Транспорт Вінниці: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Рядок 38: Рядок 38:
{{Детальніше|Вінницький трамвай}}
{{Детальніше|Вінницький трамвай}}
У місті діє вузькоколійна система електричного [[трамвай|трамвая]].Заснована у [[1913]] році і завжди була невід'ємною часткою міського транспорту. Довгий час трамвай залишався основним транспортом, проте наприкінці [[XX століття|ХХ ст.]] пальма першості була перехоплена тролейбусом завдяки швидкому розширенню тролейбусної мережі.
У місті діє вузькоколійна система електричного [[трамвай|трамвая]].Заснована у [[1913]] році і завжди була невід'ємною часткою міського транспорту. Довгий час трамвай залишався основним транспортом, проте наприкінці [[XX століття|ХХ ст.]] пальма першості була перехоплена тролейбусом завдяки швидкому розширенню тролейбусної мережі.
В основному лінії обслуговуються комфортабельними трамваями з [[Цюріх]]а, також іноді все ще можна побачити старенькі [[ČKD|чеські]] зчленовані [[Tatra KT4|КТ4]] (по-народному «гармошки»).
В основному лінії обслуговуються комфортабельними трамваями з [[Цюріх]]а, також іноді все ще можна побачити старенькі [[ČKD|чеські]] зчленовані [[Tatra KT4|КТ4]] (по-народному - «гармошки»).


Після 20-річної перерви трамвайна мережа продовжила розвиватися у [[2012]] році. На даний момент споруджується трамвайна лінія у мікрорайоні «Вишенька», але є ще перспективні плани щодо інших [[мікрорайон]]ів.
Після 20-річної перерви трамвайна мережа продовжила розвиватися у [[2012]] році завдяки фінансуванню Міністерством економіки, яким керував П.Порошенко. На даний момент споруджується трамвайна лінія у мікрорайоні «Вишенька», але є ще [http://urban-vin.ucoz.ua/news/vinnicja_pogline_navkolishni_sela_i_zroste_u_pivtora_razi/2013-01-05-15 перспективні плани] щодо інших [[мікрорайон]]ів.


Пріоритетним у Вінниці вважається розвиток саме трамвайної мережі.
Пріоритетним у Вінниці вважається розвиток саме трамвайної мережі.

Версія за 13:42, 5 січня 2013

Хмельницьке шосе, в'їзд у місто

Транспорт Вінниці — це система транспортного обслуговування у м. Вінниця, яка включає міський тролейбус, трамвай, автобус, маршрутне таксі, приміські і міжміські автобуси, залізничний, річковий та повітряний транспорт.

Вулиця Островського — одна з головних транспортних артерій міста
Одна з найкращих вулиць міста — проспект Юності

Загальні дані

Автомобільний транспорт

Пасажирський потяг на станції Вінниця

Залізниця

Катер на Південному Бузі біля центрального мосту

Водні шляхи

Існує ситема річкових теплоходів, що здійснюють пасажирські та екскурсійні тури річкою Південний Буг.

Мости

Міст через Південний Буг у надвечір'я (листопад 2008)

Міський громадський транспорт

Автобус

У Вінниці автобуси обслуговуються[1] комунальним підприємством «Вінницьке трамвайно-тролейбусне управління». Працюють переважно у районах приватної забудови, також діє маршрут експрес-перевезень з найбільшого житлового масиву «Вишенька» до залізничного вокзалу. На відміну від багатьох інших міст ведеться продаж місячних абонементних квитків на автобуси, що є дуже вигідним.

Основною одиницею лінійного рухомого складу до кінця 2000-х років були зчленовані вагони типу Таtrа КТ4.

Трамвай

У місті діє вузькоколійна система електричного трамвая.Заснована у 1913 році і завжди була невід'ємною часткою міського транспорту. Довгий час трамвай залишався основним транспортом, проте наприкінці ХХ ст. пальма першості була перехоплена тролейбусом завдяки швидкому розширенню тролейбусної мережі. В основному лінії обслуговуються комфортабельними трамваями з Цюріха, також іноді все ще можна побачити старенькі чеські зчленовані КТ4 (по-народному - «гармошки»).

Після 20-річної перерви трамвайна мережа продовжила розвиватися у 2012 році завдяки фінансуванню Міністерством економіки, яким керував П.Порошенко. На даний момент споруджується трамвайна лінія у мікрорайоні «Вишенька», але є ще перспективні плани щодо інших мікрорайонів.

Пріоритетним у Вінниці вважається розвиток саме трамвайної мережі.

Вінницький тролейбус (ЛАЗ-Е183) маршруту № 2

Тролейбус

У місті діє тролейбусна система. Власником тролейбусної мережі вінницького тролейбуса є місто, оренду системи й забезпечення перевезення пасажирів здійснює «Вінницьке трамвайно-тролейбусне управління».

Тролейбус нарівні з трамваєм користується у вінничан значною популярністю, адже не лише сполучає віддалені житлові мікрорайони з центром міста, а й є відносно економічним і швидким видом громадського транспорту.

Маршрутне таксі на вулицях міста

Маршрутне таксі

Маршрутні таксі у Вінниці поступово втрачають актуальність як альтернативний вид транспорту, тому є допоміжним видом транспорту. Проте вони також виконують певну транспортну функцію у віддалених районах міста. Більшість маршрутів підвозять пасажирів зі спальних районів до зупинок електротранспорту. Проте більшість вінничан обирають електротранспорт, оскільки він дешевший і надійніший незалежно від часу доби і погоди.

Повітряний транспорт

Докладніше: Вінниця (аеропорт)

Вінницький аеропорт розташований за 7,5 км на схід від залізничної станції м. Вінниця. Має зручну транспортну розв’язку (автомобільну та залізничну) для перевезення пасажирів і вантажів як по Україні, так і за її межами (з Ізраїлю, Росії та Туреччини).

Велосипедні доріжки

Велосипедні доріжки у Вінниці - частина транспортної інфраструктури міста Вінниця.

Список велодоріжок

Велосипедні доріжки облаштовані на вулицях:

  • Хмельницьке шосе (протяжність 3,6 км);
  • Проспект Космонавтів (протяжність 1,65 км);
  • Проїзд Пирогова (від вул. Зодчих до вул. Келецької) (протяжність 1,15 км).

Див. також

Примітки

Джерела

Посилання