Діасії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Діасії, або Діасія (грец. Διάσια) — давньогрецьке аттичне свято на честь Зевса Умилостивителя[1] (грец. Μειλίχιος) або Очистителя[2], святкувався 23 числа місяця Антесферіона — в День гніву богів.

Фукідід, розповідаючи про змову Кілона, оповідав, що Діасії були в Афінах найбільшим святом, під час якого весь народ здійснював жертвоприношення за містом, причому багато хто жертвував не тварин, а місцеві жертовні предмети. За поясненням схоліаста, ці жертовні предмети являли собою печиво у формі різних тварин. Це пояснюється тим, що для примирення грізного божества кожен афінянин вважав обов'язком приносити жертву, а тим часом бідняки не могли або шкодували жертвувати тварин для спалення на вівтарі і тому їх заміняли печивом у формі тварин на основі відомого принципу древніх: лат. in sacris simulata pro veris accipiuntur. Жертви приносились на березі річки Іліссос поблизу Храму Зевса.

В день Діасій Кілон за порадою Дельфійського оракула взяв в облогу Афінський акрополь.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Реальный словарь классических древностей[недоступне посилання з липня 2019]
  2. Eustathii Macrembolitae Hysmines et Hysminiae Amo ribus. Recensuit Isidorus Hilberg. Vindobonae, MDCCCLXXVI. Архів оригіналу за 15 березня 2010. Процитовано 15 лютого 2010.

Джерела[ред. | ред. код]