проблема, скажіть і я додам. Тварини ≠ ссавці. Й таблицею зручніше користуватись ніж категорією, одразу видно до якого ряду відноситься вид і де він проживає. 3) червоні посилання в процесі осинення. 1) на жаль, єдиного джерела нема. В ідеалі ним могла б бути вікіпедія. --Sehrg (обговорення) 22:45, 23 березня 2015 (UTC)
  О, точно. Піду додам фото в список річок.--Анатолій (обг.) 23:04, 23 березня 2015 (UTC)
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:
 1. Мені важко оцінити список, якщо нема джерела з загальним списком або хоча б якогось пошуковика по роках для ссавців. Робота звичайно пророблена велика, тому не проти--TnoXX parle! 20:29, 29 березня 2015 (UTC)
  Можна відкрити пошуковик Bing, ввести фразу mammalia species authority * 2003 site:http://www.iucnredlist.org/ і перші в списку будуть посилання на види ссавців, описані в 2003 році, які є на сайті МСОП, але цей сайт теж не повний. --Sehrg (обговорення) 02:06, 31 березня 2015 (UTC)
 • Зауваження:
 1. Зауважень буде декілька: 1) Мені здається, що назва списку не є дуже вдалою і повинно бути описаних, а не запропонованих. 2) Назви ряду слід вікіфікувати хоча б по одному разу. 3) Авторів хотілося б бачити українською, а там де можливо, й прочитати про автора за вікі-посиланням. --Mcoffsky (обговорення) 11:48, 22 березня 2015 (UTC)
  Перший і другий пункт виконав. Щодо третього так прийнято у науковців писати назву виду латиною й подавати авторство на латиниці. Автори є сучасними вченими, про яких навіть в англ. вікіпедії нема статтів (можливо, за деякими винятками).--Sehrg (обговорення) 12:38, 22 березня 2015 (UTC)
 2. А є якийсь загальний список чи ресурс, який ви використовували, складаючи цей список? Чи ви самі кожен журнал перечитували?--TnoXX parle! 18:58, 22 березня 2015 (UTC)
  Я використав список з англійської вікіпедії. Вступ додав після самостійному пошуку. Статті про всі чи майже всі "засинені" види започатковані мною і я проглядав відповідні статті, вказані в крайньому правому стовпчику. Роботу по започаткуванню статей про види вказані в даному списку я продовжу й завершу в цьому році.--Sehrg (обговорення) 19:31, 22 березня 2015 (UTC)
 3. Можливо так має бути, але чому з 2002 по 2007 немає ніякої інформації. --Олексів (обговорення) 20:39, 22 березня 2015 (UTC)
  Дякую, що помітили. Знайшов альтернативне джерело інформації, доповнив список, перевіривши за МСОП. --Sehrg (обговорення) 01:16, 23 березня 2015 (UTC)

Завершені голосування[ред.ред. код]


Архів вибраних списків