Імпрессум

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Імпресум (нім. Impressum, від лат. віддруковане) — німецьке поняття, близьке до українського «вихідні дані»: запропоновані для друкованих (і не тільки) видань обов'язкові вихідні дані, включаючи видавництво, автора, та /або редакцію. Часто включають і додаткові відомості, такі як друкарня, періодичність, дата і місце видання.

Залежно від виду видання і конкретного законодавства, в імпресумі повинні (або повинні були) міститися відомості про податковий статус видавця, а також про проходження цензури.

В українській мові слово імпресум не дуже поширене.

Вихідні дані в Інтернеті (у Німеччині)[ред. | ред. код]

У Німеччині з 2002 року Teledienstgesetz[de] зобов'язує кожен офіційний вебсайт в Інтернеті мати імпресум. Спірним залишається питання, чи є ця вимога обов'язковою і для приватних сайтів. Закон вимагає, щоб необхідні відомості були легко розпізнавані, безпосередньо досяжні і завжди доступні. Обсяг обов'язково вказуваних відомостей різниться залежно від правової форми і роду занять власника сайту.

У законі, однак, не вживається безпосередньо формулювання «імпресум», мова йде про «обов'язки з надання інформації». Тому на практиці на сайтах використовують різні формулювання, наприклад, Вебімпресум, вихідні дані або просто контакт.

Німецька Вікіпедія, як годиться сайту в Німеччині, теж має свій імпресум.

Відзначимо, що і в англійській мові слова impressum немає, сайти в Інтернеті називають аналогічні сторінки виразами на зразок contact us або imprint.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]