Вікіпедія:Кандидати у вибрані списки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Вибрані зображення · Вибрані портали · Вибрані списки · Вибрані статті · Добрі статті

Скорочення:
ВП:КВС
Feat lists.png
Ви можете розмістити на цій сторінці вашу пропозицію: список із Вікіпедії, який, на ваш погляд, виділяється високим рівнем викладу матеріалу, є особливо актуальним і т. д. Перегляньте також, будь-ласка, списки, висунуті іншими користувачами Вікіпедії, та, якщо ви згодні з пропозицією, віддайте свій голос за неї. Ми сподіваємось, що практика вибору списку тижня сприятиме підвищенню загальної якості нових статей, слугуватиме зразком хорошого стилю для новачків та допоможе розвитку спільноти Вікіпедії. Дивіться також споріднені проекти «Добрі статті», «Вибрані статті».

Необрані списки залишаються в списку як кандидати на наступні тижні, якщо тільки автор пропозиції не вирішить її вилучити зі списку, або кількість голосів «проти» не перевищить кількість голосів «за». Якщо список не набрав 2/3 голосів «за», і протягом 2 тижнів або більше відсутня активність в обговоренні номінації, при цьому обговорення триває не менше двох місяців, користувач, який підбиває підсумок, має право зняти його з голосування для подальшого опрацювання.

Правила вибору: Тривалість голосування за конкретний список — не менше тижня з дня висунення. Голоси анонімів не враховуються, можна лише залишати побажання в «Особлива думка». Мінімальна кількість редагувань для голосу — 50 в основному просторі статей. Голоси, віддані «проти» без пояснення, не враховуються. Для прийняття рішення потрібна кваліфікована більшість (не менш ніж дві третини за пропозицію).

Періодичність розміщення нового вибраного списку — 2 тижні. Щодватижні у неділю запропонований список із найбільшою підтримкою буде розміщений у списку вибраних та вилучений зі списку голосування. Коли ви віддаєте свій голос за певний список, будь ласка, не забувайте поновлювати біля неї «рахунок» відданих голосів.

Наступна дата вибору списку: 29 листопада 2015 року.

Wikipedia-logo.png
Вікіпроекти

Головна сторінка

Загальні проекти

«Зовнішні» проекти

Міжнародна співпраця

Тематичні проекти

Наукові проекти

Країнознавство

Українознавство

Географія

ред.

Заявки[ред. код]

Заявки подавайте у вигляді:

=== [[]] 1—0—0 ===
''Пропонує'':--~~~~
{{Голосування/
|1=[[Стаття]]
|початок={{subst:CURRENTDAY}} {{subst:CURRENTMONTHNAMEGEN}} {{subst:CURRENTYEAR}}
|тривалість=
|закінчення= 
|статус=триває
|За=1
|Проти=0
|Утримуюсь=0
}}
*{{За}}:
#
*{{Проти}}:
#
*{{Утримуюсь}}:
#
*'''Зауваження:'''

Кандидати[ред. код]

Список ссавців Ісландії 5—0—0[ред. код]

Пропонує: Список тих небагатьох видів ссавців, які мають стабільні популяції на території Ісландії (як на суші, так і в територіальних водах) складений на основі МСОП. Інформація щодо введених тварин перевірена й уточнена за допомогою інших джерел. --Sehrg (обговорення) 10:14, 14 листопада 2015 (UTC)

За кого/що Кількість голосів «За» Кількість голосів «Проти» Кількість голосів «Утримуюсь»  %за Початок Тривалість Статус Закінчення
Список ссавців Ісландії 5 0 0 100% 14 листопада 2015 триває
 • Symbol support vote.svg За:
 1. --Sehrg (обговорення) 10:14, 14 листопада 2015 (UTC)
 2. Додайте тільки приміток, які б підтверджували написане в таблиці--TnoXX parle! 14:41, 18 листопада 2015 (UTC)
 3. --MaryankoD (обговорення) 15:00, 18 листопада 2015 (UTC)
 4. --OlegVDV68 05:14, 21 листопада 2015 (UTC)
 5. --Alex Kushnir (обговорення) 08:24, 23 листопада 2015 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:
 • Зауваження:

Наведу усі ті зауваження, які мені наводили, коли я номінував плазунів:

 • Насамперед, ось ще кілька джерел, які мали б допомогти з описом тварин і місця їхнього проживання: [1], [2], [3]

Список не містить епізодичних тварин, типу білого ведмедя й чорного пацюка і ще з пів-десятка морських ссавців, а також домашніх тварин, а також невдалих експериментів інтродукції. Здається про інтродукованих із стабільними популяціями я достатньо написав як для списку. --Sehrg (обговорення) 15:55, 14 листопада 2015 (UTC)

Дивіться. Я не збираюся шукати які тварини мають входити сюди, а які ні. І сваритися з вами також. Я написав ті зауваження, які мали б покращити список. Звернути на них увагу чи ні – вам вирішувати. Критичними є дужки та статус. Хотілося б якогось опису і табличку на всю ширину екрану, а не тільки на пів.--TnoXX parle! 16:19, 14 листопада 2015 (UTC)
Навів критерії й, завдяки уточненням, прибрав з таблиці три бродячі види ссавців (згадавши, втім, їх у вступі). Навів характерні риси проживання видів. --Sehrg (обговорення) 22:09, 14 листопада 2015 (UTC)
 • Непогано було б зробити колонку з описом, де в Ісландії який звір живе (на всьому острові, тільки на півночі, припливає в одне місце чи тільки реєструється поблизу одної місцини), з описом як вони були інтродуковані. Одним словом, якась додаткова інформація.
 • Ви використовуєте глобальний тег МСОПу чи тег Європейського Червоного списку?
YesТак Зроблено додав європейський також --Sehrg (обговорення) 18:43, 14 листопада 2015 (UTC)
 • Може зробити за принципом плазунів табличку із сортуванням, поставити її більше до центру?
Мені якраз не подобається як організовані таблиці плазунів (у плані сортування), тобто більше подобається так як у мене зараз. Дякую за пропозиції. Список суттєво покращено, я так думаю. --Sehrg (обговорення) 22:15, 14 листопада 2015 (UTC)
 • Варто, коли пишете такі списки, користуватися якимсь локальним сайтом чи книжкою, щоб бачити, що самі ісландці думають про свою фауну.
 • І ще не: якщо наукова назва звіра збереглася без змін, то автора не подаємо в дужках, в іншому випадку – в дужках.
У мене так як у Вілсона та Рідера --Sehrg (обговорення) 15:45, 14 листопада 2015 (UTC)
Я проглянув. Автори синонімів стоять в дужки, тому так як в Вілсона та Рідера – це добре. Але зверніть увагу на песця. Він до Vulpex належить (це як в Рідері є, так і на сайті МСОПу). Тоді й Ліннею дужок не треба--TnoXX parle! 15:58, 14 листопада 2015 (UTC)
Ще пошукав. Використав це, там є дужки. І на МСОП також наявні дужки на деяких видах.--TnoXX parle! 16:05, 14 листопада 2015 (UTC)
На сайті смітсоніанського інституту все авторство в дужках, у Вілсона Рідера все без дужок, у МСОП щось середнє ...--Sehrg (обговорення) 16:30, 14 листопада 2015 (UTC)
З повагою--TnoXX parle! 14:21, 14 листопада 2015 (UTC)
 • Rattus norvegicus у списку є пацюком коричневим, а у статті — сірим. Так і треба? --Олег.Н (обговорення) 22:41, 14 листопада 2015 (UTC)
Дякую за запитання. Це в англійській мові вид називають коричневим, а в українській науковій літературі або мандрівним (частіше) або сірим (рідше). Виправив. --Sehrg (обговорення) 23:26, 14 листопада 2015 (UTC)
 • Я розумію, що це зауваження загальне, але чому на початку статті не зробити замість топографічної карти карту поширення тих самих ссавців? Не зовсім логічно - рельєф є, але позначень, які стосується тварин немає --MaryankoD (обговорення) 14:59, 18 листопада 2015 (UTC)
Зробити сукупну карту поширення ссавців складнувато. --Sehrg (обговорення) 22:54, 18 листопада 2015 (UTC)

Завершені голосування[ред. код]


Архів вибраних списків