Рейк'янесбаїр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

Перейти до: навігація, пошук
Міжнародний аеропорт Ісландії імені Лейфа Ерікссона в Кеплавік, що належить до міста Рейк'янесбаїр

Рейк´янесбаїр (ісл. Reykjanesbær) - місто в Ісландії з населенням в 11,928 мешканців. В 1994 році Кеплавік, Нярдвік та Гапнір злилися утворивши Рейк'янесбаїр.

Назва міста складається з двох слів "баїр" (місто) та "рейк'янес" (назва півострова). Рейк'янес - найзахідніший кінець південно-західної Ісландії, що включає одне з найкращих місць спостереження птахів в регіоні - скалу Гапнаберґ. Це місце де континентальні плити Америки та Євразії повільно розділяються, утворюючи сильні волканічні характеристики та інтенсивну ґеотермальну діяльність.

Гавань в Кеплавіку

[ред.] Кеплавік в Рейк'янесбаїрі

Кеплавік є найбільшою спільнотою в муніципалітеті з населенням 8,155 жителів. Кеплавік завжди був важливим рибацьким центром, особливо з 19 століття і з покращенням інфрастрктури гавані громада процвіла. В Кеплавіку розташований теж міжнародний аеропорт Ісландії імені Лейфа Ерікссона. Тут діє теж регіональний народний музей, є багато пішохідних маршрутів в навколишній місцевості, наприклад скала Берґіз - з відмінною панорамою затоки Факсафлой.

[ред.] Нярдвік в Рейк'янесбаїрі

Спільнота в Нярдвіку з населенням 3,639 жителів поділяється на Іннрі-Нярдвік (Внутрішній Нярдвік) та Ітрі-Нярдвік (Зовнішній Нярдвік) але остання практично перейшла в Кеплавік. З ранніх часів рибальство було головним господарським заннятям але в останні часи зросли у важливості промисловість та сфера послуг для аеропорта в Кеплавіку. У Фітяр, що поміж Іннрі- та Ітрі-Нярдвіком знаходиться Стекк'яркот, старий дім рибаків що був оновлений і відкритий для публіки. Він пропонує добрий погляд на умови проживання простих людей в не так далекі часи.

[ред.] Гапнір в Рейк'янесбаїрі

Гапнір - найменша зі спільнот в муніципалітеті з населенням 134 жителі, розташована на західній частині півострова Рейк'янесскаґі, на південь від Міднесу. В давні часи це був численний та процвітаючий рибацькиц центр. Нещадавно тут відкрили акваріум з виставкою рибацького обладнання та машинерії з минулої епохи.


Ісландія Це незавершена стаття з географії Ісландії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Особисті інструменти