Перейти до вмісту

Ібрагімов Султан-Ахмед Магомедсаліхович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Султан Ібрагімов
Загальна інформація
ПрізвиськоРосійський мисливець
ГромадянствоРосія Росія
Народження8 березня 1975(1975-03-08) (49 років)
Каспійськ, Дагестан
ПроживанняРостов-на-Дону, Росія Росія
Вагова категоріяважка
Стійкашульга
Зріст188
Розмах рук193
Професіональна кар'єра
Перший бій25 травня 2002
Останній бій23 лютого 2008
ПоясWBO
Боїв24
Перемог22
Перемог нокаутом17
Поразок1
Нічиїх1
Спортивні медалі
Представник Росія Росія
Бокс
Олімпійські ігри
Срібло Сідней 2000 до 91 кг
Чемпіонат світу
Бронза Белфаст 2001 до 91 кг
Чемпіонат Європи з боксу
Срібло Тампере 2000 до 91 кг

Султа́н-Ахме́д Магомедсали́хович Ібрагі́мов (*8 березня 1975, Каспійськ, Дагестан) — російський боксер, чемпіон світу за версією WBO (2007—2008) у важкій вазі, призер Олімпійських ігор, чемпіонатів світу та Європи серед аматорів.

Аматорська кар'єра

[ред. | ред. код]

Народився у Каспійську (Дагестан). Зайнявся боксом в 17 років після переїзду до Ростова-на-Дону, де вступив у фінансовий технікум.

До 2002 року боксував серед аматорів. У 1999-му став володарем титулу чемпіона Росії.

На чемпіонаті Європи 2000 завоював срібну медаль.

На Олімпійських іграх 2000 завоював срібну медаль.

  • В 1/8 фіналу переміг Пауга Лалау (Самоа) — RSC
  • У чвертьфіналі переміг Джексона Шане (Франція) — 18-13
  • У півфіналі переміг Володимира Чантурія (Грузія) — 19-4
  • У фіналі програв Феліксу Савону (Куба) — 13-21

На чемпіонаті світу 2001 завоював бронзову медаль.

  • В 1/16 фіналу переміг Стівена Рейнольдса (Ірландія) — RSCH 2
  • В 1/8 фіналу переміг Едсона Клааса (Бразилія) — KO 2
  • У чвертьфіналі переміг Кубрата Пулева (Болгарія) — 15-12
  • У півфіналі програв Одланьєру Соліс Фонте (Куба) — 13-23

Професіональна кар'єра

[ред. | ред. код]

У 2002-му переїхав до США і почав виступати на професійному рингу. Весь цей час його менеджером залишався Борис Грінберг. За даними деяких джерел, далеко не останню роль у просуванні російського боксера зіграв один з найбагатших людей Росії, власник компанії «Нафта-Москва», депутат Держдуми і теж, як і Ібрагімов, виходець з Дагестану Сулейман Керімов.

В Америці Ібрагімов відразу привернув пильну увагу фахівців і шанувальників боксу. Агресивна манера ведення бою, нокаутуючий удар з обох рук, абсолютна відсутність боязкості перед будь-яким суперником досить швидко зробили його популярним серед заокеанської аудиторії. За час роботи в США «російський мисливець» (таке визначення його манері бою дала місцева публіка) відмінно засвоїв ази американської професійної школи, зміцнів фізично, додав у вазі понад 10 кг (відповідно до місцевих канонів, величезну роль грає атлетична підготовка боксера).

Фахівці особливістю Султана Ібрагімова, характерним проявом таланту називали тонке відчуття боксу, уміння правильно оцінити противника і нав'язати йому свій «хід» бою.

2 червня 2007 року в Атлантик-Сіті в 12-раундовій сутичці переміг американця Шеннона Бріґґса і став новим чемпіоном світу у важкій вазі за версією WBO.

13 жовтня того ж року захистив чемпіонський титул в поєдинку з легендою світового боксу, вже постарілим, але як і раніше відчайдушним ексчемпіоном світу Евандером Холіфілдом.

23 лютого 2008 року на арені нью-йоркського «Madison Square Garden» Султану Ібрагімову випало боксувати з українцем Володимиром Кличком, чинним чемпіоном за версіями IBF і IBO. Цей бій для обох боксерів виявився знаковим, тому що переможець мав вийти з нього володарем відразу трьох чемпіонських поясів. Останній раз аналогічний об'єднавчий супер-поєдинок відбувся 2000 року.

Після закінчення переговорів зі штабом Кличко Ібрагімов заявив: „Володимир, як вважають багато хто, є найкращим бійцем хевівейту у світі. Тому я, дотримуючись принципу «аби бути найкращим бійцем треба перемагати найкращих бійців», з нетерпінням чекаю можливості вийти проти нього в ринг. І найважливіше, щоб переможець мав право зберегти в своїх руках завойовані титули, а також отримав можливість і далі провести об'єднавчі поєдинки“.

Після перемоги над українцем Ібрагімов планував зустрітися з переможцем бою за титул чемпіона світу WBC між Олегом Маскаєвим (Росія) і Семюелом Пітером (Нігерія). Проте поєдинок з Кличком після дванадцяти раундів закінчився для нього втратою чемпіонського поясу.

Всього на профі-рингу провів 24 бої. У 22-х здобував перемоги (17 нокаутів), а в липні 2006 його поєдинок з американцем Реєм Остіном завершився внічию. Поразка від Кличка стала першою у професійній кар'єрі Ібрагімова. Також цей бій став останнім на професійному ринзі. 2009 року Султан Ібрагімов оголосив про завершення кар'єри боксера, але не виключав свого повернення на професійний ринг.[1]

Цікаві факти

[ред. | ред. код]

Ібрагімов жодного разу не був нокаутований. Це робить його одним із п’яти чемпіонів у важкій вазі, поряд з Джином Тані, Роккі Марчіано, Ріддіком Боуї і Миколою Валуєвим, які завершили кар’єру, не зазнавши жодної дострокової поразки в матчі.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Lenta.ru // Султан Ибрагимов назвал условие возвращения на ринг. 15.06.2010. Архів оригіналу за 22 серпня 2010. Процитовано 1 вересня 2010.

Джерела

[ред. | ред. код]