Інгольф Арнарсон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

І́нгольф А́рнарсон (ісл.: Ingólfur Arnarson) — вважається[Ким?] першим постійним норвезьким поселенцем Ісландії. Згідно з древньою ісландською книгою Ланднаума (Landnáma — про найменування країни) він збудував свій маєток в Рейк'явіку у 874 році. Хоча недавні археологічні знахідки вказують, що поселення могло бути заснованим дещо раніше — дата, мабуть, не є занадто помилковою.

Арі Торґілссон також твердить, що Інгольф був першим норвезьким поселенцем Ісландії, але згадує, що папар — ірландські ченці і пустельники — жили на острові до прибуття норвежців, але залишили Ісландію, бо не хотіли жити серед новоприбулих поган.

Ланднаума (написана 3-4 століття після заселення землі) містить довгу і, очевидно, легендарну історію про поселення Інґольфа. Книга говорить, що він залишив Норвегію після своїх феодальних чвар на батьківщині. Він чув про новий острів, котрий знайшли Гардар Сваварссон, Флокі Вілґердарсон та інші в Атлантичному океані. Тож, зі своїм близьким другом Йорлейвуром Роудмарссоном він поплив до Ісландії. Коли стало видно землю, він кинув за борт свої дві тронні колоди (ознака того, що він був вождем та отаманом) та пообіцяв, що він поселиться там, де боги вирішили принести їх до берега. Двоє його рабів потім обшукували узбережжя три роки, допоки знайшли ці колоди у малій бухті, яка згодом стала Рейк'явіком.

В той час Йорлейвура вбили його ірландські раби за погане ставлення до них. Але ці раби, в свою чергу, були вбиті Інгольфом на островах Вестамана (Вестманаеяр).

Повідомляється, що Інґольф населив велику частину південо-західної Ісландії, але після його поселення нічого про нього не відомо. Його син, Торстейнн Інґольфссон, був отаманом і, за переказами, заснував перший «тінґ/тинґ» або парламент в Ісландії, який став предвісником Альтингу.


Історія Ісландії Це незавершена стаття з історії Ісландії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.