Колір (гурт): відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Немає опису редагування
Мітка: редагування коду 2017
Рядок 88: Рядок 88:
== Посилання ==
== Посилання ==
{{У соціальних мережах
{{У соціальних мережах
|youtube-user=Kim8884
|youtube-user=bar_lyceum_2
|facebook=gurtkolir
|facebook=bar.lyceum.2
|instagram=_kolir_
|instagram=bar_lyceum_2
|tiktok=bar.lyceum.2
|soundcloud=gurtkolir
}}
}}

* {{Spotify|3MHLhl2Op8bBd33WpbyhiV}}


{{бібліоінформація}}
{{бібліоінформація}}

Версія за 17:04, 13 березня 2024

КОЛІР
Гурт у 2021 році
Гурт у 2021 році
Основна інформація
Жанр інді, піано-рок
Роки 2014 — дотепер
Країна Україна Україна
Місто Одеса
Мови українська
Файл:КолірКонцерт.jpg

Колір — Український інді-гурт з Одеси заснований 2014 року Людмилою Коллер[1]. Солістка гурту була учасницею Х-фактору, після чого стала ініціатором створення колективу.

Мета гурту

Гурт створювався з метою популяризації української мови в Одесі. Завданням своєї творчості Людмила Коллер вважає заохочення людей вивчати українську, цінувати свою культуру та розвивати її. Важливою темою у композиціях є висвітлення моральних проблем та почуттів[2][неавторитетне джерело].

Історія становлення

Початком існування гурту можна вважати перемогу на Фестивалі вуличних музикантів в Одесі у 2014 році. Пізніше колектив виступив разом із вже відомими українськими гуртами «Бахрома» та «Крихітка» на концерті в Києві в рамках благодійного проєкту «Частинка серця», що стало приводом до його впізнаваності[3].

В травні 2016 року «Колір» презентували свій дебютний альбом «Хто, як не ми» — 7 пісень у форматі piano acoustic та бонус-трек «Риба» на вірш відомого українського поета Сергія Жадана. Влітку 2021 року світ побачив другий ЕР-альбом «Поки ще можна». До релізу увійшли сингли у свіжому аранжуванні: «Диявол» на вірш Жадана і однойменна з альбомом композиція «Поки ще можна», якою музиканти хочуть привернути увагу до сімейного насилля. Білоруськомовний трек «Чалавек», на вірш Ригора Бородуліна, займає особливе місце в музичній добірці. Таким чином «Колір» висловлює протест, щодо утиску свободи слова і незаконних, масових ув'язнень в сусідній країні.

Оскільки гурт активно співпрацює з Сергієм Жаданом. В основу композиції «Хай буде так», що вийшла у 2022 році, також лягли слова з його поезії. Вірш входить до збірки «Тамплієри», виданої у 2016 році[4].

Діяльність

Концерти

Гурт «Колір» неодноразово давав концерти у всіх великих містах України, а також за кордоном: Білорусь, Польща, Німеччина, Молдова, Литва.

Фестивалі

Колектив брав активну участь у багатьох фестивалях:

У 2014 році отримали приз глядацьких симпатій на конкурсі «Заспявай бай 2.0» в Білорусі, а в 2017 стали лауреатами премії від білоруського «РАДЫО РАЦЫЯ» на конкурсі «Бардовська осінь» в  Bielsk Podlaski.

Благодійність

«Колір» надає велике значення благодійній діяльності, активно бере участь у різноманітних благодійних заходах. У 2015 році учасники гурту допомагали збирати гроші на обладнання для дітей з хворим серцем в рамках проєкту «Серце до серця». У 2020 році — давали онлайн-концерт для допомоги одеському благодійному фонду «Корпорація Монстрів».

Файл:Колір.jpg
Концерт в Берліні у 2022 році на підтримку ЗСУ

З початком повномасштабного вторгнення російських окупантів в Україну лідерка гурту Людмила Коллер стала учасницею волонтерського руху «Південна Паляниця», в рамках волонтерської діяльності «Колір» провели благодійний музичний етер, аби зібрати кошти для ЗСУ та Територіальної оборони Одеси[5][неавторитетне джерело]. Згодом неодноразово їздили в благодійні тури по Україні та за кордон, кошти з концертів були спрямовані на закупівлю екіпірування, тепловізорів, оптичних прицілів та інших необхідних речей для військових на фронті.

Підтримка Білорусі

Лідерка гурту Людмила Коллер підтримує опозиційних білорусів, які постраждали через дії деспотичної влади. У репертуарі колективу є пісні не лише українською мовою, а й білоруською. Перша з них — композиція «Застацца сабой», записана на вірш Андрія Олександрова, що опинився у в'язниці через підтримку білоруських протестів. Гурт виступав разом із білоруською співачкою Анастасією Шпаковською, брав участь у білоруських музичних конкурсах[6]

Дискографія

Альбоми

  • «Хто, як не ми» (2016)[7]
  • «Поки ще можна» (2021)

Сингли

  • «Застацца сабой» (2015)
  • «Чорний ворон» (2015)
  • «Диявол» (2017)
  • «Поки ще можна» (2019)
  • «Хай буде так» (2022)
  • «Приватний лікар» (2022)
  • «Лютий» (2023)

Склад гурту

Поточний склад

  • Люсі Реллок (Людмила Коллер) — вокал, бек-вокал;

Колишні учасники

  • Александра Гринченко — клавішні;
  • Макс Мішустін — бас;
  • Денис Швець — ударні.
  • Анна Провозін — клавішні;
  • Слава Тилік — барабани, перкусія.

Примітки

  1. Співачка з Лисянки популяризує українську мову в Одесі. Вісті Черкащини (укр.). 4 грудня 2021. Процитовано 13 березня 2024.
  2. Одеса. Творчий шлях гурту "Колір". YouTube. Суспільне Одеса. 21 жовтня 2021. Процитовано 18 лютого 2023.{{cite AV media}}: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)
  3. Архівована копія. Архів оригіналу за 11 травня 2022. Процитовано 11 травня 2022.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  4. Архівована копія. Архів оригіналу за 29 квітня 2022. Процитовано 11 травня 2022.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  5. КОЛІР & Дора: Благодійний концерт на підтримку ЗСУ та ТРО. YouTube. KOLIR. 9 березня 2022. Процитовано 18 лютого 2023.{{cite AV media}}: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)
  6. «На рюкзаку дві стрічки: біло-червоно-біла та жовто-блакитна». Як співачка гурту «Колір» розповідає українцям про білоруських політв\'язнів. zahidfront.com.ua (укр.). Процитовано 13 березня 2024.
  7. https://lift.bio/kolir

Посилання