Інвалідовна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Інвалідовна, 2010 р.

Інвалідовна (чеськ. Invalidovna) — назва величного кам'яного комплексу споруд доби бароко, що слугувало притулком для ветеранів війни в місті Прага.

Історія[ред. | ред. код]

Ініціатива створення гуртожитку для вереранів війни надійшла від імператора Австрії Карла VI. Дещо раніще ця ідея була реалізована в Парижі. Проект та будівництво реалізував надвірний архітектор Кіліан Ігнац Дінценгофер. Консультації надав віденський архітектор Йозеф Емануель Фішер фон Ерлах (1793—1742), син архітектора Йогана Бернгарда Фішера фон Ерлаха.

За проектом — це була велична кам'яна споруда з декількома внутрішніми дворами. Гуртожиток для ветеранів війни був розрахований на перебування 4.000 осіб з фізичними ушкодженнями та їх родин. Будівництво тривало у 1731-1737 рр. і було припинено у 1740 р. по смерті Карла VI. Встигли вибудувати лише дев'яту частину первісного проекту. Недобудована споруда змогла надати притулок лише 2.000 осіб.

Споруда часів розвиненого чеського бароко не була перебудована, хоча зазнала і часи занепаду, мала різне використання. Після 1920 р. була ремонтована за проектом Йосипа Вейріха та Віктора Бенеша, а споруда отримала електрику. Приміщення використовувалось як військовий архів. У 2002 р. будівля постраждала від чергової повені.

Велична пам'ятка архітектури бароко неодноразово використана як натура при створенні кінострічок. Саме її використав кінорежисер Мілош Форман при створенні фільму "Амадей".

Галерея[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]