Івано-Франківський університет права імені короля Данила Галицького

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Івано-Франківський університет права імені Короля Данила Галицького
УКД
IFUP logo.jpg
Івано-Франківський університет права імені короля Данила Галицького
48°54′55″ пн. ш. 24°42′39″ сх. д. / 48.91530000000000200° пн. ш. 24.71109999999999829° сх. д. / 48.91530000000000200; 24.71109999999999829Координати: 48°54′55″ пн. ш. 24°42′39″ сх. д. / 48.91530000000000200° пн. ш. 24.71109999999999829° сх. д. / 48.91530000000000200; 24.71109999999999829
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Розташування Івано-Франківськ
Засновано 14 грудня 1997
Акредитація IV  рівня
Ректор ректора Луцький Андрій Іванович
Студентів близько 5000
Аспірантів 37
Докторів 15
Адреса вул. Є. Коновальця, 35
Сайт iful.at.ua
тел. 71-56-80 ; 068 755 75 75 ; 099 755 75 75

Івано-Франківський університет права імені Короля Данила Галицького (Університет Короля Данила) – вищий навчальний заклад нового покоління приватної форми власності.

Університет Короля Данила – один із небагатьох вишів України, який постійно вдосконалюється, запроваджує нові технології та прямує до європейського освітнього рівня. Навчальний процес в університеті адаптований до вимог сучасного ринку праці для забезпечення розвитку інноваційного мислення в молоді та майбутнього працевлаштування. Основні принципи роботи університету спрямовані на відповідність стандартам вищих закладів освіти європейського рівня; високий професіоналізм професорсько-викладацького складу, належний рівень навчально-виховного процесу із залученням практикуючих фахівців; вивчення іноземних мов студентами; постійне зміцнення матеріально-технічної бази; динамічний розвиток ІТ технологій; відкриття нових спеціальностей, відповідно до вимог сучасного українського та європейського суспільства; сприяння участі студентів у грантових проектах та отримання ними іменних стипендій; міжнародне співробітництво з провідними навчальними закладами Європи; сприяння конкурентоспроможності випускників не лише на Прикарпатті, а й в Україні загалом та за її межами.

До структури Університету Короля Данила входять:

-  юридичний факультет;

-  факультет архітектури та будівництва

- економічний факультет;

-  Коледж університету;

-  ІФФКК коледж імені С.Граната;

-  юридична клініка;

-  аспірантура, докторантура;

- Науково-дослідний інститут імені академіка І. М. Луцького.

Навчання фахівців здійснюється за наступними актуальними спеціальностями:

-    право;

-    підприємництво, торгівля та біржова діяльність;

-    фінанси, банківська справа та страхування;

-    облік і оподаткування;

-    журналістика (реклама та зв’язки з громадськістю);

-    інженерія програмного забезпечення;

-    туризм;

-    готельно-ресторанна справа;

-    філологія (переклад – англійська мова);

-    архітектура та містобудування;

-    будівництво та цивільна інженерія;

-    дизайн;

-    богослов’я.

Форма навчання – денна, заочна.

Випускники отримують дипломи державного зразка за освітньо-кваліфікаційними рівнями: «Молодший спеціаліст», «Бакалавр», «Магістр». У 1997 р. Іван Михайлович Луцький заснував Приватний вищий навчальний заклад Івано-Франківський інститут права, економіки та будівництва, який у 2007 р. був перейменований в Івано-Франківський університет права імені Короля Данила Галицького (з травня 2017 − Університет Короля Данила).

За активну роботу з підвищення якості сучасної освіти Інститут було нагороджено дипломом проведеного у 2002 році рейтингового конкурсу вищих навчальних закладів України, а ім’я його засновника і першого ректора внесено до реєстрів книг «500 впливових особистостей України» та «Золоті імена». Інститут, а згодом – Університет, було також відзначено дипломами лауреата рейтингу вищих навчальних закладів України «Софія Київська – 2005, 2007, 2008 рр.» у номінації вищих навчальних закладів України за вагомий внесок у розвиток національної системи вищої освіти.

На сьогоднішній день Університет Короля Данила, завдяки зусиллям першого ректора університету І. М. Луцького та його наступників, динамічно розвивається, готуючи фахівців у галузі юриспруденції, економіки, архітектури, будівництва, дизайну, ІТ-технологій, журналістики (за спеціалізацією «Реклама і зв’язки з громадськістю»), філології (за спеціалізацією «Англійська мова»), богослов’я за освітніми ступенями «бакалавр», «магістр» та освітньо-кваліфікаційними рівнями «молодший спеціаліст», «спеціаліст»

Навчально-виховний процес в Університеті забезпечують понад 150 провідних науковців, серед яких 15 докторів наук. За двадцять років діяльності Університет Короля Данила закінчили понад 20 тис. студентів. Серед найвагоміших досягнень Університету останніх років слід, передусім, відзначити відкриття аспірантури за спеціальностями: 051 «Економіка», 081 «Право», 191 «Архітектура та містобудування» і спеціалізованої вченої ради з правом прийняття до розгляду та проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) юридичних наук за спеціальностями: 12.00.01 «Теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень» та 12.00.03 «Цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право»; покращення матеріально-технічної бази; відкриття нових спеціальностей і кафедр; створення умов для поглибленого вивчення іноземної мови студентами Університету та Коледжу, пов’язаних зі збільшенням утричі кількості аудиторних годин, відведених для іноземної мови; запровадження у навчальному процесі сучасних інформаційних технологій.

Окрім того, в Університеті започатковано ідею відкритих зустрічей з успішними людьми. Це – унікальна можливість для студентів навчитися визначати правильні пріоритети в житті, дізнатися секрети успіху, наполегливо працювати над собою, ставити цілі та досягати їх. Керівництво Університету дбає не тільки про навчально-технічну базу, але й про студентське дозвілля студентів (подорожі та цікаві екскурсії, спортивні змагання, участь у благодійних заходах тощо). Важливим для розвитку Університету є також міжвузівська і міжнародна наукова співпраця та визнання. Традиційними вже стали наступні наукові заходи: Всеукраїнська науково-практична конференція «Проблеми та перспективи розвитку проектної діяльності: теорія, практика, інновації», Всеукраїнська науково-практична конференції «Особливості формування законодавства України: філософсько-правові, історичні та прикладні аспекти», Міжвузівська науково-практична конференція «Сучасний стан розвитку економіки, управління та рекламної діяльності України», Всеукраїнський студентський науковий симпозіум «Співдружність наук: архітектура, економіка, право», Всеукраїнський науково-практичний семінар «Теоретичні та практичні проблеми розвитку кримінального права і процесу, Звітна викладацька та студентська науково-практична конференція «Наука та освіта ХХІ століття», Всеукраїнська конференція з архітектури, дизайну та будівництва, Міжнародна конференція ІТ-фахівців − ІТ-Rally, Всеукраїнська конференція фахівців з реклами та зв’язків з громадськістю − PR-Rally та ще багато цікавих і змістовних наукових заходів.

У складі Університету функціонують Коледж, ІФФКК коледж імені С.Граната, Науково-дослідний інститут, видаються фахові наукові видання з юридичних наук, Всеукраїнська газета науково-популярного спрямування. Високий рівень навчально-виховного процесу, формування високопрофесійного кадрового складу, розширення науково-дослідної та матеріально-технічної бази університету – усе це робить Університет привабливим для потенційних абітурієнтів. Випускники Університету одержують дипломи державного зразка, які є конкурентоспроможними. Відрадним є те, що переважна більшість випускників забезпечена роботою в різних галузях права, економіки, архітектури та будівництва. Це свідчить про якісний рівень підготовки, відповідність отриманих знань світовим стандартам та вимогам, а також здатність використовувати свої знання на практиці в сучасних умовах розвитку правової держави в Україні. Міжнародне співробітництво Університету сконцентроване на розвиток взаємовигідних зв’язків із провідними університетами Польщі, Австрії, Німеччини, Грузії та інших європейських країн. Запровадження передових європейських стандартів освіти, вручення додатків до Дипломів європейського зразка також сприяють конкурентоспроможності випускників Університету Короля Данила. Із кожним роком Університет зростає, завойовує все нові і нові висоти. Зміцнюється матеріально-технічна база, розвивається ефективна система фінансового забезпечення діяльності Університету, підвищується науковий потенціал професорсько-викладацького складу, авторитет і визнання серед наукових і освітянських кіл Прикарпаття. Постійне прагнення до високих стандартів якості освіти у поєднанні з глибокою духовною атмосферою, що панує в стінах навчального закладу, високою моральною культурою науково-педагогічного колективу, створеною завдяки старанням першого ректора Університету, священика І. М. Луцького та успішно розвиненою його наступниками, дають всі підстави вважати, що Університет Короля Данила і в майбутньому буде всебічно підтверджувати свою конкурентоспроможність на освітньому ринку України та за її межами.

Освітній портал www.osvita.org.ua