Європейський центр з профілактики та контролю захворюваності

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Європейський центр з профілактики та контролю захворюваності
Логотип
Зображення
Дата створення / заснування 28 вересня 2004
Коротка назва ECDC[1] і ECDC
Країна Flag of Sweden.svg Швеція[2]
Юрисдикція ЄС
Розташування штаб-квартири комуна Сульна
Кількість працівників 290 осіб (2019)[3]
Кількість послідовників 73 192
Офіційний сайт
CMNS: Європейський центр з профілактики та контролю захворюваності у Вікісховищі

Європейський центр з профілактики та контролю захворюваності (ЄЦКЗ) є незалежним органом Європейського союзу (ЄС), місією якого є зміцнення оборони Європи по боротьбі з інфекційними захворюваннями. Вона була створена в 2005 році і розташований у місті Стокгольм, Швеція.

Історія[ред. | ред. код]

Як економічна інтеграція ЄС та відкриті кордони збільшилися, співробітництво з питань суспільної охорони здоров'я стали більш важливими. Хоча ідея створення ЄЦКЗ була обговорена раніше експертами в області охорони здоров'я, в 2003 році відбувся спалах атипової пневмонії, і її швидке поширення через кордон країни підтвердили актуальність створення загальноєвропейських установ для суспільної охорони здоров'я. ЄЦКЗ був створений у рекордно короткі терміни Агентством ЄС: Європейська комісія представила проект закону в липні 2003 року, а до весни 2004 року, його було схвалено і в травні 2005 року Центр почав діяти. Актуальність місії Центру було підтверджено незабаром після початку своєї роботи, коли прихід пташиного грипу H5N1 в сусідніх з ЄС країнах призвело до страху, що хвороба може адаптувати або мутувати в пандемічний штам вірусу грипу людини.

Організаційна структура[ред. | ред. код]

Європейський центр профілактики та контролю захворюваності в даний час працює на матричній структурі , заснованій на п'яти одиницях:

Офіс головного вченого складається з восьми програм хвороб , розділ координації мікробіології та Наукова секція Координаційної Ради .

Програми хвороб включають:

Два загальних ресурсів одиниць - спостереження та підтримки операцій з реагування та потенціалу громадської охорони здоров'я і зв'язку - забезпечують особливий досвід . Група інформаційних і комунікаційних технологій надає інфраструктуру , розробку додатків і підтримку. Управління ресурсами та координації контролює Європейський центр профілактики та контролю захворюваності в людських і фінансових ресурсах.

Публікації[ред. | ред. код]

Європейський центр профілактики та контролю захворюваності публікує численні наукові та технічні доповіді з різних питань, пов'язаних з профілактикою та боротьбою з інфекційними захворюваннями. Детальні звіти з ключових технічних і наукових конференцій також виробляються організацією.

У березні 2013 року, опубліковано шосте видання свого Щорічного Епідеміологічного Звіту , який аналізує дані зі спостереження за 2010 рік та інфекційних хвороб виявлених в 2011 році. Так само як пропозиція короткого огляду ситуації з охороною здоров'я в Європейському союзі , звіт пропонує ознаку того , де більш активні дії можуть бути необхідними , для того щоб зменшити тягар , викликаний інфекційними захворюваннями. П'ятий річний звіт [Архівовано 13 травня 2013 у Wayback Machine.] , який аналізує дані про спостереження з 2009 року і загрози охорони здоров'я , виявлені в 2010 , був виданий у листопаді 2011 .

Європейський центр з контролю і профілактики захворювань здійснює моніторинг на Близькому Сході дихального синдрому кронавірусу .

Інші публікації включають звіти про спостереження хвороби та звіти про загрозу , так само як дослідження тенденцій у європейській охороні здоров'я.

Eurosurveillance[ред. | ред. код]

"Eurosurveillance" - європейський рецензований науковий журнал присвячений епідеміології, епіднагляду, профілактикці та боротьбі з інфекційними захворюваннями, був опублікований ЄЦКЗ з березня 2007 року. Журнал був заснований в 1995 році, а до переїзду в ЄЦКЗ, був спільним проектом між Європейською комісією, Інститутом Veille Sanitaire (Франція) і Агентством з охорони здоров'я (Велика Британія). Eurosurveillance має відкритий доступ (тобто безкоштовний) інтернет-журнал, який повідомляє про проблеми інфекційних захворювань з європейської точки зору. Він публікує результати ЄЦКЗ і фінансованих ЄС мереж нагляду, тим самим забезпечуючи науковому співтовариству своєчасний доступ до нової інформації. Журнал виходить щочетверга.

Країни-члени[ред. | ред. код]

Мережа ЄЦКЗ нараховує наступних країн-членів:

28 країн-членів ЄС: Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ірландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія , Румунія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція, Сполучене Королівство;

і три ЄЕЗ країни: Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія.

Бюджет і персонал[ред. | ред. код]

ЄЦКЗ має штат близько 300, а річний бюджет [Архівовано 4 листопада 2013 у Wayback Machine.] понад €50 мільйонів.

Див. також[ред. | ред. код]

  1. https://dicosigles.fr/
  2. Directory of Open Access Journals — 2003.
  3. https://europa.eu/european-union/about-eu/agencies/ecdc_en