Абламович Ігнатій Карлович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Абламович Ігнатій Карлович
Народився 1787
Помер 1848
Волинська губернія, Російська імперія
Країна Flag of Russia.svg Російська імперія
Діяльність фізик
Alma mater Вільнюський університет
Заклад Вільнюський університет і Імператорський університет Святого Володимира
Рід Abłamowicz family (Abdank)d

Ігна́тій Ка́рлович Абламо́вич (17871848) — ординарний професор фізики, польський педагог.

Біографія[ред. | ред. код]

У сімнадцять років вступив до вчительської семінарії при Віленському університеті (30 червня 1804). Після закінчення курсу 16 червня 1808 року визнаний магістром філософії з назначенням у мінську гімназію викладачем фізики з 1 вересня 1808 року. Через два роки, 1 жовтня 1810 року, його запросили у Віленський університет помічником завідувача фізичним кабінетом. З 1 вересня 1813 року займав посаду старшого вчителя фізики Віленської гімназії, а з 1 вересня 1817 — ад'юнкт-професором хімії Віленського університету.

Через рік, 1 вересня 1818 року, Абламовича відправили для удосконалення в науках за кордон, де він пробув шість років, переважно живучи в Парижі і слухаючи курси хімії, фізики і природної історії. Після повернення у 1827 році, Абламович призначений викладачем природничих наук Волинського (Кременецького) ліцею (професор фізики і метеорології у 18271831 роках). З ліцею з іншим персоналом наставників Абламович переведений до відкритого у Києві університету Святого Володимира, де і допрацював останні три роки (1834—1837) до пенсії.

Помер в Острівці Волинської губернії під час холери 1848 року.

Науковий доробок[ред. | ред. код]

Писав чимало, але нічого не друкував. Найбільш відомі з його рукописних записок є написані за дорученням начальства: «Проект викладання технології для професійних училищ» і «Конспект курсу технології, що має викладатися в університеті св. Володимира». Технологічна хімія особливо була цікавою Абламовичу, фізику ж в університеті св. Володимира він читав він по Бедану і Пульє. Курси лекцій залишились у рукописах.

Родина[ред. | ред. код]

Син Слонімського воєводи. Брати: Вікентій — доктор медицини Віленського університету (31 липня 1828 року) за дисертацію «De Vertigine»; Йосип — доктор медицини Віленського університету, народився в 1803 році.

Література[ред. | ред. код]