Сей (видавництво)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Éditions du Seuil)
Перейти до: навігація, пошук

Сей (фр. Les Éditions du Seuil, від Seuil — поріг) — французьке видавництво, засноване в 1935 році. Одне з найпотужніших інтелектуальних видавництв Франції разом з видавництвами Ґаллімар і Ґрассе.

Історія[ред.ред. код]

У 1935 році видавництво засноване Анрі Сьоберґом, який невдовзі тяжко занедужав і в 1937році передав справу Жану Барде та Полю Фламану. «Сей» мало стати видавництвом інтелектуального й католицького спрямування, але було відкрите до всіх напрямків творчості й знання. Великим видавничим успіхом була публікація серії «Дон Камілло» та "Цитатника " Мао Цзедуна. Виторг з цих видань уможливив публікацію багатьох інтелектуальних, але малоприбуткових видань. З 1979 року традиції засновників продовжував новий директор Мішель Ходкевич. У 1989 році видавництво очолив Клод Шеркі. У 2004 році видавництво було перекуплене групою «Мартиньєр», а видавничим директором з 2006 року став Дені Жамбар.

Видавничий профіль[ред.ред. код]

Видавництво опублікувало важливі твори з філософії й соціології, його авторами були Поль Рікер, Жак Лакан, Ролан Барт, П'єр Бурдьє.

У 50-х роках було розбудовано видання художньої літератури: засновано серію "Письмо" (фр. Ecrire) (1956), часописи «Тель Кель» (фр. Tel Quel) et «Шанж» (фр. Change), які були в центрі авангардистських дебатів повоєнної Франції.

1974 року з'явилися перші видання серії «Fiction & Cie». У цій серії публікувалися зокрема член «УЛІПО» Жак Рубо, Ален Флейшер, перекладений французькою Томас Пінчон.

У 1989 році було засновано серію художньої літератури «Бібліотека XX століття» (143 назви на 2009 рік), а в 2000 році — серію «Бібліотека XXI століття»

Примітними авторами видавництва були також Філіпп Соллерс, Едґар Морен, Моріс Женевуа.

Література[ред.ред. код]

Hervé Serry, Les Éditions du Seuil : 70 ans d'histoire, Seuil, 2007.

Посилання[ред.ред. код]

Сигма Це незавершена стаття про видавництво.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Компанії Франції Це незавершена стаття про компанію або підприємство Франції.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.