Квінт Гаргілій Марціал

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Квінт Гаргілій Марціал
Народився III ст.
Помер 1 січня 300

Громадянство Стародавній Рим
Підданство Римська імперія
Діяльність письменник

Квінт Гаргілій Марціал (*Quintus Gargilius Martialis, III ст.  ) — давньоримський письменник часів Римської імперії.

Життя та творчість[ред.ред. код]

Про діяльність Гаргілія мало відомостей. Згідно деяких досліджень більшу частину життя обіймав різні військові посади. Помер приблизно у 260 році у римській колонії Аузія у провінція Мавретанія Кесарейська (сучасний Алжир)[1].

З творчості Марціала відомо лише про працю із про сільського господарства, ветеринарії та використанні лікарських рослин. Назва невідома. З нього збереглися тільки виписки, зроблені у Середньовіччя. У двох книгах — «Про овочі» і «Про фрукти» йдеться щодо лікувальних властивостей більш ніж 60 видів овочів і фруктів. Вони були видані як IV книга «Медицини» Плінія Старшого під назвою «Ліки з овочів і фруктів» (Medicinae ex oleribus et pomis). Інша виписка стосується ветеринарії і носить назву «Лікування худоби» (Curae boum).

Основним джерелом для Гаргілія Марціала був Пліній Старший, а також Педаній Діоскорід, Гален, Авл Цельс, Колумелла. Гаргілій на відміну від Плінія більш критично ставився до своїх творів. Працю Марціала використовував Рутілій Тавр Палладій.

Примітки[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Les Remèdes tirés des légumes et des fruits, texte établi, traduit et commenté par B. Maire, CUF, Les Belles-Lettres, Paris, 2002
  • John M. Riddle, «Gargilius Martialis as a medical writer» in Journal of the History of Medicine and Allied Sciences vol. 39 (1984) pp. 408–429