Кущавниця болотяна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кущавниця болотяна
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Pellorneidae
Рід: Білоголова тимелія (Graminicola)
Вид: Кущавниця болотяна
Graminicola striatus
Styan, 1892
Посилання
Вікісховище: Graminicola striatus
Віківиди: Graminicola striatus
EOL: 28355399
ITIS: 916075
МСОП: 103870381
NCBI: 2979061

Куща́вниця болотяна[2] (Graminicola striatus) — вид горобцеподібних птахів родини Pellorneidae. Мешкає в Гімалаях. Раніше вважався конспецифічним з великою кущавницею.

Опис[ред. | ред. код]

Довжина птаха становить 16-18 см. Голова і верхня частина тіла пістряві, чорні з рудими і білими смужками. Нижня частина тіла білувата, груди і боки поцятковані рудувато-охристими смужками. Хвіст сірувато-коричневий з білим кінчиком, гузка рудувата. Над очима білі "брови". Порівняно з великими кущавницями, у болотяних кущавниць верхня частина тіла більш охриста, світла смужка на кінчику хвоста вужча, дзьоб довший, а "брови" менш виражені.

Підвиди[ред. | ред. код]

Виділяють два підвиди:[3]

Поширення і екологія[ред. | ред. код]

Болотяні кущавниці мешкають в Китаї, М'янмі і Камбоджі. Популяції у В'єтнамі і Таїланді, імовірно, вимерли. Вони живуть на заплавних луках і болотах, в заростях на берегах річок і струмків та в інших водно-болотних угіддях, зустрічаються на висоті до 900 м над рівнем моря. Загалом популяції болотяних кущавниць мешкають дуже розріджено; в багатьох районах вони зникли.

Збереження[ред. | ред. код]

МСОП класифікує стан збереження цього виду як близький до загрозливого. За оцінками дослідників, популяція болотяних кущавниць становить від 2500 до 10000 птахів. Їм загрожує знищення природного середовища.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. BirdLife International (2016). Graminicola striatus. Архів оригіналу за 27 березня 2022. Процитовано 3 січня 2022.
  2. Graminicola striatus у базі Avibase.
  3. Gill, Frank; Donsker, David; Rasmussen, Pamela, ред. (October 2021). Babblers, scimitar babblers, ground babblers, Alcippe fulvettas. IOC World Bird List Version 11.2. International Ornithologists' Union. Архів оригіналу за 30 вересня 2018. Процитовано 03 січня 2022.