Фруміна Ганна Єфремівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ганна Єфремівна Фруміна
Народилася 1886(1886)
Борисоглєбськ
Померла 1959(1959)
Київ
Поховання Байкове кладовище
Країна СРСР СРСР
Діяльність науковиця
Alma mater Страсбурзький університет
Галузь травматологія
Заклад Український інститут ортопедії та травматології
Вчене звання професор
Науковий ступінь доктор медичних наук

Га́нна Єфре́мівна Фру́міна (1886, Борисоглєбськ — 1959, Київ) — український радянський дитячий ортопед-травматолог, доктор медичних наук1950 року), професор (з 1950 року).

Біографія[ред. | ред. код]

Народилася у 1886 році в місті Борисоглєбську (тепер Воронезької області Росії). У 1911 році закінчила медичний факультет Страсбурзького університету, у 1915 році — Петербурзький жіночий медичний інститут .

У 1919 році разом з чоловіком І. О. Фруміним працювала в Будинку покаліченої дитини, на базі якого в 1924 році був створений Всеукраїнський державний дитячий ортопедичний інститут (з 1931 року — Український інститут ортопедії та травматології), де до кінця життя завідувала кістково-туберкульозним відділенням і ортопедо-травматологічною клінікою для дітей і підлітків. Одночасно з 1923 року працювала на кафедрі ортопедії і травматології Київського інституту удосконалення лікарів1936 року — доцент, з 1937 по 1941 рік — завідувач кафедрою ортопедії і травматології). Під час німецько-радянської війни — хірург-травматолог в госпіталях.

Могила Ганни Фруміної

Померла в Києві у 1959 році. Похована на Байковому кладовищі (ділянка № 8а).

Наукова діяльність[ред. | ред. код]

Наукові праці прсвячені проблемам вад розвитку опорно-рухового апарату, кістково-суглобового туберкульозу, в тому числі двостороннього кокситу, навколосуглобових кісткових запалень.

Розробила ряд методик стабілізації стопи при поліомієліті, транспозиції м'язів при млявих паралічах; внесла значний внесок у розробку консервативного та оперативного лікування вродженої клишоногості, кривошиї. Вперше в СРСР стала успішно застосовувати відкрите вправлення при вродженому вивиху стегна.

Джерела[ред. | ред. код]