Форма Гессе еліптичної кривої

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

У геометрії крива Гессе — це плоска крива, схожа на декартів лист. Вона названа на честь німецького математика Отто Гессе. Ця крива була запропонована для застосування в еліптичній криптографії, оскільки арифметика в цьому представлені кривої швидша і потребує менше пам'яті, ніж арифметика в стандартній формі Вейерштрасса.

Означення[ред. | ред. код]

Крива Гессе рівняння

Нехай задано поле . Розглянемо еліптичну криву у наступному спеціальному випадку форми Вейерштрасса над полем :

де крива має дискримінант . Тоді точка має порядок 3.

Щоб довести, що має порядок 3, зауважимо, що дотична до у точці  — пряма , яка перетинає в точці з кратністю 3.

І навпаки, задавши точку порядку 3 на еліптичній кривій , що визначена над полем , можна представити криву у формі Вейерштрасса з , так, що дотичною в точці є пряма . Тоді рівняння кривої має вигляд та .

Тепер, щоб отримати криву Гессе, необхідно виконати таке перетворення[en]:

Спочатку позначимо через корінь многочлена

Тоді

Зауважимо, що над полем скінченого порядку кожен елемент поля має єдиний кубічний корінь у загальному випадку, належить розширенню поля .

Тепер, визначивши наступне значення , отримуємо іншу криву , яка біраціонально еквівалентна :

 :

в афінній площині його називають кубічною формою Гессепроективних координатах та )

:

Більш того, (інакше, крива буде сингулярною[en]).

Починаючи з кривої Гессе, біраціонально еквівалентне рівняння Вейерштрасса задається співвідношенням

за допомогою перетворень

та

де

та

.

Закон групування[ред. | ред. код]

Цікаво проаналізувати закон групування еліптичної кривої, визначивши формули додавання та подвоєння. Крім того, у цьому випадку потрібно використовувати лише ту саму процедуру для обчислення додавання, подвоєння чи віднімання точок для отримання ефективних результатів, як було сказано вище. У загальному випадку закон групування визначається наступним чином: якщо три точки лежать на одній прямій, то їх сума дорівнює нулю. Отже, за цією властивістю закони групування різні для кожної кривої.

У цьому випадку коректним шляхом є використання формул Коші-Десбовеса для отримання точки на нескінченності , тобто нейтрального елемента (обернений до є знову ). Нехай  — точка на кривій. Прямій належить точка і точка на нескінченності . Тому є третьою точкою перетину цієї прямої з кривою. Перетин еліптичної кривої з прямою дає приводить до умова . Оскільки не дорівнює нулю ( не дорівнює ), -координатою точки є , а -координатою точки є , тобто , або в проективних координатах .

У деяких застосуваннях еліптичної криптографії та факторизації за допомогою еліптичних кривих (ECM[en]) необхідно обчислювати множення на скаляр для точки , наприклад, з деяким цілим числом , і вони базуються на методі швидкого піднесення до степеня; ці операції потребують формул додавання та подвоєння.

Подвоєння

Для точки на еліптичній кривій можна визначити операцію «подвоєння» за допомогою формул Коші-Десбовеса:

.

Додавання

Таким же чином для двох різних точок та точки можна визначити формулу додавання. Нехай позначає суму цих точок, , тоді її координати наступні:

.

Алгоритми та приклади[ред. | ред. код]

Існує алгоритм, за допомогою якого можна додати або подвоїти дві різні точки, запропонований Джойєм (Joye) і Кіскватером (Jean-Jacques Quisquater[en]). Наступне трердження дає можливість отримати операцію подвоєння шляхом додавання:

Теорема. Нехай  — точка на еліптичній кривій Гессе , тоді

Більш того, .

На відміну від інших параметризацій, тут відсутнє віднімання для обчислення віддзеркалення точки. Отже, цей алгоритм додавання також може бути використаний для віднімання двох точок і на еліптичній кривій Гессе:

Підсумовуючи, шляхом адаптування порядку вводів відповідно до рівнянь (1) або (2), алгоритм додавання, наведений вище, можна використовувати для додавання двох (різних) точок, подвоєння точки і віднімання двох точок лише за допомогою 12 добутків і 7 допоміжних змінних, включаючи 3 початкові змінні. До появи кривих Едвардса[en] ці результати були найшвидшим відомим способом реалізації скалярного множення на еліптичній кривій для противаги атакам сторонніми каналами.

Для деяких алгоритмів захист від атак сторонніми каналами не є необхідним. Отже, такі подвоєння можуть бути швидшими. Оскільки існує багато алгоритмів, тут наведено лише найкращі алгоритми для формул додавання та подвоєння з прикладом для кожного з них:

Додавання[ред. | ред. код]

Нехай і дві точки відмінні від , і , тоді алгоритм такий:

Для алгоритму необхідно: 8 множень та 3 додавання, а для відновлення: 7 множень та 3 додавання, в залежності від першої точки.

Приклад

Нехай задано точки кривої для : та . Якщо , то

Таким чином, .

Подвоєння[ред. | ред. код]

Нехай  — точка, тоді формула подвоєння має наступний вигляд:

Необхідні операції для алгоритму: 3 множення 3 піднесення до квадрату додавань .

Приклад

Якщо точка кривої Гессе з параметром , то координати подвоєної точки наступні:

Отже, .

Розширені координати[ред. | ред. код]

Існує ще одна система координат, за допомогою якої може бути зображена крива Гессе; ці нові координати називаються розширеними координатами. Вони можуть прискорити процес додавання та подвоєння. Щоб отримати більше інформації про операції з розширеними координатами, див.

http://hyperelliptic.org/EFD/g1p/auto-hessian-extended.html#addition-add-20080225-hwcd

Координати і представляються через , , , , , , , , , що задовольняють наступним рівнянням:

Див. також[ред. | ред. код]

Для отримання додаткової інформації про час роботи, необхідний у конкретному випадку, див. Таблицю витрат на операції в еліптичних кривих[en].

Скручені криві Гессе[en].

Посилання[ред. | ред. код]

Список літератури[ред. | ред. код]

  • Otto Hesse (1844), «Über die Elimination der Variabeln aus drei algebraischen Gleichungen vom zweiten Grade mit zwei Variabeln», Journal für die reine und angewandte Mathematik, 10, pp. 68–96
  • Marc Joye, Jean-Jacques Quisquater (2001). Hessian Elliptic Curves and Side-Channel Attacks. Springer-Verlag Berlin Heidelberg 2001. ISBN 978-3-540-42521-2.
  • N. P. Smart (2001). The Hessian form of an Elliptic Curve. Springer-Verlag Berlin Heidelberg 2001. ISBN 978-3-540-42521-2.