Криптоніт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Криптоніт (англ. Kryptonite) - вигадане кристалічна радіоактивна речовина , яке фігурує у всесвіті DC Comics і що виник в результаті руйнування планети Криптон ( DC Comics ) | Криптон . Криптоніт знаменитий завдяки тому , що є єдиною слабкістю Супермен а і інших кріптонцев - він здатний впливати на них , яке відрізняється залежно від кольору мінералу. Завдяки популярності Супермена слово « криптоніт » багато в чому стало поширеним аналогом виразу «ахіллесова п'ята» [1]. Вперше з'явився в серії радіошоу , присвячених Супермену . Найбільш часто показується в коміксах і кіно в зеленій формі , яка позбавляє героя сил і може вбити його .

Описание[ред.ред. код]

Зеленый криптоніт[ред.ред. код]

Зелений криптоніт згадується найчастіше, т. к. його шматочки проїхали слідом за ракетою з Кал-Елом на Землю. Ця речовина послаблює кріптонца і навіть може його вбити. У звичайних людей при тривалому впливі може викликати променеву хворобу.

Червоний криптоніт[ред.ред. код]

У телесеріалі «Таємниці Смолвіля» дана різновид є свого роду наркотиком для кріптонцев - він розкріпачує почуття і випускає назовні потаємні бажання. Його вплив не викликає болю і не призводить до летального результату, але кріптонец, заражений червоним кріптонітом, стає соціально небезпечним [1].

Чорный криптоніт[ред.ред. код]

У телесеріалі «Таємниці Смолвіля» виникає в результаті сильного термічного впливу на зелений вигляд [1]. Розділяє особистість кріптонца на його т. н. «Людську» і «кріптонскую» сутності - надалі вони можуть існувати, як два самостійних організму [2] [3]. Людей він поділяє на «добру» і «злий» половини - вони не можуть існувати окремо більше доби.

Синий криптоніт[ред.ред. код]

У телесеріалі «Таємниці Смолвіля» блокує вплив жовтого сонця на кріптонскій організм при постійному фізичному контакті [1]. На так званих «антікріптонцев», яким є Бізарро, впливає за принципом лупи - він стрімко концентрує в його тілі енергію жовтого сонця, що призводить до вибуху [2].

Білый криптоніт[ред.ред. код]

При контакті з кріптонскім організмом, будь то кріптонец, тварина або рослина, призводить до руйнування всіх живих тканин, так званої «дезінтеграції», тобто розпаду на атоми.

Жовтый криптоніт[ред.ред. код]

Дає можливість так званої Темряві проникнути в душу кріптонца і у випадку слабкого опору захопити її.

Золотий криптоніт[ред.ред. код]

Деактивує здатність кріптонскіх клітин сприймати і обробляти сонячну енергію, що назавжди позбавляє кріптонца її здібностей.

Срібний криптоніт[ред.ред. код]

У телесеріалі «Таємниці Смолвіля» викликає у кріптонцев найсильнішу параною і галюцинації «Таємниці Смолвіля», епізод 5x07 «Splinter» і через кілька годин виснажує організм, що призводить до летального результату.

Криптоніт на російському

  1. { { cite web | url = http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/KryptoniteFactor%7Ctitle = Kryptonite Factor|publisher=TvTropes|date=|accessdate=2010-09-17|lang=en|archiveurl=http://www.webcitation.org/6DjQ1dvwj%7Carchivedate=2013-01-17}}