ІТ-пропагандист

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

IT-пропагандист (ІТ-проповідник, IT-євангеліст) — фахівець, який професійно займається пропагандою в сфері інформаційних технологій. Як правило, це людина, яка акумулює навколо себе деяку масу людей з метою створення цільової аудиторії для просування продукту на ринку та затвердження його як технологічного стандарту, з можливістю виникнення мережевого ефекту[1]. Роботу професійних IT-пропагандистів використовують компанії для просування власної технології або продукту, і подальшої фіксації на ринку як стандарту або бренду. Найчастіше IT-пропагандисти просувають щось виходячи з власного інтересу або альтруїзму (участь в розробці відкритих стандартів).

IT-пропагандисти можуть працювати як офіційно, так і неофіційно, від імені компаній або організацій, або як незалежні або відкриті джерела просування, тобто, на індивідуальній основі, наприклад, поширення ідей вільного програмного забезпечення (Open Source).[2] IT-пропагандист просуває технології і продукти шляхом написання статей, ведення блоґів, проведенням семінарів і вебінарів, демонстрацій та презентацій, веденням переговорів. Слово «євангеліст» для одного з варіантів назви запозичене з релігійної лексики тому, що використовуються подібні інструменти подання та поширення інформації, засновані на ідеології і формуванні спільноти прихильників. Термін «software evangelist» було вперше вжито Майком Мюрреєм з підрозділу Macintosh.[3] Одним з перших ІТ-пропагандистів, який просував бренд компанії на рівні культу був Майк Бойч (Apple Inc.). Ця діяльність вимагає як навичок продажу і володіння технологіями просування товарів чи послуг, так і вміння переконувати потенційного покупця або користувача, змінюючи його погляди і змушувати переходити від старих стандартів до нових. Маркетинговий аспект ролі ІТ-пропагандиста описано в книзі Джеффрі Мура про життєвий цикл сприйняття технології.

Відомими ІТ-пропагандистами є Вінт Серф (Google), Джефф Барр (Amazon.com), Дон Бокс (ActiveX), Гай Кавасакі, Алекс Сент-Джон (DirectX) та Роберт Скобл (в своїй попередній ролі в Microsoft). У світі вільного програмного забезпечення такими беззаперечними авторитетами є Марк Шаттлворт та Річард Столлман.

У листопаді 2006 року фахівцями з Microsoft, Sun Microsystems і Yahoo! було створено професійну організацію під назвою Глобальна мережа ІТ-євангелістів.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Frederic Lucas-Conwell (4 грудня 2006). Technology Evangelists: A Leadership Survey. Growth Resources, Inc. Архів оригіналу за 22 липня 2013. Процитовано 22 травня 2012. 
  2. Evans, David; Hagiu, Andrei; Schmalensee, Richard (2008). Invisible Engines: How Software Platforms Drive Innovation and Transform Industries. Cambridge, MA: MIT Press. с. 112. ISBN 978-0262050852. 
  3. Guy Kawasaki, The Macintosh Way, p2.

Посилання[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Moore, Geoffrey Crossing the Chasm
  • Rackham, Neil SPIN Selling
  • Kawasaki, Guy Rules for Revolutionaries
  • Kawasaki, Guy The Macintosh Way