Густота населення

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Щільність населення Землі (лінійна шкала, 1994 рік)
Фонова картограма густоти населення за країнами (2006)

Щі́льність насе́лення — рівень заселеності певної території; кількість постійного населення, що проживає на одиниці площі (як правило, в розрахунку на один квадратний кілометр). При обчисленні щільності населення інколи виключається незаселена територія, а також великі внутрішні водні простори. Застосовуються показники щільності окремо сільського і міського населення. Щільність населення дуже нерівномірна по континентах, країнах і частинах країн залежно від характеру розселення людей, щільності і розмірів поселень. У великих містах і на урбанізованих територіях вона, як правило, набагато вища, ніж в сільській місцевості. Тому цей показник якого-небудь району в цілому є середньою з рівнів населеності окремих частин цього району, зваженою за величиною їхніх території.

Щільність населення України — 73 особи/км² (2007).

Середня щільність населення Землі біля 40 осіб/км².

Найзаселеніші території світу[ред.ред. код]

Формально найбільша щільність населення фіксується в карликових державах з високим рівнем урбанізації, часто це просто держава-місто.

В розрахунку людина на квадратний кілометр:

Найзаселеніші міста світу[ред.ред. код]

Найзаселеніші некарликові країни і території[ред.ред. код]

В розрахунку людина на квадратний кілометр:

Найнижча щільність населення у світі в Нунавуті - 0,01 особи/км², в Росії в Евенкійському районі Красноярського краю — 0,03 особи/км².

Див. також[ред.ред. код]

Список країн за щільністю населення

Посилання[ред.ред. код]