Імпрессум

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Вихідні дані (нім. Impressum, від лат. віддруковане) — німецьке поняття, близьке до російського «вихідні дані»: запропоновані для друкованих (і не тільки) видань обов'язкові вихідні дані, включаючи видавництво, автора, та /або редакцію. Часто включають і додаткові відомості, такі як друкарня, періодичність, дата і місце видання.

Залежно від виду видання і конкретного законодавства, в імпрессумі повинні (або повинні були) міститися відомості про податковий статус видавця, а також про проходження цензури.

В українській мові слово імпрессум відсутнє.

Вихідні дані в Інтернеті (у Німеччині)[ред.ред. код]

У Німеччині з 2002 року Teledienstgesetz зобов'язує кожен офіційний веб-сайт в Інтернеті мати імпрессум. Спірним залишається питання, чи є ця вимога обов'язковою і для приватних сайтів. Закон вимагає, щоб необхідні відомості були легко розпізнавані, безпосередньо досяжні і завжди доступні. Обсяг обов'язково вказуваних відомостей різниться залежно від правової форми і роду занять господаря сайту.

У законі, однак, не вживається безпосередньо формулювання «імпрессум», мова йде про «обов'язки з надання інформації». Тому на практиці на сайтах використовують різні формулювання, наприклад, Веб-імпрессум, вихідні дані або просто контакт.

Німецька Вікіпедія, як годиться сайту в Німеччині, теж має свій імпрессум.

Відзначимо, що і в англійській мові слова impressum немає, сайти в Інтернеті називають аналогічні сторінки виразами типу contact us.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]