Інститут ендокринології та обміну речовин імені В. П. Комісаренка НАМН України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Інститут ендокринології та обміну речовин імені В. П. Комісаренка НАМН України
Основні дані
Засновано 1964
Веб-сторінка iem.net.ua

Інститут ендокринології та обміну речовин імені В. П. Комісаренка — це науково-дослідна державна установа в місті Києві. Установу створено в 1964 році як Київський науково-дослідний інститут ендокринології та обміну речовин. У 1993 р. Інституту було присвоєно ім'я його засновника та першого директора — академіка НАН і НАМН України Василя Павловича Комісаренка, що з 1955—1960 рр. був завідувачем кафедри загальної патології (патофізіології). Інститут був переданий у підпорядкування Національній академії медичних наук України з назвою Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В. П. Комісаренка. З 1986 року Інститут очолює член-кореспондент НАН України та АМН України Микола Дмитрович Тронько.

Напрями наукової діяльності Інституту[ред. | ред. код]

Напрями клінічної діяльності Інституту[ред. | ред. код]

  • надання висококваліфікованої спеціалізованої консультативно-діагностичної та лікувально-профілактичної допомоги населенню з ендокринною патологією;
  • створення та ведення клініко-епідеміологічного реєстру дитячого та дорослого населення з найпоширенішими захворюваннями ендокринної системи;
  • розробка та впровадження в практику охорони здоров'я нових методів діагностики, профілактики та лікування захворювань ендокринної системи;
  • організація і проведення курсів стажування та спеціалізації з актуальних питань клінічної ендокринології.


В Інституті створені наукові школи в галузі патофізіології ендокринної системи (засновник — академік В. П. Комісаренко) та в галузі клінічної ендокринології (засновники — Н. В. Ромашкан, А. С. Єфімов, О. А. Бєнікова та ін.).

Інститут має клінічну базу на 169 ліжок, що дозволяє проводити лікування більше 3 тис. хворих на рік. Крім надання спеціалізованої медичної допомоги, в клінічних підрозділах проводиться апробація нових методів діагностики та лікування, фармакологічних препаратів, медичної техніки. В консультативній поліклініці щорічно отримують висококваліфіковану допомогу понад 5,5 тис. хворих.

Інститут є базою для підготовки аспірантів, клінічних ординаторів, захисту докторських та кандидатських дисертацій з фаху «Ендокринологія». На базі Інституту з 1992 року функціонує кафедра ендокринології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика, а з 1996 року видається науково-практичний журнал «Ендокринологія».

В установі 15 наукових відділів та лабораторій і низка клінічних підрозділів. Серед науковців академік НАН і АМН України А. С. Єфімов, члени-кореспонденти НАН і АМН України О. Г. Резніков і М. Д. Тронько, члени-кореспонденти АМН України О. В. Епштейн та І. В. Комісаренко, а також 22 доктори та 56 кандидатів наук. 6 співробітникам Інституту присвоєно почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України», 5 — «Заслужений лікар України». З числа співробітників Інституту за роки його існування підготовлено десятки докторів і сотні кандидатів наук.

У рейтингу установ АМН України за показниками наукометричної бази даних Scopus Інститут посідає друге місце.

Адреса Інституту[ред. | ред. код]

69, вул. Вишгородська, Київ, 04114, Україна Тел./факс: (380-44) 430-3694;

Офіційна веб-сторінка

Посилання[ред. | ред. код]

  • [1] — офіційний сайт Інституту ендокринології та обміну речовин ім. В. П. Комісаренка АМН України
  • [2] — Інформація про Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В. П. Комісаренка на сайті АМН України