Rickettsiales

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Rickettsiales
Фагоцитоз Rickettsia tsutsugamushi клітинами миші
Біологічна класифікація
Домен: Бактерії (Bacteria)
Тип: Протеобактерії (Proteobacteria)
Клас: Альфа-протеобактерії (α Proteobacteria)
Ряд: Rickettsiales
Gieszczkiewicz, 1939
Родини
Посилання
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 766
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Rickettsiales

Rickettsiales (або rickettsias) — порядок маленьких за розміром протеобактерій, що містить три відомих родини. Більшість описаних видів живуть як ендосимбіонти всередині інших клітин. Деякі з них — відомі патогени, зокрема Rickettsia, яка викликає різноманітність хвороб людини.

Ряд важливий для еволюції ще у одному аспекті: генетичні дослідження вже оствточно підтвердили підтвердили ендосимбіотичну теорію згідно з якою мітохондрії і пов'язані органели розвинулися із членів цієї групи. За деякими гіпотезами, віруси також могли виникнути з них, або із подібних до них організмів.

Rickettsiales є однією з найменш досліджених груп протеобактерій, в значній мірі через труднощі в культивування. Спочатку група включала всіх облігатних ендосимбіотичних бактерій, проте ряд видів були пвилучені пізніше, наприклад Coxiella burnetii, збудник Q-лихоманки. Екологічні зразки знайшли різноманітність генів, які походять від цієї групи, що вказує і на ряд вільного мешкаючих планктонних видів. Вони включають SAR11, пізніше культивувовану як Pelagibacter ubique, одну з найпоширеніших бактерій у світі. Станом на 2005 її класифікація залишалася не остаточно встановленою.

Бактерія Це незавершена стаття з бактеріології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.