Ізраїльська академія природничих і гуманітарних наук

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ізраїльська академія природничих і гуманітарних наук
Основні дані
Засновано 1959 і 1961[1]
Країна  Ізраїль
Штаб-квартира Єрусалим
Тип академія наук і Статутна корпорація
Членство Committee on Space Researchd[2], Association of Academies and Societies of Sciences in Asiad[3], International Union of Academiesd[4], All European Academiesd[5], Міжакадемічне партнерствоd[6] і Міжнаціональна Наукова Радаd[7]
Вебсторінка academy.ac.il
Мапа
Мапа

CMNS: Ізраїльська академія природничих і гуманітарних наук у Вікісховищі
Увійти Перший
Статуя Альберт Ейнштейн.

Ізраїльська академія природничих і гуманітарних наук — заснована в Єрусалимі у 1961 році для сприяння контактам між вченими природничих і гуманітарних наук в Державі Ізраїль, консультування уряду з питань дослідницьких проєктів загальнодержавного значення, а також сприяння їх досконалості. Академія включає 102 найвидатніших учених Ізраїлю.

Характеристика

[ред. | ред. код]

Головний офіс Академії знаходиться поряд з офіційною резиденцією президента Ізраїлю і Ради з вищої освіти в Ізраїлі на площі Альберта Ейнштейна в Єрусалимі.

Академія наук фінансує проєкти з геології, флори та фауни Ізраїлю, а також сприяє участі ізраїльських вчених у дослідженнях міжнародних проєктів, таких як фізика високих енергій в (CERN) і синхротронного випромінювання в Європейському фонді синхротронного випромінювання. В Ізраїлі найвища концентрація вчених та інженерів у світі.

У питаннях гуманітарних проєктів, фінансуються дослідження Танаха і Талмуду, єврейської історії, єврейської філософії, єврейського мистецтва та мови іврит, а також єврейської прози та поезії.

Академія здійснює управління фондом стипендії Ейнштейна, яка сприяє відносинам між вченими з різних країн світу та ізраїльською академічною спільнотою науковців, з річним бюджетом в 53 млн доларів.

Академія має статус спостерігача в Європейських наукових фондах, бере участь в програмі обміну з британським Королівським товариством, Британською Академією, Шведською академією та Національною дослідницькою радою Сінгапуру.

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]