Пасифлора

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Страстоцвіт
Квітка пасифлори
Квітка пасифлори
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Streptophyta
Надклас: Покритонасінні (Magnoliophyta)
Клас: Еудікоти (Eudicots)
Підклас: Розиди (Rosids)
Порядок: Мальпігієцвіті (Malpighiales)
Родина: (Passifloraceae)
Рід: Пасифлора (Passiflora)

Страстоцвіт або Пасифлора (Passiflora) - декоративна багаторічна трав'яниста ліана із повзучим, з вусиками, стеблом, яке сягає 10 м довжини. Листки прості, на довгих черешках, глибоко трироздільні, довжиною 6-18 см і шириною 8-20 см, з обох сторін на жилках, слабкоопушені. Квітки поодинокі, на довгих квітконосах, правильні, з подвійною оцвітиною, діаметром 7-9 см. П'ять ланцетних чашолистиків мають на верхівках шипуваті вирости. Віночок складається з 5 вільних пелюсток і "корони" з двома кільцями ниткоподібних торочок. Плід - їстівна ягода яйцеподібної форми, зелено-жовтого кольору, кисло-солодка на смак, яка після дозрівання опадає.

Пасифлори розмножуються вегетативно. Наприклад, Passiflora caerulea, Passiflora cincinnata, Passiflora incarnata, Passiflora suberosa утворюють багато відростків із сплячих бруньок біля основи стебла прямо з головного кореня. Зміцнілі молоді рослини самостійно укорінюються та продовжують далі самостійно живитися й розвиватися.

Основними шкідниками пасифлор є павутинний кліщ, білокрилка та слимаки. Якщо листя стало зморщуватися, сипатися, на нижньому боці листків на верхівках пагонів в основі молодих гілок є тоненька павутинка - це павутинний кліщ. Його найкраще знищує філоверм.

Пасифлора голуба (Passiflora caerulea) - ліана, з перистим, глибоко розсіченим листям, на стеблах є прості, не розгалужені вусики, розташовані в пазухах листя, яке самі пнутися до опори. Квітки поодинокі, до 10 см в діаметрі, мають легкий аромат. Плід - оранжева ягода яйцевидної форми, до 6 см завдовжки.

Пасифлора трьохполоса (Passiflora trifasciata) - ліана, з ребристим стеблом і трилопатевим листям, на темному малюнку проходять сірувато-пурпурні смуги уздовж головних жилок, фіолетово-пурпурні із зворотної сторони. Квітки жовтувато-білі до 4 см в діаметрі, плоди - сиза округла ягода до 2,5 см в діаметрі.

Джерела[ред.ред. код]