Абонемент

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Абонеме́нт (від фр. abonnement — «передплачування», «передплата») — право та відповідний документ на користування чим-небудь упродовж певного терміну зазвичай з попередньою оплатою.

Також абонементом називають фінансовий документ, що дає право користуватися протягом певного терміну речами або послугами за плату, як правило, нижчу від тієї, яку довелося б платити в кожному окремому випадку користування (Сучасний словник іншомовних слів: Близько 20 тисяч слів і словосполучень / Укладачі: О. І. Скопенко, Т. В. Цимбалюк. — К.: Довіра, 2006. — 789 с. (Словники України)

Купівельна ціна предмета договору абонемента називається абонентською платою.

За своєю юридичною природою абонемент поєднує в собі елементи договорів майнового або особистого найму з елементами попереднього договору. У деяких випадках в абонемент можуть включатися умови, властиві договору на користь третьої особи — коли абонент призначає користувачем (вигодонабувачем) третя особа.

У праві в XIX столітті терміном «абонемент» визначали операцію, через яку забезпечується конкретний обсяг послуг за допомогою попереднього замовлення із сплатою наперед меншої суми, ніж та, яку б довелося сплатити за звичайними цінами, вносячи платню за кожну послугу окремо. Абонемент набув широкого розповсюдження в діяльності театрів при систематичній організації концертів, видовищ, у бібліотечній справі тощо.

Посилання[ред. | ред. код]